Iš visų dalykų, apie kuriuos diskutuojama lyginant išmaniuosius telefonus, vienai charakteristikai paprastai suteikiamas didžiausias prioritetas. Ta savybė – akumuliatoriaus naudojimo trukmė. Juk išsekus akumuliatoriaus energijai, visos funkcijos tampa nebepasiekiamas, kad ir kokios nuostabios jos būtų.
Su tuo, kad telefono akumuliatorius greitai išsenka, kažkodėl esame linkę taikstytis. Pavyzdžiui, „Apple iPhone“ kartais tenka įkrauti jau po pusdienio, bet šie modeliai vis tiek populiarūs, nes ribota naudojimo trukmė nėra vienintelis bet kurio telefono trūkumas. Galbūt paprasčiausiai per ilgai spoksome į telefonų ekranus, o juk šie aparatai, taigi, ir jų akumuliatoriai, yra palyginti maži.
Pasak portalo „Tech Advisor“ leidėjų, akumuliatoriaus veikimo trukmė yra viena iš savybių, kuri visada testuojama testuojant telefonus. Kai kurių telefonų akumuliatoriai neišsenka ypač ilgai, bet jie yra dideli. Deja, išties nemažai šiandien siūlomų pažangiausių telefonų modelių yra ploni, o juos naudojant gana sparčiai eikvojama energija, todėl klientus akumuliatoriaus veikimo laikas kartais nuvilia.
Telefoną prie maitinimo šaltinio, aišku, galima prijungti ir dažniau, jei tai nesukelia problemų. Tačiau tiems, kuriems nuolat stebėti likusio energijos kiekio piktogramą nepatinka, galima patarti, į ką atkreipti dėmesį renkantis išmanųjį telefoną.
Ką nurodo akumuliatoriaus talpa
Akumuliatoriaus talpa – tai miliampervalandėmis (mAh) išreikštas dydis. Kuo daugiau miliampervalandžių turi akumuliatorius, tuo aukštesnės jo techninės charakteristikos. Vis dėlto daugiausia miliampervalandžių turintys akumuliatoriai nebūtinai ilgiausiai neišsenka. Telefonų veikimo trukmė dar priklauso ir nuo procesoriaus efektyvumo ir suderinamumo su konkrečia programine įranga, taip pat nuo to, kaip intensyviai naudojamas telefonas. Nepigiai kainuojantys pažangiausi telefonai paprastai pasižymi spartesnėmis funkcijomis ir tobulesniais ekranais, tačiau dėl šių savybių jų akumuliatorius paprastai tenka dažniau įkrauti.
Į ką atkreipti dėmesį
Telefonų su ryškiaspalviais QHD skyros ekranais akumuliatoriai išsenka greičiau nei tų, kurių ekranų skyra mažesnė, todėl svarbu susidėlioti prioritetus. Jei norite, kad telefono kuo ilgiau nereikėtų įkrauti, nesirinkite tokio, kuris stulbintų vaizdais. Nepamirškite, kad jis ir kainuos mažiau. Daugelis, nors ir ne visi, šiuolaikiniai telefonai turi sparčiojo įkrovimo galimybę. Minėtina, kad ne patys pažangiausi modeliai, nors ir išsiskiria ilgiau neišsenkančiais akumuliatoriais, tokios galimybės nesiūlo, todėl prieš pirkdami būtinai tuo pasidomėkite, kad netektų nusivilti.
Ką rodo testavimo rezultatai
Siekiant nustatyti įrenginių funkcijų našumą naudojant konkrečius akumuliatorius, buvo atlikti „Geekbench 4“ našumo testai. Nors tai nėra būdas nustatyti, kiek laiko veikia visiškai įkrautas telefonas, testų rezultatai leidžia pasidaryti tam tikras išvadas. Atliekant testus buvo pasirinktas vienodas ekrano ryškumo lygis (120 cd/m2), be to, telefonams visiškai išsikraunant ekranas neturėjo užgesti arba išsijungti. Tarkim, jei atliekant testą telefonas veikė 8 min. 15 sek., vadinasi, visiškai įkrovus jo akumuliatorių, įjungus ekraną ir paleidus testavimo procesus, jis turėtų veikti 8 val. ir 15 min. Šis pavyzdys paaiškina, kiek veiktų telefonas su įjungtu ekranu, ir tai reiškia, kad, įprastai naudojant, tokio telefono netektų įkrauti ištisą dieną ir net ilgiau.
1. „Sony Xperia XA2 Ultra“
- Baterijos testo rezultatas: 09:57
- Baterijos talpa: 3580 mAh
2. „Moto G6“
- Baterijos testo rezultatas: 09:15
- Baterijos talpa: 3000 mAh
3. „BlackBerry Motion“
- Baterijos testo rezultatas: 08:45
- Baterijos talpa: 4000 mAh
4. „Sony Xperia XA2“
- Baterijos testo rezultatas: 08:26
- Baterijos talpa: 3300 mAh
5. „BlackBerry KEYone“
- Baterijos testo rezultatas: 08:26
- Baterijos talpa: 3505 mAh
6. „Moto G6 Play“
- Baterijos testo rezultatas: 08:14
- Baterijos talpa: 4000 mAh
7. „Nokia 6 (2018)“
- Baterijos testo rezultatas: 08:03
- Baterijos talpa: 3000 mAh
8. „Samsung Galaxy S9 Plus“
- Baterijos testo rezultatas: 07:55
- Baterijos talpa: 3500 mAh
9. „LG V30“
- Baterijos testo rezultatas: 07:43
- Baterijos talpa: 3300 mAh
10. „Moto Z2 Play“
- Baterijos testo rezultatas: 07:43
- Baterijos talpa: 3000 mAh