Siekdami savo produktus parodyti geresniais nei jie iš tiesų yra, gamintojai yra pasirengę daug kam, įskaitant, tačiau neapsiribojant sukčiavimu, nepaisant net to, kad taip elgdamiesi jie rizikuoja savo reputacija. Tikriausiai, visi prisimename kuo baigėsi „Volkswagen“ bandymas apgauti dyzelinių variklių išmetamųjų dujų kiekio analizės techniką. Bet, matyt, ši istorija netapo gera pamoka bendrovei „OnePlus“, kurią „XDA Developers“ bendruomenės nariai kaltina apgaudinėjant darbo spartos testavimo programėles.
Priminsime, kad šio, kinų kompanijos BBK užregistruoto prekinio ženklo istorija prasidėjo nuo melo teigiant, kad tai yra naujas ir nepriklausomas išmaniųjų telefonų gamintojas.
„XDA Developers“ specialistams keista pasirodė „OnePlus 3T“ naudojamo „Qualcomm Snapdragon 821“ procesoriaus elgsena, įjungus našumo bandymo programas. Jie pastebėjo, kad net esant labai mažai apkrovai, lustas nesumažina taktinio dažnio iki minimumo ir išlaiko jį 1,3 GHz aukštos spartos ir 1 GHz lygyje efektyviai energiją vartojantiems branduoliams. Taip pat buvo nustatyta, kad prietaisas stebi paleidimą populiarių testavimo programų: „Geekbench“, „AnTuTu“, „Androbench“, „Quadrant“, „Vellamo“ ir „GFXBench“.
Siekdami demaskuoti „OnePlus 3T“ kūrėjus, „XDA Developers“ entuziastai bendradarbiaudami su kompanija „Primate Labs“ panaudojo testavimo programėlę „Geekbench 4“, kurią „užmaskavo“ po kitos programos pavadinimu („Bob’s Mini Golf Putt“). Gautas rezultatas patvirtino hipotezę: paslėpto našumo bandymo režimu (diagramoje pažymėtas raudonos spalvos linija) prastovos metu išmanusis sumažino branduolių dažnį iki minimalių 310 MHz ir veikia lėčiau. Procesoriaus temperatūra taip pat buvo žemesnė.
Eksperimento organizatoriai „OnePlus“ paprašė tai paaiškinti ir gavo atsakymą, kad jų aptiktas režimas buvo integruotas turint kilnų tikslą – užtikrinti aukščiausią efektyvumą, dirbant su daug išteklių reikalaujančia programine įranga ir „sunkiais“ žaidimais. Nepaisant to, bendrovė pažadėjo iš būsimų „Oxygen OS“ versijų pašalinti specialius nustatymus testavimo programoms.
Po incidento su „OnePlus 3T“ bendruomenėje „XDA Developers“ pradėjo analizuoti ir kitus išmaniuosius telefonus, ieškodami specialus testavimo programų režimo. Nustatyta, kad analogiška schema naudojama „OnePlus 3“ ir tai nestebina, juk prietaise veikia ta pati programinė įranga.
Tačiau panašaus metodo naudojimo „Meizu Pro 6“ identifikavimas suteikia pagrindo manyti, kad toks selektyvus požiūris į prietaisų testavimo programėles netrukus gali tapti tendencija. Šiame išmaniajame įdiegtas režimas „Performance“ faktiškai nėra skirtas kasdieniniam naudojimui.
Beje, šioje srityje „OnePlus“ ir „Meizu“ nėra pionieriai. Praeityje testavimo rezultatais bandė manipuliuoti ir kiti gamintojai, įskaitant „Samsung“, HTC, LG ir ASUS.