Ryškėjantys ir didėjantys telefonų ekranai, daugiau galios turintys procesoriai, besiplečianti atmintis išmaniuosius telefonus turėtų daryti vis patrauklesnius žaidimų mėgėjams. Tad kokias žaidimų telefonuose perspektyvas šiandien matome?
Rinka išmaniųjų rankose
Kompanijos „Samsung“ bei tyrimų bendrovės „Gfk“ apklausos duomenimis, išmaniuoju telefonu šiuo metu naudojasi apie 80 proc. lietuvių. Staigų jų populiarėjimą dar prieš keletą metų pastebėjo ir žaidimų kūrėjai, todėl didelė dalis jų investicijų buvo sutelkta būtent šiai platformai.
„Išmaniųjų rinka pradėjo plisti labai greitai ir mes prieš tai kūrę kitoms platformoms, tiesiog perorientavome žaidimų kūrimo verslą ten, kur matėsi daugiausiai perspektyvų“, – pasakojo žaidimų kompanijos „Tiny Lab Productions“ įkūrėjas ir vadovas Jonas Abromaitis. Jo teigimu, labiausiai žmonės pamėgo žaidimų žanrą „casual“ (liet. kasdienis), kuris itin tinkamas žaisti išmaniajame telefone. „Šio žanro žaidimai trumpi, nereikalauja ypatingų įgūdžių ir tinka tuomet, kai norisi užpildyti laisvas minutes“, – sakė J. Abromaitis.
Technologijų gamintojų dėmesys
Rodos, technologijų gamintojai žaidimų ateitį taip pat glaudžiai sieja su išmaniaisiais telefonais. „Naujausi telefonai gaminami, atsižvelgiant ir į kompiuterinių žaidimų mėgėjų poreikius. Be akivaizdaus telefonų ekranų įstrižainės bei raiškos didėjimo, yra diegiamos ir kitos naujovės, lemiančios žaidimo kokybę – tai vis galingesni procesoriai, talpesnės baterijos“, – sakė Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.
Jo teigimu, vienas iš svarbių žingsnių šioje srityje – tai naujos vėsinimo sistemos sukūrimas. „Žaidimai reikalauja nemažai išmaniojo telefono resursų ir viena iš pagrindinių bėdų anksčiau buvo tai, kad telefonas labai greitai kaisdavo. Tačiau nuolatinių inovacijų dėka, šią problemą jau galima išspręsti. Vienas sprendimo iš variantų – moderni skysto aušinimo sistema jau pritaikyta „Galaxy S7“ telefonuose. Šio telefono viduje vamzdeliais cirkuliuoja aušinimo skystis, kuris sumažina tiek pagrindinio, tiek grafinio procesorių temperatūrą“, – naujienas pasakojo ekspertas.
Išmaniųjų pliusius mato ir žaidėjai
Bene populiariausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų žaidėjas Gediminas Gabalis, geriau žinomas kaip „Vėjavaikis“, „Youtube“ kanale šiuo metu turintis 56 200 sekėjų, teigia, kad profesionalūs „geimeriai“ kol kas nežada atsisakyti žaidimams įprastos kompiuterinės įrangos. Kita vertus, nepaneigsi, kad žaidimai išmaniuosiuose populiarėja. „Mobiliųjų žaidimų rinka yra labai didelė ir pelninga. Juk retas, kuris šiandien neturi išmanaus telefono kišenėje tinkamo žaisti mobilius žaidimus. Į šią rinką daugybė kompanijų investuoja milžiniškus pinigus“, – sakė jis.
Anot jo, žaidimams telefone svarbus kuo didesnis liečiamas ekranas, kad juos valdyti ir viską matyti būtų galima kuo geriau. Sklandžiam žaidimui užtikrinti nemažiau svarbios ir techninės telefono specifikacijos.
Ateities prognozės
Kalbinti pašnekovai neabejojo, kad žaidimų industrijoje nuolatinės inovacijos niekur nesustos – dar laukia labai daug naujovių ir yra nemažai vietos, kur tobulėti. „Šiuo metu atsiranda „Android“ žaidimų platformos, kai išmanusis telefonas susijungia su žaidimų konsole. Taigi, galimas daiktas, kad ateityje žmonėms bus įprasta šiuos du įrenginius sujungti ir žaisti naudojantis specialiais pulteliais. Apskritai, manau, kad visos platformos po truputį jungsis“, – sakė „Tiny Lab Productions“ vadovas J. Abromaitis.
S. Skupo teigimu, vienas iš būsimų žaidimų formatų galėtų būti virtuali realybė, nes ją palaikantys įrenginiai tampa vis labiau prieinami paprastiems vartotojams. Anot jo, šiuo metu daug kas priklauso nuo to, kiek daug į virtualią realybę investuos žaidimų kūrėjai.
Tuo tarpu, G. Gabalio manymu, dar po kiek laiko žaidimai bus žaidžiami ir mišrioje realybėje. „Mišri realybė – tai yra virtualios realybės ir realaus pasaulio mišinys. Tokia platforma galėtų tapti patrauklia ne viena žaidimų mėgėjui“, – teigė pašnekovas.