Nesvarbu, ar perkate flagmaną, ar vidutinės klasės įrenginį – jei telefonas turi gerą surinkimo kokybę ir galingą techninę įrangą, jis turėtų veikti be priekaištų keletą metų.
Tačiau laikui bėgant pastebėsite keletą problemų. Galiausiai telefonas taps visiškai netinkamas naudoti. Žinoma, visuomet galima užbėgti šiems įvykiams už akių ir įsigyti naują išmanųjį telefoną.
Natūralu, kyla klausimas, kaip žinoti, kurie ženklai rodo, kad esate arti to konkretaus taško, kur jūsų „Android“ telefonas taps netinkamas naudoti? Na, yra specifinių ženklų, rodančių būtent tai. Norite sužinoti, kokie tai ženklai? Viską apie juos rasite žemiau.
Baterija laiko ženkliai trumpiau nei anksčiau
Vidutiniškai po pilno įkrovimo turėtumėte gauti nuo penkių iki aštuonių valandų SOT (Screen On Time – laiko su aktyviu ekranu). Tačiau naudojant telefoną keletą metų, baterija genda ir praranda bendrą talpą. Ir tam tikru momentu bendra talpa tampa mažesnė nei pusė.
Tai neišvengiama. Ir nors procesą galite sulėtinti pasirūpindami „Android“ telefono baterija, jis daugiausia skirtas ličio jonų akumuliatorių chemijai. Cheminiai komponentai laikui bėgant pradeda nusidėvėti, todėl jie mažiau gali išlaikyti krūvį.
Nepaisant to, kai jūsų „Android“ telefono baterija per daug senka, vargu ar išgausite net dvi valandas SOT. Ir tada visada būsite šalia telefono įkroviklio arba nešiosite išorinį maitinimo šaltinį.
Dabar galima pakeisti telefono bateriją, bet jūs turėtumėte tokį sprendimą priimti tik tada, kai nematote kitų toliau išvardintų ženklų. Jei taip pat yra šių ženklų, turėtumėte atsinaujinti „Android“ telefoną.
Telefonas pradėjo veikti itin lėtai
Net jei turite flagmano lygio „Android“ telefoną, jo našumas sumažės jį naudojant vis ilgiau. Vėlgi, tai nėra kažkas, ką galite kontroliuoti ar atidėti. Taip yra paprasčiausiai todėl, kad programos ir operacinės sistemos kuriamos atsižvelgiant į naują aparatinę įrangą. Jos yra optimizuojamos naujausioms sistemoms.
Be to, naujiems „Android“ telefonams gamintojai naudoja geresnę ir greitesnę aparatinę įrangą. Pavyzdžiui, šiuolaikiniuose flagmanuose gausite daugiau RAM ir greitesnių branduolių, o naujesnėse programėlių ir operacinių sistemų versijose galima tinkamai išnaudoti tą geresnę ir greitesnę aparatinę įrangą.
Tai dar viena priežastis, kodėl nauji įrenginiai veikia geriau nei jų pirmtakai. Vis dėlto pastebėję, kad paprastai užduočiai atlikti prireiks kelių minučių, pavyzdžiui, paskelbti „Twitter“ žinutę arba išsiųsti laišką, turėtumėte atnaujinti „Android“ telefoną.
Taip pat, jei esate žaidėjas, turėtumėte įsigyti naują telefoną, kai jūsų mėgstamiausi žaidimai įrenginyje pradeda veikti lėtai. Prieš pradedant ginčus – taip, „Android“ telefoną galima pagreitinti naudojant tam tikrus pakeitimus, bet jei telefonas per senas, jums bus geriau, jei turėsite naują įrenginį, kuriame yra daugiau išteklių.
Įrenginys nebegauna programinės įrangos atnaujinimų
„Android“ atnaujinimai yra dar vienas svarbus ženklas, rodantis, kad laikas pasikeisti telefoną. Šiais laikais telefonai siūlo iki ketverių metų „Android“ atnaujinimų, tačiau praėjusiais metais išleisti „Android“ telefonai geriausiu atveju atnaujinami dvejus ar trejus metus. Visgi, pagrindinis „Android“ atnaujinimas net nėra pagrindinis rūpestis – tai saugos atnaujinimai.
Reikalas tas, kad kiekvieną dieną iškyla naujas mobiliosios operacinės sistemos pažeidžiamumas ir tai pataisoma naudojant saugos naujinimus. Taigi, kai jūsų senasis „Android“ telefonas nustoja gauti šios „Android“ saugos atnaujinimus, tai reiškia, kad jūsų asmeniniai duomenys taps pažeidžiami, kai bus atskleista didelė saugumo grėsmė.
Trumpai tariant, turėtumėte apsvarstyti galimybę atnaujinti „Android“ telefoną, kai jis nebegauna saugos atnaujinimų.
Nustojo veikti tam tikros programėlės
Apskritai kūrėjai nori, kad jų programėlės būtų suderinamos su kuo daugiau įrenginių, tačiau kai kuriais atvejais programoms reikalingos kai kurios funkcijos arba savybės, kurios yra prieinamos tik šiuolaikinėse „Android“ versijose. Be to, tam tikroms programoms reikia daugiau išteklių nei kitoms. Abiem atvejais naujesni telefonai turės pranašumą.
Ir ne tik programėlės. Pamatysite, kad seni „Android“ telefonai nepalaikys naujausių žaidimų. Todėl, jei pastebėsite, kad jūsų kasdienės programėlės nebeveikia jūsų „Android“ telefone, turėtumėte apsvarstyti galimybę atsinaujinti įrenginį.
Programėlės stringa, veikia ne taip kaip turėtų
Kartais galite rasti programėlių, kurios palaiko senus įrenginius, tačiau jos nesugebės pasiūlyti sklandžios bendros vartotojo patirties. Pavyzdžiui, programos gali tiesiog iškart „nulūžti“ jas atidarius. Tai daugiausia susiję su „Android“ telefone turimais ištekliais. Ir tai yra didelė problema.
Taip pat galite matyti, kad programėlės užstringa, nes „Android“ telefone nėra pakankamai vietos saugykloje. Šiomis dienomis naujesniuose telefonuose yra daugiau vietos, kad būtų išspręsta ši problema.
Nuotraukų kokybė netenkina jūsų poreikių
„Android“ telefonų fotoaparatų našumas pastaruoju metu padarė didelį šuolį. Apsvarstykite, pavyzdžiui, „Galaxy S23 Ultra“, „Xiaomi 13 Ultra“ ir „Pixel 7 Pro“. Su jais net nepajusite poreikio vežtis profesionalią fotografavimo įrangą.
Vis dėlto, jei fotografija jums svarbi ir nesate patenkinti savo dabartinio telefono rezultatais, dabar būtų puikus laikas atsinaujinti. Jei jūsų biudžetas yra mažas, praėjusių metų flagmanas yra puikus pasirinkimas.