Norite prižiūrėti savo vaikus net ir tada, kai su jais išsiskiriate? Jei taip, jums reikalingos keletas programėlių, kurios jums padės ne tik užtikrinti vaiko saugumą, bet ir patogų ryšį su juo, rašoma pranešime spaudai.
Susisiekimo viešuoju transportu planavimas
Pradėsime ties tuo, kas ne vienam aktualu kiekvieną šiokiadienio rytą – autobusų maršrutų programėlė „Trafi“ gyvu laiku rodo didmiesčių viešojo transporto priemones žemėlapyje ir reaguoja į kamščius, nurodydama autobuso atvykimo laiką. Jaunesnio amžiaus vaikų tėvams programėlė padės planuoti minutes iki autobusų stotelės, o vyresni vaikai patys galės susirasti optimalius tvarkaraščius iš namų ir atgal. Šiuo metu „Trafi“ veikia „Android“ ir „iOS“ platformose, o „Windows Phone“ turėtojai gali naudotis panašia programėle „Maršrutai“.
Sostinėje išmaniosios pagalbos galima rasti ir keliaujant viešuoju transportu. Mokyklinukams plastikinės elektroninių bilietų kortelės ir popieriniai bilietai dažnai iškrenta iš galvos, priešingai nei pramogų prikimšti telefonai, kuriuose vietą gali atrasti ir elektroninio bilieto aplikacijos. Tos pačios aplikacijos padės tėvams išvengti bereikalingo brovimosi per visą autobusą, norint nusipirkti popierinį bilietą. Mobiliojoje programėlėje „m.Ticket“, kuri kol kas veikia su „Android“ ir „iOS“, galima nusipirkti keletą skirtingų bilietų rūšių, su kuriomis vienu metu įmanoma keliauti keliems žmonėms, todėl vienu telefonu galite nusipirkti bilietus sau ir vaikams.
Geolokacija – žinokite savo vaiko buvimo vietą
Jei jūsų vaikai dienos metu turi daug užsiėmimų skirtingose miesto vietose, išvenkite bereikalingo streso ir skambinėjimo su geolokacijai skirtomis aplikacijomis. Praktiška ir vizualiai patraukli programėlė „Life360“ padės ne tik „Android“ ir „iOS“, bet ir „Windows Phone“ turėtojams. Joje matysite tikslią šeimos narių buvimo vietą ir galėsite sekti jų tvarkaraštį, užsisakydami įspėjimus apie jų atkeliavimą į ir iškeliavimą iš mokyklos, būrelių ir namų.
Kai kurie telefonai leidžia perduoti savo lokaciją ir per susirašinėjimo programas (pvz., „iMessage“ ir „Facebook Messenger“), bet tam turėsite įjungti atitinkamus programos privatumo nustatymus. Kita bendravimo telefonu alternatyva yra daugeliui išmaniųjų telefonų tinkanti programėlė „Voxer“, kuria ne tik susirašinėsite, dalinsitės nuotraukomis, bet ir keisitės garsinėmis žinutėmis. Tai ypač patogu, kai užgriūva darbai ir negalite pakelti ragelio, – garsinę žinutę galėsite išgirsti kada tik panorėję. Be to, seniai aišku, kad niekas taip nenuramina, kaip vaiko balsas ir jį supančios aplinkos nuotrauka.
Vaiko kišenpinigiai ir jūsų išlaidos
Apžvelgus šias programas, lieka viena sritis, kurioje galima trumpai ir aiškiai išspręsti daug keblumų. Šiais laikais net pradinių klasių moksleiviams prireikia turėti pinigų vienokiems ar kitokiems atsiskaitymams. Tam, kad kas rytą nereiktų ieškoti metalinių monetų arba smulkių banknotų, o pinigai vaiką pasiektų kada tik reikia, labai pravartu naudoti mokėjimo korteles, kurias bankai išduoda jau nuo 8 metų ir mobiliąsias bankų aplikacijas. Banko programėlės ne tik palengvina pervedimus – mėnesio pabaigoje interneto banko paskyroje galėsite lengvai suskaičiuoti išlaidas kišenpinigiams.
DNB Verslo plėtros tarnybos vadovas Tadas Sudnius teigia, kad mobilaus banko programėlė yra lengvai naudojama priemonė kišenpinigiams planuoti ir situacijose, kai reikia greitai pervesti pinigų vaikui. Tai patvirtina ir DNB banko klientų apklausa, kuri rodo, kad 23% klientų trumpuosius pervedimus mobiliame banke naudoja pervesti pinigus savo atžaloms.
Mobiliosios programėlės padeda lengviau taikyti į aukso vidurį tarp atžalų kontrolės ir laisvės; kai tėvai pasitiki vaikais, bet palaiko su jais pakankamai tvirtą ryšį – domisi veiklomis, pramogomis ir draugija bei suteikia laisvės veikti. Gali būti, kad dėl to vaikai praleis daugiau laiko ne prie savo išmaniųjų prietaisų, bet bendraudami būtent su jumis.