Taip jau atsitiko, kad Europa garsėja savo futbolu, bet ne telefonais. Deja, po Nokia nuopolio prieš dešimtmetį europiečiai taip ir nesugebėjo pasižymėti šioje srityje pozicijas užleisdami amerikiečių „Apple“ ir „Microsoft“, korėjiečių „Samsung“ bei LG, o taip pat ir japonų „Sony“. Šiandien vyksta gana įdomūs procesai – mobiliųjų technologijų pasaulį užkariauja kinai.
Dar visai neseniai Kinijoje sukurti pagaminti telefonai buvo laikomi pigiomis „iPhone“ ar „Samsung“ kopijomis. Per pastaruosius penkerius metus situacija pasikeitė. Dabar kinai diktuoja tam tikras madas. Kokias? Vienas iš pavyzdžių – berėmiai mobilieji telefonai. „Xiaomi Mi Mix“ yra beveik tobulas tokio telefono pavyzdys, nosį nušluostantis visiems pasauliniams lyderiams. Kitas kinų mados dalykas – dvigubas SIM lizdas dviems kortelėms. Vakaruose tai nepasirodė labai patrauklu, tuo tarpu dauguma kiniškų telefonų turi versijas su dviem SIM kortelių lizdais. Tai itin patogu ir priimtina Lietuvos rinkai, kuri pasižymi itin gausiu vartotojų skaičiumi. Lietuviai dažnai turi ne po vieną, o po dvi skirtingų operatorių korteles, nepaisant to, kad kainos yra vienos mažiausių Europoje. Į kokius kiniškus telefonus verta atkreipti dėmesį?
„Moto Z“ telefonai
Taip, „Motorola Moto Z“ yra kiniški telefonai, nes kompanija jau kuris laikas priklauso kitam gigantui „Lenovo“. „Lenovo“ turi ir savo telefonų liniją, tačiau pamažu bandys jos atsisakyti, bent jau tarptautinėse rinkose. Vietoj „Lenovo Zuk“ telefonų greičiausiai žavėsimės „Moto Z“ telefonais. O žavėtis yra kuo. Tai antrasis modulinis telefonas (pirmasis – „LG 5“), turintis tam tikrų priedų, kurie išplečia jo galimybes.
Beje, „Moto Z“ jau yra pritaikyti ir „Google Dayview“ virtualiosios realybės akiniams. Naujausi modeliai „Moto Z Force“ turi 21 megapikselio kamerą, „Snapdragon 820“ procesorių ir keturių branduolių „Kryo“ CPU. Galingas ir stilingas telefonas verslui ir pramogoms. Aišku, kaina gana didelė, visai ne kiniška.
Įdomus faktas: „Moto Z“ turi kelis priedus vadinamus „Moto Mods“: JBL garso kolonėlės, „Moto Insta-Share“ projektorius, „Hasselblad True Zoom“ fotoaparato lęšiai, „Incipio offGRID™“ ir „Mophie“ dangtelis-baterija, „Incipio“ mašininis laikiklis-įkroviklis, stilingi dangteliai.
„OnePlus 3T“
Nepriklausoma kinų kompanija „OnePlus“ turi vos kelis išmaniųjų telefonų modelius, tačiau visi jie laikomi „flagmanų žudikais“. Kodėl? Kokybė nepriekaištinga, o kaina – daug mažesnė, nei populiarių flagmanų. Naujausia „Android“ operacinės sistemos versija ir sustiprintos saugumo priemonės. Šis telefonas atspindi puikų kokybės ir kainos santykį. Dėl šios priežasties visas pasaulis juos žino ir garbina. Gaila, kad jie išleidžiami nedideliais kiekiais ir prieinami tik ištikimiausiems pirkėjams.
Įdomus faktas: Ruošiamasi naujo „OnePlus 5“ telefono pasirodymui. Daugeliui vartotojų kilo klausimas, kodėl po 3 iš karto eina 5? Pasirodo, kiniškas žodis „keturi“ skamba beveik identiškai, kaip „mirtis“, dėl to kinų gamintojai paniškai vengia modelių su skaičiumi 4.
„Huawei P10“
Neseniai pristatyti „Huawei“ telefonai kol kas yra rinkos „žvaigždės“, nes „Samsung Galaxy 8“ pirkimo bumas dar neprasidėjo, o „iPhone“ naujausias telefonas dar nepristatytas. Itin kokybiška 20 megapikselių kamera iš „Leica“, galingas „Kirin 960“ procesorius, 8 branduolių CPU, naujausia „Android“ OS „7.0 Nougat“ operacinė sistema. Tai, atrodo, tobulo telefono techninė charakteristika. Juo labiau, kad šiuo telefonu bus prekiaujama ir Lietuvoje. Beje, P raidė kilusi iš „Photography“, todėl šios serijos telefonai labai orientuoti į fotografavimo mėgėjus. „Mate 9“ – jau kitas telefonas, kaip ir „Honor 8“, tačiau „Huawei“ tikrai turi ką pasiūlyti Lietuvos vartotojams už gana protingas kainas.
Įdomus faktas: Lietuvoje mes šiuos telefonus vadiname netaisyklingai. Kiniškai „Huawei“ tariama kaip „va-vei“.
„Xiaomi Mi Mix“
Jau minėtas Xiaomi Mi Mix planšetofonas akį patraukia savo išvaizda. Net 93 proc. jo ploto užima ekranas. Jis yra laikomas berėmiu telefonu, nors rėmą ir turi. Tik jis labai plonas. Toks telefonas iš karto atkreipia aplinkinių dėmesį ne tik savo dydžiu, bet ir įspūdingu dizainu, kuriuo pasižymi ir visi kiti „Xiaomi“ gaminiai. 6,4 colių ekranas, „Snapdragon 821“ procesorius, 4 branduolių CPU – galingas verslui skirtas telefonas. Ir fotografuoja tikrai neprastai su 16 megapikselių kamera. Vienas trūkumas – nėra microSD kortelės lizdo, tačiau įmontuota 128 GB arba 256 GB atminties tikrai turėtų pakakti darbo reikalams ir pramogoms.
Įdomus faktas: pirmąjį savo išmanųjį telefoną „Xiaomi“ pristatė tik 2012 metais. Per 5 metus ši kompanija sugebėjo tapti viena iš pasaulinių lyderių ir yra laikoma vienu iš pačių brangiausių startuolių (aplenkė „Uber“), vertų daugiau nei 50 milijardų dolerių.
„Nokia 9“
Šis telefonas dar nepasirodė, jo laukiama rudenį, tačiau jau dabar kalbama, kad tai bus legendinio prekės ženklo sugrįžimas. Iš gandų internete galima spėlioti, koks tai bus telefonas, tačiau manoma, kad jis bus pakankamai galingas ir turės naujausią „Snapdragon 835“ procesorių ir greičiausiai 6 GB RAM. 128 GB vidinė atmintis + microSD kortelės lizdas padarys šį telefoną tinkamą bet kokio kiekio duomenims. „Carl Zeiss“ 21 megapikselio kamera (galimai dviguba) – kiekvieno fotografijos mėgėjo džiaugsmas. Taigi laukiamų telefonų sąraše yra ne tik „iPhone 8“, bet ir „Nokia 9“.
Įdomus faktas: „Nokia“ dabar yra kinų prekės ženklas, kurį gamina HMD kompanija. „Nokia“ kompanija sėkmingai veikia Suomijoje ir užsiima stambiais tinklo įrangos projektais. Įdomu tai, kad prieš metus „Nokia“ įsigijo kitą telefonų gamintoją „Alcatel-Lucent“. Pamenate „Alcatel“ telefonus? Juos tada prieš 20 metų nukonkuravo legendiniai „Nokia“ telefonai...