Kad išmaniajame telefone galima klausytis muzikos telefone ar naršyti internete, žino kiekvienas. Tačiau mobiliajame internete atsiranda vis daugiau naujovių. Statistika rodo, kad lietuviai mobiliuoju internetu vasaros savaitgaliais naudojasi kur kas aktyviau ir nenustoja ieškoti naujų įspūdžių. „Bitės“ Išmaniųjų ekspertai dalinasi keturiais pastebėjimais apie sparčiai populiarėjančias veiklas, kaip įdomiai leisti laiką su išmaniuoju telefonu.
„Vasarą dažnai turime daugiau laisvo laiko, todėl laisvą minutę norime išnaudoti smagiai ir naudingai. Jau nieko nestebina, kad tokiomis progomis paprastai imamės visada po ranka esančio išmaniojo telefono su mobiliuoju internetu. Gigabaitų prireikia vis daugiau, todėl nusprendėme visą vasarą savaitgaliais neskaičiuoti sunaudojamų interneto duomenų ir leisti vartotojams savęs neriboti išbandant programėles ar tinklapius, kuriems reikia daugiau interneto“, – sako Egidijus Adomkaitis, bendrovės „Bitė Lietuva“ Išmaniųjų mokyklos ekspertas. Jis dalinasi keturiais būdais, kaip išbandyti naujas galimybes. Pasak jo, „Bitės“ tinklo statistika rodo, kad vartotojai vasarą, palyginti su pavasariu, išnaršo 10–15 proc. daugiau duomenų.
Gyvai stebėkite savo mėgstamiausius žaidėjus arba turnyrus
Jokia paslaptis, kad elektroninis sportas vis labiau populiarėja ne tik tarp vaikų, bet ir tarp suaugusiųjų. Iš tikrųjų, vidutinis žaidėjų amžius sudaro 35 metus – lietuviai vis dažniau stebi ne tik tradicinio sporto transliacijas, bet ir elektroninio.
Geriausia platforma nepraleisti progos pamatyti savo mėgstamiausių žaidėjų transliacijas ar pasaulinius turnyrus yra programėlė „Twitch“. Joje galima pasirinkti, kurį žaidimą žiūrėti, prenumeruoti mėgstamiausius žaidėjus, stebėti ankstesnes transliacijas ir bendrauti su kitais fanais. Tiesioginės transliacijos naudoja daug interneto duomenų, todėl nemokami gigabaitai tikrai pravers.
Klausykitės įdomiausių knygų!
„Kaip alternatyva popierinėms knygoms toliau sparčiai populiarėja audio knygos. Jų galima klausytis net ir vairuojant ar sportuojant, dirbant lauke ar namie. Bet kuriame išmaniajame telefone galima sukaupti kur kas didesnę knygų kolekciją, nei telpa bibliotekos lentynose, ir tai labai patogus būdas mokytis ar smagiai praleisti laiką“, – teigia E. Adomkaitis.
Viena patogiausių programėlių klausytis audio knygoms yra „Audible“. Naudojantis šia programėle galima pasirinkti iš tūkstančių knygų įvairiomis temomis, jas parsisiųsti į telefoną ir klausytis bet kuriuo metu. Viena knyga „sveria“ iki 500 megabaitų ar daugiau.
Stipriai populiarėja ir interaktyvios audio novelės, kuriose mes patys galime klausytis istorijos ir atlikti savo pasirinkimus, nulemiančius novelės pabaigą. Vienas iš pavyzdžių – „Heathcote“.
Kiekvieno kišenėje – šimtai filmų, serialų ar mokymosi kursų
Jei norite praplėsti žinias, puikiai tiks programėlė „Coursera“, kurioje galima rasti daugiau nei 2 tūkst. įvairių kursų iš geriausių pasaulio universitetų.
Smalsiems ir žingeidiems turėtų patikti „TED“ programėlė, kurioje galima rasti pranešimų įvairiausiomis temomis: nuo psichologijos iki sudėtingiausių technologijų.
Vasarą daugiau laiko leidžiant gamtoje vis tik nesinori praleisti naujų filmų ar pamėgtų serialų, tad nemokami mobiliojo interneto gigabaitai tikrai pravers. Pati populiariausia platforma tai padaryti yra „Netflix“.
Mėnesio prenumerata leidžia žiūrėti šimtus filmų ar serialų telefonu, pasirinkti juos pagal žanrą ir reitingus.
Įspūdžius fiksuojame 360 laipsnių
„Tobulėjant technologijoms ir programinei įrangai, turime daugiau galimybių tiksliau užfiksuoti savo įspūdžius. Vasarą keliaujant po Lietuvą nuotrauka ar trumpu vaizdo įrašu nenustebinsite nieko, bet jei panaudosite 360 laipsnių nuotraukas ar gyvas transliacijas iš „Facebook“, stipresnių įspūdžių suteiksite ir draugams. Neriboti duomenys čia taip pat praverčia, nes šio formato turinys išnaudoja nemažai interneto duomenų“, – pataria E. Adomkaitis.
Visą šių metų vasarą savaitgaliais interneto gigabaitai nebus skaičiuojami visiems „Bitės“ privatiems ir verslo klientams, turintiems bet kurį pokalbių planą, su kuriuo galima aktyvinti „Išlaidų kontrolės“ paslaugą.