Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 26 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Per 40 metų – didžiuliai mobiliojo ryšio evoliucijos šuoliai

Publikuota: 2022-06-14 08:50
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Patricija Kilminavičienė
Inf. šaltinis: LRT.lt

Tai, ką kadaise matėme tik filmuose, šiandien virsta realybe – 5G ryšys padeda vystyti technologijas, dėl kurių keisis žmonių patirtis, o miestai taps dar išmanesni. Daugybė kasdienių gyvenimo džiaugsmų gali persikelti į virtualią realybę, tarp jų net ir tokie kaip artimųjų prisilietimai.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Tai, ką kadaise matėme tik filmuose, šiandien virsta realybe – 5G ryšys padeda vystyti technologijas, dėl kurių keisis žmonių patirtis, o miestai taps dar išmanesni. Daugybė kasdienių gyvenimo džiaugsmų gali persikelti į virtualią realybę, tarp jų net ir tokie kaip artimųjų prisilietimai. Iki tokių sprendimų dar gali praeiti šiek tiek laiko, tačiau atsigręžiant atgal į praeitį akivaizdu, jog per pastaruosius dešimtmečius padaryta neįtikėtina pažanga.

Per 40 metų – didžiuliai mobiliojo ryšio evoliucijos šuoliai
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Galite atsirasti saloje, kur nėra elektros, tačiau vis tiek naudotis ryšio paslaugomis

Kaip aiškino Alejandro Ferreris, „Ericsson“ sprendimų rinkodaros vadovas, žiūrint į skirtingas ryšio kartas, viskas prasidėjo nuo 1G ryšio, atsiradusio dar 1980-aisiais. Visgi pirmieji išmanesnių telefonų naudotojai turbūt geriausiai prisimena 2G, kuris jau veikė pirmuosiuose mobiliuosiuose telefonuose. Tuomet buvo galima skambinti, rašyti trumpąsias žinutes, o svarbiausia – vartotojai galėjo naudotis telefonais, kurių baterija laikydavo 4 dienas.

Tačiau mobilieji telefonai netruko tobulėti ir 2000-aisiais jau turėjome spalvotus ekranus ir 3G ryšį, o po dešimtmečio – jau ir 4G su pačiomis įvairiausiomis mobiliosiomis programėlėmis.

„Ar galėtume gyventi be programėlių? Sunku pasakyti. Tapome tokie priklausomi nuo savo išmaniųjų, nuo darbui ir laisvalaikiui skirtų aplikacijų. Dabar ateina 5G ryšys. Jam keliami dideli lūkesčiai“, – teigė A. Ferreris. Iš tiesų, didelius lūkesčius į penktosios kartos ryšį deda tiek vartotojai, tiek ir įvairios verslo, pramonės organizacijos.

Šiuo metu mobilusis ryšys pasiekia 95 proc. visos populiacijos. Tai yra nuostabus pasiekimas – net ir būnant nuošalioje saloje galima naudotis mobiliuoju ryšiu. Gali būti keista – įsivaizduokite, kad nėra vandens, nėra elektros, tačiau laisvai galite kam nors paskambinti ar naršyti internete.

Duomenų vartojimas nuolat auga, o tai reiškia, kad vartotojai tik daugiau ir intensyviau naudojasi technologijomis, daugiau žiūri vaizdo įrašų per įvairias platformas, lankosi socialiniuose tinkluose, žaidžia žaidimus ir kitaip dalyvauja virtualioje erdvėje. Kartu verslui tenka sukti galvą, kaip patenkinti augančius poreikius ir kokių naujų idėjų pasiūlyti žmonėms, kad jų patirtis būtų kuo sklandesnė.

Tikimasi, kad 5G vartotojų skaičius per metus išaugs dvigubai

Kalbėdamas apie 5G ryšį, A. Ferreris įvardijo, jog praėjusiais metais pavyko pasiekti 660 milijonų jo naudotojų. Žinoma, daugiausia jų – Azijoje. JAV ir Europoje 5G besinaudojančių žmonių skaičius taip pat sparčiai auga, tikimasi, kad per šiuos metus bus pasiekta 1,2 milijardo.

„Tokiose šalyse kaip Pietų Korėja yra apie 30 proc. 5G ryšiu besinaudojančių žmonių. Tikimasi, kad visame pasaulyje pusė vartotojų iki 2027 metų naudosis 5G“, – sakė A. Ferreris.

Kodėl 5G? Kuo šis ryšys skiriasi nuo mums jau įprasto 4G? Pirmiausia galima kalbėti apie prisijungimo greitį. Turima omenyje greitį, kuris yra iki 20 kartų didesnis nei 4G. Tokį greitį galima išnaudoti įvairiais būdais – labiausiai 5G ryšio nauda gali būti pastebima naudojantis daiktų internetu.

Tiesa, specialistai atkreipė dėmesį, kad 5G besinaudojantys žmonės vartoja daugiau turinio, ir ypač didesnės apimties. Ši tendencija pastebima visur, o pirmieji ženklai pasirodė dar 2019 metais. Tai skatina ieškoti būdų, kaip didinti duomenų perdavimo greitį.

Anot A. Ferrerio, 5G technologija yra ir ekonomiškai efektyvi, ir tvari, o to dabartiniame pasaulyje labai trūksta – žmonės naudos tik dar daugiau duomenų, todėl reikalingi įrankiai, kurie padėtų gauti ir siųsti tiek duomenų, kiek reikia, o kartu nebūtų labai brangūs ir nekenktų aplinkai.

Nemažai įtakos naujiems mobiliojo ryšio sprendimams turėjo ir COVID-19 pandemija. Iki šiol dauguma konferencijų ar darbinių susitikimų turėdavo vykti gyvai, tačiau per pandemiją atsirado poreikis galėti visur prisijungti nuotoliniu būdu – esant bet kuriame pasaulio kampelyje.

Nuo išmanaus siuntų išnešiojimo iki prisilietimų perdavimo per įrenginius

5G ryšio naudą galima skirstyti į tris grupes: viena iš jų yra nauda visuomenei, antra – nauda pramonei, o trečia yra nauda privačiam vartotojui.

Pradedant nuo naudos visuomenei reikia paminėti, jog 5G ryšys padės sukurti išmanesnius elektros tinklus ir taip sumažins išmetamo anglies dioksido kiekį. Taip pat tai sujungs daugiau transporto priemonių, tarpusavyje besidalijančių duomenimis, kas savo ruožtu padės sumažinti eismo įvykių skaičių keliuose.

5G taip pat pasitarnaus, kad avarinės tarnybos efektyviau reaguotų į eismo įvykius, susieti jutikliai anksti aptiks ir informuos žmones apie gresiančias stichines nelaimes. Įvairiems tikslams dažniau galės būti pasitelkiami dronai – nuo įvairių siuntų išnešiojimo iki ekstremalių situacijų sprendimo. Kaip jau teko susidurti per pandemiją, gydytojų ar kitų specialistų paslaugos dažniau bus nuotolinės, o biuruose dirbantys žmonės savo kasdienybę jau dabar turi galimybę pakeisti iš esmės.

Penktosios kartos ryšys neabejotinai sukels ir pramonės šakų transformaciją, mat jį galima laikyti efektyvaus ir atsakingo verslo pagrindu. Manoma, kad su 5G versle atsiras autonomiškai į paklausą ir pasiūlą reaguojančių gamybos linijų, taip pat skaitmeninių kopijų, galinčių iš anksto įspėti apie realius technikos gedimus.

Su 5G veiks logistikos tinklai, autonomiškai siunčiantys prekes ten, kur jų labiausiai trūksta, be to, visa produkcija bus atsekama nuo A iki Z. Nuotolinė prieiga prie galingų robotų ir transporto priemonių užtikrins didesnį saugumą rizikingoje aplinkoje, o daiktų interneto naudojimas žemės ūkyje padės efektyviau auginti pasėlius.

Paprasti žmonės taip pat turės progą pajusti naujos kartos ryšio naudą. Teigiama, kad 5G padeda kurti labiau įtraukiančias pramogas ir ne tik – tai galimybė ir švietimo programas organizuoti įdomiau. Ši technologija prisidės ir prie virtualios, papildytosios ir išplėstinės realybės tikroviškumo, jai tobulinti naudojant vis paprastesnius įrenginius.

Šiandien jau kalbama ir apie 5G panaudojimą jutiminei patirčiai, pavyzdžiui, prisilietimams perduoti per įrenginius. Manoma, kad penktosios kartos ryšys prisidės prie įtraukiančių mokymų, virtualių susitikimų kūrimo siekiant didinti produktyvumą, taip pat užtikrins patikimą, saugų ir stabilų ryšį perpildytose erdvėse. Technologijų kūrėjai tuo neapsiriboja ir svarsto, kokias dar sąveikas sukurti gyvai ir nuotoliniu būdu vykstančių renginių žiūrovams.


LRT



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama