Išmaniųjų telefonų gamintojai nuolatos stengiasi pasiūlyti kažką naujo ar geresnio tam, jog patenkinti pirkėjų poreikius. Tačiau pastarųjų metų statistika rodo, kad žmonės pradeda vis rečiau atsinaujinti savo įrenginius, o tuo pačiu ir stengiasi išleisti jiems kuo mažiau.
Aukščiausios klasės išmanieji telefonai dar prieš kelis metus priartėjo prie 1000 eurų ribos, o pavyzdžiui prieš kelias savaites pristatytas „Samsung Galaxy Note10+“ kainuoja ir šimtu eurų daugiau. Tačiau ar tikrai tai yra pinigų suma kurią vertėtų išleisti čia ir dabar?
Asociatyvi nuotr.
Tikriausiai, kad ne. Visų pirma, dauguma neabejotinai yra pastebėję, jog iškart po pristatymo išmanieji telefonai kainuoja tikrai didelę pinigų sumą, tačiau vos po kelių mėnesių galima juos įsigyti už gerokai žemesnę kainą. Bene greičiausiai atpinga „Samsung“ flagmanai, lėčiausiai – „Apple“, tačiau ir vienu ir kitu atveju vos po keletos mėnesių galima sutaupyti papildomą šimtą ar du.
Augantis vidutinės klasės įrenginių populiarumas rodo, jog žmonėms net nelabai reikia tų naujausių ir geriausių išmaniųjų telefonų, kuriuos gamintojai stengiasi pasiūlyti kas metus. Tai tikriausiai lemia tai, jog už gerokai žemesnę sumą galima rasti kasdienius poreikius patenkinančių telefonų. Pabandykime trumpai pažvelgti į pagrindinius telefonų komponentus ir ar labai daug prarandame pirkdami pigesnį išmanųjį telefoną.
Ekranas
Jau praėjo tie laikai, kai telefonų ekranai turėjo milžiniškus skirtumus. Dabar net žemiausios klasės įrenginiai, žinoma, tikrai ne visi, turi bent jau HD raiškos, o ne retas ir Full HD raiškos ekranus. Žinoma, taupantys negalės mėgautis 2K ar 4K vaizdais ekrane, tačiau ar tai išties yra svarbus dalykas išmaniajame? Net neabejojame, jog Full HD raiškos ekrano pakaks daugumai iš mūsų, o tai kartu padės sutaupyti ir šiek tiek baterijos energijos, nes žemesnės raiškos ekranai reikalauja jos mažiau.
Kameros
Taip, flagmanais vadinami išmanieji telefonai neabejotinai turės geresnės klasės kameras ir jos pasižymės daugiau įvairių galimybių. Tačiau vidutinės klasės įrenginiai per pastaruosius metus taip pažengė į priekį, jog fotografuojant dienos metu didžiulių skirtumų atrasti būtų labai sudėtinga.
Žinoma, jeigu išmanųjį telefoną naudojate kaip fotografijos įrankį, tai Jums tikriausiai yra neišvengiamas brangesnio telefono įsigijimas, tačiau visais kitais atvejais pilnai gali pakakti ir žemesnės klasės prietaiso.
Taip, detalumas gali būti kiek mažesnis, naktinė fotografija taip pat ne visada nudžiugins, tačiau jeigu tai leis sutaupyti, tarkime, 400 eurų, tai kodėl gi ne? Už tokią pinigų sumą galima suplanuoti mini atostogas, ne?
Baterija
Išmaniųjų telefonų baterijos yra turbūt pati jautriausia šių įrenginių vieta. Surasti įrenginį su puikiai tarnaujančia baterija yra pakankamai sudėtinga, tačiau šiuo atveju nėra svarbu ar ieškome brangaus ar pigesnio telefono. Tiesą pasakius, ieškant pigesnio įrenginio ši problema yra gerokai mažesnė.
Mažesnės raiškos ekranas, mažesnio galingumo procesoriai ar ne tokios įmantrios technologijos reikalauja ir gerokai mažesnio energijos kiekio, o būtent dėl šios priežasties vidutinės klasės įrenginiai pakankamai dažnai pasižymi ir geresniu baterijos tarnavimo laiku.
Kitos galimybės
Perkantys vidutinės klasės išmaniuosius telefonus tikriausiai supranta, jog juose dažniausiai neras inovatyvių ar pačių naujausių technologijų, procesoriai dažniausiai nebus patys galingiausi rinkoje. Tačiau būkime teisingi, tai ką galima rasti žemesnės klasės įrenginiuose – be problemų gali patenkinti daugumos mūsų poreikius.
Ar mums tikrai reikia naujausio lusto su 12 GB operatyviosios (RAM) atminties tam, jog galėtumėme atsidaryti „Facebook“, pasitikrinti ar parašyti laišką el.paštu, atlikti skambutį ar kartais pažaisti vieną ar kitą žaidimą?
Galbūt keletą metų atgal vidutinės klasės įrenginiai tikrai nebuvo tokie galingi kaip dabar, tačiau tos dienos jau praeityje ir tas skirtumas tarp pačio galingiausio ir galingo telefono tapo toks minimalus, jog dauguma iš mūsų net nesudvejoję renkasi pigesnį telefoną.