Mąstant apie populiariausias žinučių rašymo ir vaizdo pokalbių priemones, pirmiausia į galvą šauna „Skype“. Rinktis šią programą nuo pat pradžių – dar tada, kai jos nebuvo įsigijusi „Microsoft“ 2011 m. – suskubo didžiulis būrys naudotojų ir jos populiarumas iki šiol tik didėja.
Kodėl verta rinktis „Skype“, atsakyti paprasta: ją naudojant galima visiškai nemokamai susirašinėti teksto žinutėmis ir dalyvauti vaizdo pokalbiuose. Tik pravartu žinoti, kad „Skype“ – toli gražu ne vienintelė tokią veiklą leidžianti programa. Jei esate psichologiškai alergiškas su „Microsoft“ susijusiems produktams arba tiesiog norite išmėginti šį tą naujo, svetainėje techradar.com siūlomos kelios alternatyvos, leidžiančios bendrauti įvairiausiose platformose, tiek mobiliaisiais įrenginiais, tiek kompiuteriais. Žinokite, kad pranešimų mainų ir VoIP paslaugų pasaulis gerokai platesnis, nei galbūt manėte.
© DELFI, Kiril Čachovskij
„Viber“
Tai, ko gero, idealiausia „Skype“ alternatyva, suteikianti galimybę nemokamai rašyti teksto žinutės ir inicijuoti vaizdo skambučius iš kompiuterio arba mobiliojo įrenginio.
„Viber“ nuo pat pradžių buvo pripažinta kaip labai patogi programa, nes veikia tokiose populiariose platformose kaip „iOS“ ar „Android“, taip pat „Windows 10“, „Mac“ ir „Linux“ kompiuteriuose. Dar vienas privalumas, kuriuo tikrai apsidžiaugs mobiliųjų telefonų naudotojai, yra galimybė susisiekti su kitais „Viber“ naudotojais žinant jų telefono numerį.
Programa labai lengvai integruojama: ją galite turėti šalia naudojamų telefono ir pranešimų programų ir, vos prireikus, nemokamai susisiekti su bet kuriuo pažįstamu, taip pat naudojančiu šią programą. Su „Viber“ galima nemokamai rašyti teksto žinutes, atlikti balso ir vaizdo skambučius, o jei sutinkate mokėti, galite rinktis „Viber Out“ ir skambinti į bet kurią pasaulio šalį.
Įsidėmėtina, kad tai galima daryti ir iš kompiuterio. „Viber“ taip pat teikia grupinių skambučių galimybę ir siūlo gausų lipdukų pasirinkimą. Dar viena gera žinia ta, kad šioje programoje nėra jokios reklamos.
„WhatsApp“
Tai itin populiari „Skype“ alternatyva, tačiau nemokami pokalbiai kol kas galimi tik iš „iPhone“ telefonų. „WhatsApp“ – ko gero, daugiausiai galimybių teikianti ir geriausiai žinoma susirašinėjimo žinutėmis programa, todėl apie ją tikrai esate girdėję.
Deja, būti girdėjusiam ir naudoti – ne tas pats. Jei programėlės dar neišbandėte, galbūt įdomu, ką ji siūlo? Kaip ir daugelis panašių priemonių, „WhatsApp“ veikia keliose platformose: „Windows“, „Mac“, iOS, „Android“ ir netgi „Windows Phone“. Deja, „Linux“ naudotojai jos neįsidiegs. Norint ją naudoti nereikia net paskyros. Taip yra todėl, kad programa gali naudoti tik telefono numerį. Jei nerimą kelia su saugumu susijusios grėsmės, žinokite, kad programoje veikia visapusis šifravimas.
„WhatsApp“ grupiniuose pokalbiuose gali dalyvauti tik 10 žmonių, bet mažai kas tokį apribojimą laiko dideliu suvaržymu. Naudojant programą galima dalyvauti balso pokalbiuose ir mainytis medijos failais. Deja, vaizdo skambučiai visose platformos dar nepalaikomi – kol kas tai išskirtinė „iOS“ naudotojų prerogatyva. Galbūt šis faktas ir lems jūsų apsisprendimą rinktis „WhatsApp“ arba ne.
„Talky“
Nemokama naršyklėje veikianti programa, per kurią vykdomuose pokalbiuose gali dalyvauti net 15 žmonių. Gera žinia ta, kad jai nebūtina jokia speciali programinė įranga. „Talky“ šiek tiek skiriasi nuo daugelio žinučių mainų priemonių visų prima todėl, kad tai yra internetu teikiama paslauga. Jau siūloma ir „iOS“ skirta programėlė, tačiau jei jus domina tik keliose platformose palaikomas pokalbių įrankis, jos turbūt nesirinksite.
Per „Talky“ surengtame vaizdo pokalbyje gali dalyvauti net 15 dalyvių, todėl tai ne tik puiki bendravimo su šeima ar draugais, bet ir bendradarbiavimo su kolegomis priemonė. Vykdyti bendras darbo užduotis tikrai patogu, nes suaktyvinus ekrano bendrinimo funkciją visi vaizdo pokalbio dalyviai gali matyti, kas vyksta kurio nors asmens ekrane.
Naudojant „Talky“ be galo paprasta sukurti pokalbių kambarį – tereikia nueiti į „Talky“ svetainę, įvesti norima naudoti URL ir viskas. Teliks pranešti URL tiems, su kuriais norite kalbėtis. Jei jums svarbus privatumas, pokalbių kambarius galima apsaugoti slaptažodžiais. Reikia pasakyti, kad funkcijų gausa ir įmantrumu „Talky“ nepasižymi, bet kartais paprastumas yra būtent tai, ko reikia.