Dauguma tikriausiai sutiks, jog išmanusis telefonas tampa vis labiau neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kiekvienas iš mūsų turi telefoną, o pasiūla rinkoje yra tiesiog neįtikėtinai didelė. Tačiau naujausia statistika rodo, jog paklausa su kiekvienais metais tampa vis mažesnė ir mažesnė. Jeigu anksčiau žmonės mėgdavo atsinaujinti dažnai, tai šiai dienai situacija yra kiek kitokia.
Jeigu anksčiau išmanųjį telefoną dauguma keisdavo maždaug kas du metus, tai dabar šis skaičius yra stipriai pakitęs. Tyrimą atlikusi kompanija „Ting“, tikina, jog dabar dauguma yra linkę savo telefoną keisti kas 3 ar net 5 metus. Šioje apklausoje dalyvavo 3000 žmonių, o tokį atsakymą pateikė net 47 proc. visų apklaustųjų. Tai atskleidžia, jog tuo pačiu įrenginiu mes esame linkę naudotis net 55 proc. ilgesnį laikotarpį nei anksčiau.
Kada ir kodėl mes keičiame išmanųjį telefoną?
Remiantis aukščiau minėta apklausa, tik 10 proc. apklaustųjų yra linkę keisti išmanųjį telefoną vien dėl to, jog pasirodė naujesnis modelis. 73 proc. žmonių tai nedaro jokios įtakos, o 32 proc. apklausos dalyvių keičia savo įrenginį tik tuomet, kai jo veikimo galimybės tampa nebe tokios geros kaip buvo anksčiau.
Įdomu ir tai, jog tik 23 proc. apklaustųjų keitimo priežastimi tampa išmaniojo telefono sudaužymas. Tai reiškia, jog vartotojai yra linkę juos taisyti, o ne keisti naujais. Tai pakankamai logiška prielaida, nes sutaisyti senąjį prietaisą kainuoja tikrai pigiau nei įsigyti naują. Tiesa, 18 proc. žmonių keičia telefoną tik tuomet kai jis tampa visiškai pasenusiu ir nebetinkamu naudotis.
Kas lemia naujo išmaniojo telefono pasirinkimą?
Ne mažiau įdomu yra naujo telefono pasirinkimo kriterijai. Tiek vyrai, tiek ir moterys dažniausiai atsižvelgia į naujo įrenginio kainą, tačiau kiti kriterijai pakankamai skirtingi. Pavyzdžiui, vyrai renkasi pagal telefono specifikacijas ir vidinės talpyklos dydį, o moterys žvalgosi pagal operacinę sistemą bei kameros galimybes.
Įdomu tai, jog 38 proc. apklaustųjų savo išmanųjį telefoną perka iš mobiliojo ryšio operatoriaus, todėl tokiais atvejais pasirinktą modelį dažnai lemia specialūs paslaugų tiekėjo pasiūlymai. Tai patvirtina ir faktas, jog 47 proc. žmonių yra linkę rinktis ne geriausią telefoną, o geriausią tuo metu esantį pasiūlymą.
Net 42 proc. apklaustųjų perka išmanųjį telefoną, kuris kainuoja ne daugiau kaip 400 eurų ir tik 3 proc. linkę išleisti gerokai apvalesnę sumą, kuri viršija 1000 eurų.
Kas vyksta su senais telefonais?
Atliktas tyrimas atskleidžia ir labai įdomią tendenciją saugoti savo senąjį išmanųjį telefoną stalčiuje. Tokį veiksmą atlieka net 42 proc. apklaustųjų. Dar įdomiau yra tai, jog net 4 proc. pamiršta pašalinti visą asmeninę informaciją iš senojo telefono prieš jį parduodant ar kitaip perduodant kitiems asmenims.
Remiantis pateikta statistika, net 28 proc. žmonių yra linkę išsaugoti savo seną telefoną ir naudoti jį kaip muzikos grotuvą, o 46 proc. apklausos dalyvių juos atiduoda savo vaikams.