Mūsų dienomis ne laiku išsikraunantis telefonas kone toks pats nemalonus dalykas, kaip danties skausmas. Technologijų gamintojai, taikydami nuolatines inovacijas, gamina vis galingesnius, didesnės įstrižainės ekraną turinčius bei galybe funkcijų pasižyminčius išmaniuosius telefonus. Taigi, nenuostabu, kad vienas iš labiausiai diskutuotinų klausimų, susijusių su naujausiais telefonais, tai kiek laiko reikia juos įkrauti ir kiek ilgai tarnauja jų baterija. Nors gamintojai, konkuruodami tarpusavyje, nenustoja ieškoti su tuo susijusių geriausių sprendimų, keletas jų egzistuoja jau šiandien.
Išsivadavimas iš laidų
Laikinai į laidinį telefoną pavirtęs išmanusis darbe ar ant naktinio staliuko miegamajame – labai įprastas kasdienis vaizdas, kartais priverčiantis suabejoti, kiek iš tiesų toks įrenginys gali būti mobilus. Dažnas poreikis laikyti telefoną laidu prijungtą prie elektros lizdo labiausiai trikdo tuomet, kai reikia atsiliepti į skambučius ar atrašyti sms žinutę. Būtent todėl po truputį populiarėja bevielio įkrovimo technologija. Belaidį įkroviklį galima padėti ant stalo ar ant bet kokio pagrindo, kur žmogui yra patogiausia. Atsižvelgdama į klientų poreikius, baldų gamintoja „IKEA“ siūlo tokį įkroviklį įmontuoti tiesiai į baldus, tuo tarpu kompanija „Samsung“ visai neseniai pristatė pirmąjį bevielio įkrovimo funkciją turintį monitorių, kai telefoną galima įkrauti, jį padėjus prie tokio monitoriaus kojelės.
10 minučių spurtas arba baterija, telpanti kišenėje
Įkrauti telefoną net keturioms valandoms įmanoma ir per 10 minučių. Tai padaryti kol kas galima tam skirtu specialiu įkrovikliu ir naudojantis telefonais, palaikančiais šią funkciją. Gera žinia ta, kad nešiojantis tokio tipo įkroviklį su savimi, atsiras daugiau progų „pamaitinti“ savo telefoną – pavyzdžiui, pietaujant kavinėje ar netgi apsipirkinėjant parduotuvėje, jei tik rasite specialiai klientams naudotis skirtą elektros lizdą ir papildomas 10 minučių.
O jei žinote, kad artimiausiu metu elektros lizdo aplinkui jus nebus, turėkite su savimi nešiojamą bateriją. Toks įrenginys ypač praverčia išvykų gamtoje ar tiesiog ilgų kelionių metu, jis paprastai leidžia įkrauti įvairius įrenginius – nuo mobiliojo telefono iki planšetės ar kompiuterio. Mūsų dienoms kompaktiškas, kišenėje telpančias baterijas siūlo ne vienas gamintojas.
10 procentų baterijos visai parai?
Tiems atvejams, jei greitu metu nėra jokios galimybės įkrauti „mirštantį“ telefoną, kai kurie technologijų gamintojai telefonuose pasirūpino „power save“ (energiją taupančiu) režimu. Įjungus šį režimą, tam, kad telefonas sunaudotų kuo mažiau energijos, sumažinamas ekrano ryškumas, taip pat išjungiami įvairūs programėlių perspėjimai, atnaujinimų pranešimai bei kitos mažiau svarbios funkcijos. Galima nustatyti, kad šis režimas pradėtų veikti automatiškai, kai, baterijos lygis pasiekia konkrečią ribą, pavyzdžiui 20 procentų. Naujausi telefonai, tokie, kaip prieš savaitę Lietuvos rinkoje atsiradęs „Galaxy S6 edge plus“, turi ypatingą energijos režimą, kuris garantuoja, jog vos su 10 procentų įkrauta baterija, telefonas veiks parą. Įjungus šį režimą, ekranas tampa juodai baltas, išjungiamas WiFi, o veikti leidžiama tik būtiniausioms programoms: skambinimui, žinučių ar elektroninių laiškų rašymui.