Nors bevielių įrenginių elektromagnetinio spinduliavimo lygis šiuo metu yra kur kas žemesnis už oficialias kvotas, kalbos apie „Wi-Fi“ pavojų sveikatai ne tik kad nesibaigia, bet atsiranda vis daugiau technologijos apribojimo šalininkų. Pagrindinis argumentas – vaikų sveikata.
Kaip praneša „Times Online“, rugsėjo mėnesį 30 mokslininkų pasirašė tarptautinę rezoliuciją, kviečiančią nepriklausomai apžvelgti mokslinius elektromagnetinio lauko neigiamo poveikio sveikatai įrodymus. Panašios iniciatyvos atsiranda ir vietiniame lygyje – Airijos medikų asociacija su analogišku pasiūlymu kreipėsi į valdžios organus.
Nors specialių tyrimų dėl „Wi-Fi“ poveikio sveikatai niekas iki šiol nėra atlikęs, tačiau daugelis žmonių yra absoliučiai tikri, jog neigiama įtaka yra. Keliose Didžiosios Britanijos mokyklų, panikuojančių tėvų prašymu, buvo demontuoti bevieliai tinklai, o Australijoje sveikatos apsaugos departamentas rekomendavo nenaudoti bevielio ryšio mokyklose ir vaikų darželiuose. Kanados „Lakehead“ universiteto, kur buvo atsikratyta bevielio ryšio, prorektorius sieja spinduliuotę su studentų fiziologiniais ir elgesio pakitimais.
Specialistų, įsitikinusių technologijos grėsme, ypatingą rizikos grupę sudaro vaikai, kadangi jų smegenų kaulai yra plonesni, nervų sistema dar tik formuojasi o ateityje, dėl bevielių technologijų raidos, spinduliuotė tik augs. Nors moksliškai buvo įrodyta, jog mobilieji telefonai nepažeidžia nustatytų standartų, tačiau tie tyrimai buvo atlikti esant intensyviai ir trumpalaikei spinduliuotei, o pastovi silpnų elektromagnetinių virpesių įtaka nėra žinoma, tačiau galima paminėti Latvijos mokslininkų eksperimentus su vaikais, kurie buvo apšvitinti „Wi-Fi“ siųstuvų skleidžiamomis bangomis – pastebėtas motorinių, atminties ir dėmesio funkcijų sulėtėjimas.
Kita pusė taip pat pateikia savo argumentų – teigiama, jog „Wi-Fi“ spinduliuotė sudaro vos 0,00002 dalį nustatyto pasaulyje maksimumo, tačiau kai vaikas naudojasi mobiliuoju telefonu, ši dalis pasiekia beveik pusę viso leistino lygio.
Apskritai, ekspertai sutinka, jog elektromagnetinės bangos įtakoja žmonių sveikatą, tačiau kiekvieną skirtingai, o pavojingos dozės lygis yra santykinis. Pavyzdžiui Švedijoje yra maždaug 5 % jautrių spinduliuotei žmonių, o valstybės sostinėje didelė dalis žmonių naudoja apsauginius ekranus. Vėlgi – mokslininkų bendruomenė, siejanti chaosą ir paniką tarp vaikų tėvų, primena, jog visa ši aukštųjų technologijų masė egzistuoja dar per trumpai, kad galėtume objektyviai aptarinėti jų keliamas grėsmes ir daromą žalą sveikatai.