Elektronika.lt
 2025 m. sausio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
Sausio 7 d. 20:21
Naujieji „Audi A5“ ir „Audi S5“ jau pasiekė Lietuvą: stiliaus, sportiškumo ir inovacijų derinys
Sausio 7 d. 17:50
Namų interneto ateitis: ko tikėtis?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Ko tikėtis iš išmaniųjų telefonų 2019-aisiais?

Publikuota: 2019-02-18 08:04
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

2018 daugeliui mūsų nuskriejo taip greitai, kad net nespėjome apsižvalgyti. Technologijų pasaulis padovanojo krūvą naujų išmaniųjų įrenginių, o su jais, ir naujų technologijų. Kai kurios pasiteisino, kitos nepaliko didelio įspūdžio, tačiau nauji metai žada dar tobulesnių ir įdomesnių telefonų technologijų.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

2018 daugeliui mūsų nuskriejo taip greitai, kad net nespėjome apsižvalgyti. Technologijų pasaulis padovanojo krūvą naujų išmaniųjų įrenginių, o su jais, ir naujų technologijų.

Kai kurios pasiteisino, kitos nepaliko didelio įspūdžio, tačiau nauji metai žada dar tobulesnių ir įdomesnių telefonų technologijų.

Ko tikėtis iš išmaniųjų telefonų 2019-aisiais?

1. Sulankstomi ekranai

„Samsung“ 2018-aisiais oficialiai pristatė savo sulankstomo telefono prototipą ir pažadėjo jau šiais metais išleisti pirmąjį tokį modelį. Tačiau ne tik jie dirba šia kryptimi.

Bendrovės „Huawei“, „Lenovo“, LG ir OPPO taip pat kuria tokio pobūdžio įrenginius, tačiau ar jie visi spės pristatyti šią technologiją jau šiais metais, nėra aišku.

Tiems, kam įdomu, kodėl iš kur rinkoje kilo toks didžiulis susidomėjimas sulankstomais įrenginiais, tai panašu, kad „Samsung“ technologijos buvo „nutekintos“ konkurentams. Arba dar paprasčiau, – kažkas jas pavogė. Bent jau taip teigia vieno CNN atlikto tyrimo šaltiniai. Nors jame ir nėra konkrečiai nurodyta „kas“ pavogė, tačiau leista suprasti, kad bet kokiu atveju tokios technologijos buvo nutekintos. Todėl nereiktų labai nustebti, jeigu atsirastų bendrovių, kurios „pasinaudotų“ naujomis techninėmis galimybėmis.

Kol nėra nė vieno visuomenei ar bent jau ekspertams pristatyto modelio, sunku spręsti, ar toks telefonas bus paklausus. Tačiau, bet kokiu atveju, tai reiškia, kad šie metai pateiks technologinių naujovių.

2. Dirbtinis intelektas

DI panaudojimas išmaniuosiuose telefonuose nėra naujas dalykas, tačiau 2019-aisiais norėtųsi tikėtis šios technologijos proveržio, ypač tokios srityse, kaip fotografavimas ar filmavimas. Šioje srityje kol kas nėra lygių „Google“, kurie nesirinko daugelio gamintojų priimtą „kuo daugiau lęšių“ tiesos ir nusprendė apsiriboti viena kamera, tačiau ji daug geriau optimizuota būtent DI pagalba. Daugelio autoritetingų apžvalgininkų teigimu, būtent „Google Pixel“ telefonų kameros laimi testų metu. Na, jeigu ir atsilieka, tai nežymiai.

Praėjusių metų „Google“ dovana savo telefonų turėtojams yra naktinių nuotraukų modulis „Night Sight“, leidžiantis tamsoje išgauti santykinai ryškų vaizdą su minimaliu „triukšmo“ kiekiu.

Šiais metais analogišką technologiją turėtų pristatyti ir tokios bendrovės, kaip „Samsung“.

3. Pirštų antspaudų technologija ekrane

„Vivo“ pernai visus aplenkė parodydami savo telefoną, su pačiame ekrane įrengtu pirštų antspaudų jutikliu. Yra gandų, kad „Samsung“ tai pat gali pristatyti šią technologiją savo 2019-ųjų flagmanuose, „Galaxy S10“ ar „Galaxy Note 10“, kas paskatintų ir kitus konkurentus imtis šios technologijos pritaikymo savo įrenginiuose.

Anksčiau gamintojai buvo priversti pirštų antspaudų jutiklį „dislokuoti“ telefono nugarėlėje arba aukoti itin svarbią „matomą“ jo pusę, kur visi vartotojai norėtų kuo didesnio ekrano.

Be to, yra nuomonių, kad pirštų antspaudų jutiklis yra saugesnis ar efektyvesnis už veido atpažinimo technologiją ar kodo suvedimą.

4. Veido atpažinimas

Praėjusiais metais „Forbes“ atliko bandymą su trimate galvos kopija, kuri sugebėjo „apgauti“ veido atpažinimo technologiją „Android“ telefonuose.

Reikia tikėtis, kad 2019-aisiais šios technologijos plėtra telefonuose paskatins ne tik kiekybinį, tačiau ir kokybinį proveržį.

5. Greitesnis bevielis įkrovimas

Bevielio krovimo technologija jau vis dažniau pasirodo flagmanų modeliuose, o šiais metais tokių telefonų turėtų pasirodyti ženkliai daugiau. Vienintelė šios technologijos problema yra tai, kad kol kas nepavyksta pasiekti tokios spartos, kaip su paprasčiausiu laidu. Ypač tai juntama tuose telefonuose, kuriuose yra pristatyta sparčiosios įkrovos technologija.

Tai vis dar pakankamai „žalia“ technologija, todėl pasitaiko ir techninių nesuderinamumų.

Reikia tikėtis, kad šie metai atneš progresą šioje srityje.

6. Išnyks „notch“ technologijas

„Essential“ buvo pirmieji, pristatę išmanųjį telefoną su išėma (angl. notch), tačiau pirmieji kurie ją išpopuliarino buvo „iPhone X“. Nuo tol mes matėme ne vieną bandymą kaip nors patobulinti į viršutinę ekrano dalį įsiveržiančią kamerą, tačiau visi šie bandymai baigėsi daugiau ar mažiau nevykusiai.

„Samsung“ ir „Huawei“ jau pradėjo keisti „notch“ į nedideles skyles ekrane, tačiau vartotojai vis dar tikisi lygaus ekrano paviršiaus. Kameros po ekranu technologija jau ateina ir, tikimasi, kad būtent šie metai leis atsikratyti dizaino prasme itin nepatogaus „notch“.

7. 5G

5G ryšį daugelis didžiųjų telekomunikacijų paslaugų tiekėjų pristatė jau 2018-aisiais. Tačiau 2019-aisiais jau tikimasi, kad 5G ryšys pasirodys ir išmaniuosiuose telefonuose. Tuo pačiu galime jau laukti pasirodant ir naujų modelių, kurie palaikys šią technologiją.

„Samsung“, „Huawei“ ir „OnePlus“ jau paskelbė apie planus šiais metais pristatyti 5G telefonus. Tačiau kol kas neaišku, ar šie modeliai susidurs su tomis pačiomis problemomis, kaip ir pirmieji 4G telefonai. Pastarieji buvo susidūrę su greito baterijos išsikrovimo problema – interneto greitis pareikalavo daugiau energijos. Problema ilgainiui buvo išspręsta, tačiau 5G pirmieji modeliai gali su ja ir vėl susidurti.

8. eSIM palaikymas

eSIM technologija turėtų pakeisti dabartines SIM korteles, nes tai leistų sutaupyti dar šiek tiek itin brangios vietos išmaniuosiuose telefonuose. „Virtualią“ kortelę taip pat yra lengviau aktyvuoti pakeitus tinklą – tiesiog nebereiktų eiti į salonus atsiimti naujos kortelės. Techniškai visi komunikacijų tinklo pakeitimo darbai būtų įmanomi atlikti neišėjus iš namų.

Keli „Android“ ir „Apple“ įrenginiai jau turi šią technologiją, tačiau ateityje jų gretos turėtų išaugti, o eSIM – tapti nauju standartu.

9. Geresnis baterijos darbas

Nors mūsų išmaniųjų telefonų baterijos tampa vis didesnių parametrų, tačiau naudotojui vis dar kyla problemų išlaikyti įrenginį „gyvą“ iki dienos pabaigos. Daugelis jų išlaiko geriausiu atveju kelias dienas, vartotojams, ypač aktyviau naudojantiems savo išmaniuosius, vis tiek tenka juos papildomai krauti dienos eigoje.

„The Washington Post“ tyrimas 2018-ųjų pabaigoje nustatė, kad mūsų telefonų baterijos iš tiesų su kiekvienais metais tampa vis prastesniais, nepaisant to, kad jų galia yra išaugusi. Didesnės talpos energijos šaltinius efektyviai neutralizuoja vis augančios paties telefono technologijos ir galimybės.

2019-aisiais turėtų pasirodyti flagmanai su „Qualcomm Snapdragon 855“ procesoriumi, kuris žada efektyvesnį energijos panaudojimą tuo pačiu užtikrinant greitesnę spartą.

Nežinia, ar gamintojams pavyks pristatyti vartotojams iš tiesų efektyvų elektros energijos panaudojimą, tačiau mes to neabejotinai labai laukiame.

10. Išplėstinė realybė

Šios technologijos beldžiasi į vartotojų širdis jau ne vienerius metus. Praėjusiais metais „Huawei“ pristatė „Mate 20 Pro“, kurio viena iš pagrindinių „vyšnaičių“ buvo virtuali panda, šokanti ant scenos ir kartojanti telefono savininko judesius.

Kol kas išplėsta realybė pasireiškia tik tokiais pažaidimais („Apple“ emotikonai irgi nedaug kuo skiriasi). Vartotojai, savaime suprantama, 2019-aisiais tikisi sulaukti daugiau galimybių papildyti realybę virtualiais vaizdais.


tv3.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama