Mobiliojo ryšio bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su didžiųjų miestų savivaldybėmis pristato išmanųjį sprendimą patogesnėms, saugesnėms ir greitesnėms vairuotojų kelionėms. Tai sutelktinių duomenų (angl. crowdsourcing) principu veikianti išmanioji navigacija „Waze“, realiu laiku rodanti eismo sąlygas ir situaciją keliuose, todėl naudinga tiek vairuotojams, tiek eismą reguliuojančioms institucijoms.
Vilnius tapo pirmąja Lietuvoje savivaldybe, pradedančia naudoti „Waze“ duomenis efektyvesniam eismo organizavimui ir bendravimui su vairuotojais.
Pranas Kuisys
„Waze“ yra „Google“ valdoma išmanioji navigacija, kurioje vairuotojai realiu laiku mato ir patys praneša informaciją apie sąlygas keliuose: spūstis, eismo įvykius, oro sąlygas, duobes ar kitas kliūtis. „Waze“ apdoroja šią vairuotojų pateiktą informaciją, papildomai įvertina kokiu greičiu vyksta eismas miesto gatvėse ir duomenis iš kitų šaltinių, o vairuotojams pasiūlo pasirinkti vieną iš greičiausių maršrutų. Tuo pačiu programėlė realiu laiku suteikia informaciją apie eismo sąlygas savivaldybėms ar kitoms įstaigoms, ir taip padeda efektyviau spręsti iškylančias problemas.
Vilniuje geresniam eismo organizavimui skiriamas prioritetas
„Kiekvienas vilnietis ar miesto svečias nori kuo greičiau pasiekti kelionės tikslą, ir nesvarbu ar tai piko valandos, ar vyksta masiniai renginiai, ar remontuojamas kelias. Kasdien į sostinės gatves išvažiuoja iki 260 tūkst. vilniečių automobilių, ir dar arti 40 tūkst. transporto priemonių atvažiuoja iš kitų miestų. Todėl sveikiname sprendimus, kurie sutrumpina vilniečių ir sostinės svečių keliones, padeda vairuotojams keliauti saugiau“, – sako Remigijus Šimašius, Vilniaus miesto meras.
Vilniaus miesto savivaldybė Lietuvoje pirmoji prisijungė prie savivaldybėms skirtos tarptautinės „Waze“ programos „Connected Citizens Partners“. Ši partnerystės programa suteiks galimybę gauti ir analizuoti vairuotojų užfiksuotą informaciją, pranešti vairuotojams apie eismo pokyčius švenčių, mugių, maratonų metu, informuoti apie remontuojamas gatves ar laikinai uždarytus kelio ruožus.
„Net ir menkiausias nesusipratimas kelyje gali turėti pastebimos įtakos tiek kelionės saugumui ir patogumui, tiek ir visam transporto srautui, – pastebi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė. – Kiekvienam eismo dalyviui svarbu laiku pasiekti kelionės tikslą, ir naudodamiesi išmaniuoju „Waze“ sprendimu jie tai galės padaryti dar paprasčiau, matydami, kur susidariusios spūstys, eismo ribojimai ar kitos kliūtys jų kelyje.“ Galimybę jungtis prie „Waze“ partnerystės programos šiuo metu svarsto Kauno ir Klaipėdos savivaldybės; prie jos bet kuriuo metu gali prisijungti kitų miestų bei rajonų savivaldybės.
Lietuvos automobilių kelių direkcija pastebėjo bendradarbiavimo su „Waze“ naudą
Prieš daugiau nei metus partnerystę su „Waze“ pradėjo ir Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). „Sprendimo „Waze“ siunčiami duomenys mums leidžia operatyviai gauti informaciją apie spūstis, kelyje sustojusius automobilius, kitus eismo sutrikimus Lietuvos keliuose. Šis bendradarbiavimas yra abipusiai naudingas – Kelių direkcija taip pat teikia informaciją apie apribojimus dėl darbų, eismo įvykių, kliūčių ar renginių. Mūsų bendras tikslas – padaryti viską, kad eismo dalyviai būtų kuo geriau informuoti apie eismo sutrikimus ir galėtų pasirinkti saugiausią, patogiausią ir greičiausią maršrutą, o „Waze“ yra dar vienas puikus tokios informacijos pateikimo kanalas“, – pasakojo LAKD direktorius Egidijus Skrodenis.
Nuo šios žiemos LAKD teikia informaciją apie kelių priežiūros mechanizmų maršrutus, taip pat informaciją apie keliuose dirbančius barstytuvus ir valytuvus, o artimiausiu metu planuoja papildomai teikti informaciją apie sudėtingas oro sąlygas, įspėti vairuotojus apie avaringus ruožus, pervažas ar kitus pavojus.
„Bitė“ suteikia galimybę naudotis „Waze“ neapmokestinant megabaitų
Tęsdama ilgametę tradiciją pirmiausia suteikti vartotojams galimybę išbandyti išmanųjį sprendimą, nesirūpinant sunaudotais megabaitais, „Bitė“ ir šįkart visiems klientams pirmąjį pusmetį leis naudotis „Waze“ neskaičiuojant interneto duomenų. „Siekiame populiarinti įvairius išmaniuosius sprendimus ir paslaugas. Išmanioji navigacija „Waze“ veikia kaip plačiausias pasaulyje vairuotojų socialinis tinklas ir puiki išmanioji paslauga, kuri visiems Lietuvos vairuotojams leis keliauti saugiau, o kelionės tikslą pasiekti greičiau. Tikime, kad jau netrukus šalies gyventojai pradės aktyviau naudotis „Waze“, ir abipusę naudą pajus tiek vairuotojai, tiek eismo priežiūros institucijos“, – pasakoja Pranas Kuisys, bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.
„Waze“ skaičiavimu, kasdien kiekvienam vairuotojui išmanioji navigacija padeda sutaupyti kelionėse vidutiniškai 5 minutes.
Pasak Prano Kuisio, siekiant suburti kuo didesnį „Waze“ vartotojų ratą, „Bitė“ vykdys plačią informacinę kampaniją, į kurią investuos apie 200 tūkst. eurų. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos „Waze“ vartotojų skaičius Lietuvoje gali išaugti iki 200 tūkstančių.
„Waze“ išmanioji navigacija yra nemokama, veikia visuose išmaniuosiuose įrenginiuose ir pilnai pritaikyta naudotis lietuvių kalba.