Pasaulinio IT inovacijų taikymo lyderio „Intel“ vadovai žada, kad naujoji plačiajuosčio belaidžio interneto era, paremta „Wimax“ ryšiu, nuolat tobulėjančia populiariąja nešiojamųjų kompiuterių „Centrino Duo“ technologija ir nauju spektru prie interneto prisijungti skirtų mobiliųjų įrenginių prasidės jau ateinančiais metais. Šie planai pristatyti San Franciske vykstančio „Intel“ plėtotojų forumo (angl. Intel Developer Forum – IDF) metu. Naujas interneto galimybes pramogų, verslo ir asmeninio turinio kūrimo srityse atvers mažesni, spartesni ir našesni įrenginiai.
„Intel“ šiandien užima neginčijamas lyderio pozicijas nešiojamųjų kompiuterių segmente suteikdama vartotojams reikiamus darbo pajėgumus, ilgą baterijos darbo laiką ir visavertę interneto patirtį“, – sakė „Intel“ vyresnysis viceprezidentas ir „Mobility“ grupės vadovas Deividas Perlmuteris (David Perlmutter).
Pasak jo, mobilumą vertinantys vartotojai nori ir nuolat ieško naujų mobilumo bei prisijungimo prie visaverčio interneto vis mažėjančiais įrenginiais galimybių. „Intel“ siekia patenkinti šiuos poreikius pristatydama nešiojamuosius kompiuterius ir mobiliuosius įrenginius su 45 nanometrų procesoriais ir „Wimax“ lustais, rinkoje pasirodysiančiais jau 2008 metais. „Intel“ taip pat ketina pasitelkti kai kurias iš šių technologijų, siekdama suteikti galimybes kompiuteriais ir internetu naudotis besivystančių šalių bendruomenėms visame pasaulyje.
D. Perlmuteris pristatė „Intel“ pasiekimus kuriant pažangius mobiliesiems įrenginiams skirtus procesorius pagal „high-k“ silicio technologiją, kurie išsiskiria energijos našumo savybėmis ir dirbant mobiliai užtikrina ilgą baterijos darbo laiką. Jis papasakojo, kokių naujų darbo pajėgumų ir energijos našumo savybių vartotojai gali tikėtis iš naujos kartos nešiojamųjų kompiuterių platformos „Centrino Duo“ su dviejų branduolių 45 nanometrų „Penryn“ procesoriais. Taip pat pademonstruotos ir naujos nešiojamųjų kompiuterių su patobulinta „Centrino Duo“ platforma grafikos galimybės, sustiprinsiančios vaizdo efektus, ypač tose programose, kurios naudos „Directx 10“ standartus.
2008-aisiais pasirodysianti „Montevina“ platforma, pritaikyta „Penryn“ procesoriams, leis kompiuterių gamintojams pasiūlyti platų nešiojamųjų kompiuterių spektrą. „Montevina“ platforma pasižymės HD-DVD arba „Blu-ray“ tipo diskų palaikymu ir naujos kartos duomenų valdymo bei saugumo savybėmis verslui. „Montevina“ taps pirmąja naujos kartos „Intel Centrino“ platforma, kurioje bus integruotos belaidžių ryšių „Wi-Fi“ ir „Wimax“ technologijos.
Mobilioji „Wimax“ technologija užtikrina keliolikos megabitų spartą, didesnį duomenų pralaidumą ir platesnę aprėptį lyginant su kitomis belaidžio ryšio technologijomis. Šios savybės yra itin svarbios vartotojams, kurie vis dažniau naudojasi kitų vartotojų kuriamu turiniu, didelės raiškos vaizdo, muzikos ir nuotraukų failais mobiliai.
Visavertis internetas kišenėje
„Intel“ vyresnysis viceprezidentas ir „Ultra Mobility“ grupės vadovas Anandas Čandrasekeris (Anand Chandrasekher) pristatė „Intel“ pasiekimus plėtojant silicio technologijas, kurios leis gerokai sumažinti suvartojamos energijos kiekį ir įrenginių dydžius, bei nuves į kitą mobiliojo interneto evoliucijos etapą. Taip pat buvo pristatytos kompanijos, kartu su „Intel“ plėtojančios mobiliojo interneto įrenginius bei itin mažus nešiojamuosius kompiuterius.
„Mobilieji vartotojai nori, kad visavertis internetas būtų teikiamas jiems be jokių laidų tiesiai į kišenę. Pirmajame 2008 metų pusmetyje „Intel“ žengs didžiulį žingsnį ir, siekiant patenkinti šių vartotojų poreikius, pristatys naujas platformas darbiniu pavadinimu „Menlow“, skirtas mobiliesiems interneto įrenginiams ir itin mažiems nešiojamiesiems kompiuteriams. Jos pasižymės iki 10 kartų mažiau suvartojamos energijos kiekiu negu pirmieji itin maži nešiojamieji kompiuteriai“, – sakė A. Čandrasekeris. Pasak jo, po „Menlow“ seks kitos kartos platforma darbiniu pavadinimu „Moorestown“, kuri dar labiau pailgins baterijos darbo laiką ir iki 10 kartų sumažins energijos sąnaudas lyginant su „Menlow“.
„Menlow“ platformoje bus naudojami 45 nanometrų technologijos procesoriai „Silverthorne“ ir naujos kartos lustų rinkinys darbiniu pavadinimu „Poulsbo“. Į ją taip pat bus integruoti belaidžių ryšių sprendimai – 3G, „Wi-Fi“ ir „Wimax“. Forumo metu A. Čandrasekeris pademonstravo kelis veikiančius įrenginių su naująja platforma prototipus, kuriuos sukūrė prieš pusę metų suburtas Mobiliųjų interneto įrenginių inovacijų aljansas.
A. Čandrasekeris pademonstravo ir naują „Moorestowne“ sistemą-lustą, kurį sudaro procesorius, grafikos, vaizdo ir atminties valdikliai. Šiuo sprendimu paremti mobilieji interneto įrenginiai budėjimo režime naudos iki 10 kartų mažiau energijos negu kitais metais pasirodysianti „Menlow“ platforma ir pailgins mažų įrenginių baterijos darbo laiką.