Ploni, lengvi ir grakštūs išmanieji telefonai kasmet skina apdovanojimus dizaino konkursuose ir yra malonūs laikyti rankose. Visgi remonto specialistai pastebi, jog šiuolaikiniai telefonai turi silpnybę – lengvai dūžta, skyla ar tiesiog sulinksta. MTTC technikos skyriaus vadovas Andrius Mieželis teigia, jog daugeliu atveju telefonai genda dėl tų pačių priežasčių, nuo kurių apsaugoti gali atidumas, tinkamai pasirinkti priedai ir visais atvejais – „telefonų skiepais“ vadinamas draudimas.
„Išmanusis telefonas jau tapo aksesuaru, kurį žmonės renkasi pagal savo asmenybę ir skonį. Būtent todėl telefonų gamintojai dėl vartotojų simpatijų šiandien bene labiausiai varžosi dizaino srityje – naudoja vis daugiau prabangesnių, subtilesnių medžiagų nei plastikas. Visgi ši tendencija turi ir neigiamą pusę, nes telefonai tampa mažiau atsparūs smūgiams“, – sako A. Mieželis.
Iš vis dažnėjančių telefonų gedimų jis išskiria tris: priekinio ekrano ir stiklinės nugarėlės įskilimus bei metalinio korpuso sulinkimą. Visi šie gedimai atsiranda dėl mechaninio poveikio, o tai reiškia, kad jiems negalioja gamintojo garantija.
„Net ir nestiprus telefono kontaktas su kietu paviršiumi gali lemti įskilimą, todėl apsaugoti stiklinį ekraną ar nugarėlę nuo sudužimo yra itin sudėtinga. Naudojant dėklą mechaninio gedimo tikimybę galima sumažinti, tačiau net ir tvirčiausi dėklai negali garantuoti visiškos apsaugos. Be to, dėklas užgožia telefono dizainą. Pilnas telefono draudimas telefono savininkui suteikia ramybę, nes įskilus ekranui jis be klausimų keičiamas nauju“, – pasakoja A. Mieželis.
Sparčiai daugėja sulinkimo atvejų
Didžiausios Baltijos šalyse telefonų priežiūros ir remonto paslaugų bendrovės „Mobiliųjų telefonų techninio centro“ technikos skyriaus vadovas teigia, kad per pastaruosius metus itin padaugėjo sulenktų įrenginių.
„Sulinkimas jau tapo dažna naujų telefonų gedimo priežastimi. Anksčiau sulinkimo atvejų pasitaikydavo, tačiau retai. Sulenkus telefonus ne visada suskyla ekranas, tačiau įrenginys nebeveikia dėl vidinių pažeidimų. Kartais sulinkimas net nėra pastebimas plika akimi. Per 2017 metus sulinkimo atvejų tiek padaugėjo, kad visus salonus turėjome aprūpinti specialiais stendais, galinčiais nustatyti telefonų sulinkimus ir išsklaidyti abejones dėl gedimo priežasčių“, – pasakoja A. Mieželis.
Jo teigimu, pagrindinės sulinkimo priežastys būna dvi: įrenginiai dažniausiai sulinksta dėl smūgio į kietą paviršių bei atsisėdus ar pritūpus, išmaniuosius nešiojant galinėje kelnių kišenėje. Visais atvejais telefono sulenkimas yra mechaninis pažeidimas, todėl sulenktiems įrenginiams garantija nebegalioja.
Net jei sulinkimo nesimato plika akimi, jo padaryta žala gali būti kritinė. Turint pilną telefono draudimą įrenginiai yra remontuojami, o neretai tiesiog keičiami naujais. Visgi jei įrenginys neapdraustas, remontas gali brangiai kainuoti.
„Turint pilną telefono draudimą galima pamiršti rūpesčius dėl bet kokio gedimo, nes atsitikus nelaimei draudimas padengs su įrenginio remontu susijusias išlaidais. Draudimas ypač praverčia tais atvejais, kai telefono remontuoti nebeapsimoka, nes leidžia neveikiantį įrenginį pakeisti visiškai nauju“, – teigia MTTC technikos skyriaus vadovas.
Autorizuotas įrenginių priežiūros paslaugas teikianti MTTC visus su remontu susijusius darbus atlieka pagal griežtus gamintojų reikalavimus, turėdama specialią remontui reikalingą įrangą ir ISO kokybės sertifikatus. MTTC dirbantys specialistai nuolat dalyvauja mobiliųjų įrenginių gamintojų organizuojamuose mokymuose, todėl jie žino visus remonto reikalavimus net ir patiems naujausiems įrenginiams dar prieš jiems pasirodant prekyboje.