Netikėtai „Google“ pristatė naują „Android“ versiją. Nesilaikydama susiklosčiusios tradicijos („Google I/O“ konferencija įvyks gegužės mėnesį), paieškos gigantė šiandien papasakojo apie „Android N“ ir išleido pirmąsias „Developer Preview“ operacinės sistemos versijas „Motorola Nexus 6“, „LG Nexus 5X“, „Huawei Nexus 6P“, „HTC Nexus 9“, „Nexus Player“ ir „Pixel C“ prietaisams.
Atnaujintai operacinei sistemai „Google“ programuotojai parengė daug naujovių. Vienas iš labiausiai lauktų yra kelių langų režimo atsiradimas, leidžiantis vienu metu dirbti su dvejomis programomis išmaniojo telefono ar planšetės ekrane.
Jį aktyvuoti galima pasinaudojus veikiančių programų meniu. Kiekviena, šią funkciją palaikanti aplikacija, pažymėta specialia piktograma, kurią palietus programą galite atidaryti per pusę ekrano. Po to pasirinkite antrąjį aplikaciją. Programinės įrangos kūrėjai galės nurodyti minimalų dydį, iki kurio programa gali būti sumažinama padalintame ekrane.
Keičiant prietaiso orientaciją iš vertikalios į horizontalią ir atvirkščiai, turinio mastelio keitimas bus atliekamas automatiškai. Taip pat atsirado „vaizdas vaizde“ (Picture in Picture) režimas, kuri aplikacijos langą leis sumažinti iki miniatiūros, kuri bus rodoma ekrano kampe.
Dar viena „Android N“ naujove tapo pakeista pranešimų centro sąsaja. Dabar vartotojas gali iš karto pasiekti gaunamus pranešimus ir kai kuriuos greitus nustatymus. Vaizdą patraukus žemyn atsivers visas greitų nustatymų meniu, kuriame perkelti piktogramas galite taip pat paprastai, kaip darbalaukyje.
Naujas API programuotojams pranešimus leis padaryti funkcionalesnius. Pavyzdžiui, atsakyti į tekstinę žinutę bus galimą tiesiogiai iš pranešimų centro, kaip tai jau įgyvendinta „Google Messenger“ ir „Hangout“.
Praėjusiais metais, „Google“ pristatė Doze režimą, kuris prietaiso neveiklumo metu sumažina energijos suvartojimą, taip pat retai naudojamoms programoms riboja baterijos vartojimą. „Android N“ ši funkcija veikia visada, kai prietaiso ekranas yra išjungtas (ankstesnėje versijoje telefonas ar planšetė turėjo nejudėti). Tai reiškia, kad prietaisai lėčiau išsikraus ne tik naktį, bet taip pat ir dieną, kai jie bus kišenėje arba tiesiog nenaudojami. Be to, atnaujintoje OS padidintas prietaisų su nedidele RAM talpa našumas ir optimizuotas fone veikiančių programų valdymas.
„Google“ taip pat pristatė naują režimą „Data Saver“, kuri, kaip rodo pavadinimas, padeda taupyti mobiliojo interneto srautą. Aktyvavus šią funkciją, sistema, kur tik įmanoma, blokuoja visų aplikacijų duomenų perdavimą fono režimu. Pavyzdžiui, bus ribojamas transliacijos duomenų srautas, atjungtas išankstinis kešavimas ir pan. Vartotojas gali pasirinkti programas, kurių darbo „Data Saver“ neįtakos. Anksčiau šią funkciją naudojo tik „Chrome“ naršyklė.
„Google“ sistemos lygmenyje taip pat įgyvendino reklaminių pranešimų ir skambučių blokavimo ir filtravimo funkciją. Anksčiai ši galimybė buvo standartinėje „Nexus“ išmaniųjų telefonų skambučių aplikacijoje (kai kurie gamintojai panašią funkciją įdiegė savarankiškai).
Į „Android N“ sugrįžo į naktinis režimas, kuris pirmą kartą pasirodė „Android M Developer Preview“, bet dėl neaiškių priežasčių buvo pašalintas. Įjungti šią funkciją galima paslėptų nustatymų skiltyje „System UI Tuner“, kuris atrakinamas ilgai spaudžiant nustatymų mygtuką. Tačiau „Google“ ne tik sugrąžino tai, kas buvo „Android M“ beta versijoje, bet ir pridūrė naujų funkcijų. Dabar naktinį režimą bus galima aktyvuoti automatiškai pagal vietą ir paros metą – jis bus suaktyvintas, kai dabartinėje vartotojo buvimo vietoje leisis saulė. Taip pat galite įtraukti raudoną filtrą, kuris sumažina ekrano skleidžiamos mėlynos šviesos kiekį ir dėl to dirbant su prietaisu akys mažiau pavargs. Šis režimas taip pat gali automatiškai sumažinti ekrano ryškumą.
„Android N“ palaikys „Java 8“. „Google“ taip pat paruošė programą „Android Beta Program“, kuri bandomąsias OS versijas aplikacijų kūrėjams leis atnaujinti naudojant Wi-Fi.