Prieš savaitę, kiek netikėtai, „Google“ išleido ne tik naują saugumo atnaujinimą, tačiau ir naująją „Android 9 Pie“ operacinės sistemos versiją, kurios pristatymas buvo anonsuojamas rudenį. Žinoma, kol kas šis atnaujinimas pasiekiamas visų kartų „Pixel“ telefonų turėtojams ir „Essential Phone“ savininkams. Tai, kad pasirodė ši versija tikriausiai žino jau dauguma, tačiau šiandien norėčiau papasakoti kas įdomesnio pasikeitė.
Naudojuosi „Google Pixel 2 XL“, todėl pirmadienį pasiekęs atnaujinimas – išties nudžiugino ir jau kelios dienos džiaugiuosi gerokai pagerėjusiu veikimu, šiek tiek atnaujintu dizainu bei kitais smulkiais pasikeitimais. Pateiksiu Jums tris dalykus, kurie man labiausiai patinka naujoje „Android“ versijoje – nuo labiausiai patinkančio dalyko iki kiek mažiau patinkančio, tačiau vis tiek verto paminėjimo.
1. Gestais valdoma navigacija
Dar visai neseniai su savo kolega šnekėjome apie „Android“ valdymo gestais galimybes, kurios taip švelniai tariant buvo prastos. Dar aptarėme ir tą ekrane matomą navigacijos juostelę apačioje. Gerų žodžių nebuvo, tačiau pirmadienio vakare viskas pasikeitė. Dabar nustatymuose galima įjungti gestais valdomą navigaciją. Viskas labai paprasta – braukiame pirštu iš apačios į viršų ir atsiranda tvarkingas meniu su įjungtomis programėlėmis bei ikonėlės populiariausių Jūsų aplikacijų. Viskas itin primena „iPhone X“, tačiau galėčiau teigti, jog gerokai patogiau. Taip pat braukiant pirštu iš kairės į dešinę (taip pat ekrano apačioje) galima pereiti į paskutinę atidarytą programėlę (pavyzdžiui, naudojotės „Chrome“, atsidarėt „Facebook“. Braukiam pirštu apačioje ir to pakanka, jog grįžti atgal į „Chrome“). Veikia itin sklandžiai, viskas pakankamai patogu, tačiau yra vienas niuansas.
Niekaip nesuprantu kodėl ta meniu juostelę vis dar liko tokia pati plati. Ji iš esmės pasikeitė tuo, jog reaguoja į gestus ir dingo kvadračiukas, kuris anksčiau atidarydavo naudotų programėlių sąrašą, o jos plotis išliko toks pats. Norėtusi, jog ji būtų labiau draugiška su programėlėmis ir leistų joms užimti visą ekraną (taip, kaip „iPhone X“). Kaip bebūtų, man asmeniškai tai pats svarbiausias ir geriausias atnaujinimas.
2. Energijos sunaudojimas
„Google Pixel 2 XL“ niekada nepasižymėjo pačiu geriausiu baterijos tarnavimo laiku, tačiau bent jau aš niekada nesiskundžiau. Gal aktyvesni telefonų naudotojai pasakytų kitaip, tačiau man pakakdavo mano ilgai dienai, kuri niekada nebūna itin smarkiai apkrauta telefono naudojimu. Vidutiniškai turėdavau beveik 4 SOT, tačiau „Android 9“ panašu, jog yra nusiteikęs padovanoti man dar papildomą valandą ar bent jau kažką panašaus į tai.
„Google“ pristatė ir naują funkciją, kuri angliškai vadinasi „Adaptive Batter“ (lietuvišką pavadinimą patikrinti šiek tiek prisibijau). Teigiama, jog dirbtinio intelekto (DI) sistema apribos retai naudojamų programėlių veikimą fone. Paprasčiau sakant, Jūsų telefonas stebės ką ir kaip dažnai naudojate ir pagal tai nuspręs ar vardan ilgesnio baterijos tarnavimo laiko išjungti ar palikti veikti programėlę.
Taigi, bent jau pirmas įspūdis toks, jog sistema labiau draugiška su Jūsų telefono baterija, tačiau ar tai tikrai tiesa – bus matyti kiek vėliau, nes vis dėlto praėjo vos trys dienos nuo „Android Pie“ išleidimo.
3. Patobulintas „Do Not Disturb“
Nuo tada kai atradau „Do Not Disturb“ funkciją – naudoju ją nuolatos. Visuomet patinka nusistatyti, kad niekas netrukdytų naktimis arba ilgesniu laikotarpiu savaitgaliais. Ir nors garsinių pranešimų nebūdavo, tačiau ekranas nuolatos mirksėdavo, o ir pasirodžiusios ikonėlės ekrane versdavo vis pasižiūrėti kas gi čia tokio vyksta mano telefone.
„Android 9“ turi jau kiek patobulintą DND funkciją ir dabar galima išjungti ne tik garsinius pranešimus, tačiau ir apskritai kažkokią informaciją kuomet įjungtas režimas. Žinoma, galima nusistatyti tam tikras išimtis, tačiau bent jau aš būtent taip ir suprantu DND – jokios informacijos tam tikru laikotarpiu. Trumpas paaiškinimas būtų toks, jog jeigu Jums kažkas DND režimo metu parašė į „Messenger“ – Jūs telefonas ne tik, kad „necyptels“, bet net ir nesumirksės ekranas, jog kažkas Jums rašo.
Tai būtų trys svarbiausiai dalykai, kurie patraukė mano dėmesį. Taip pat norėčiau paminėti, jog bent jau „Pixel 2 XL“ veikimas, kuris pastaruosius kelis mėnesius buvo erzinantis, tapo žymiai geresnis ir dabar jis veikia itin smagiai. Taip, jis netapo sparčiausiai telefonu rinkoje, tačiau veikia itin dailiai. Taip pat galima būtų paminėti, jog šiek tiek pasikeitė ir kai kurie dizaino elementai, tačiau visa tai nesudėtinga rasti „Youtube“ ar visur kitur, kur publikuojama informacija apie naujausią versija.