Kinijoje gaminami išmanieji telefonai smarkiai tobulėja ir pamažu keičia nusistovėjusią žmonių nuomonę, jog kinų pagaminta produkcija prasta. Visame pasaulyje itin sparčiai plinta tokie prekiniai ženklai kaip „Huawei“, „Xiaomi“ ar „Oppo“, kurie siūlo konkurencingus įrenginius. Interneto svetainė telefonai.eu pateikia pagrindines priežastis, kurios lemia vis didėjančią kiniškų telefonų paklausą visame pasaulyje.
Dauguma iš mūsų yra pripratę, jog ant perkamo produkto esantis užrašas „Made in China“ reiškia, jog tai yra pigi ir nekokybiška prekė. Tokį suvokimą lėmė du esminiai faktoriai.
Kinijoje gaminama produkcija yra išties labai pigi ir siekdami užtikrinti žemą kainą gamintojai nesirūpindavo kokybe. Taip pat, buvo kilę nemažai skandalų dėl to, jog kinų fabrikuose nėra rūpinimąsi saugumu.
Tačiau lyginant su tuo kas vyko šioje šalyje prieš keletą metų – panašu, jog tai pasikeitė. Kinai ne tik pradėjo rūpintis savo produkcijos kokybe, tačiau ir skyrė žymiai daugiau dėmesio produkcijos pardavimų vykdymui.
Kuo didesnė produkcijos gamyba – tuo jos kaina žemesnė. Didžiulėse gamyklose kasdien pagaminama tūkstančiai išmaniųjų telefonų, o tai daro įtaką žemesnei jų kainai. Dėl pagerėjusios kokybės, kiniški išmanieji telefonai tapo paklausūs ne tik šalies viduje, tačiau ir visoje Europoje ar Jungtinėse Valstijose.
Garantijos ir pinigų grąžinimas
Jeigu jau teko naudotis kinišku išmaniuoju telefonu, tikriausiai, sutiksite, jog esate girdėję frazę: „Sėkmės, kai telefonas suges, juk jis neturi jokių garantijų“. Tačiau tai netiesa.
Dauguma Kinijoje pagamintą produkciją siūlančių pardavėjų jau suteikia jai bent vienerių metų garantiją. Taip pat galite ir grąžinti jums netikusį ar netinkamai veikiantį telefoną.
Pavyzdžiui, internetinė parduotuvė „TinyDeal“ išmaniųjų telefonų pirkėjams suteikia 6 mėnesių garantiją. Taip pat Jūs gaunate 3 mėnesių garantiją telefono baterijai ir mėnesio garantiją jeigu perkate priedus savo išmaniajam telefonui.
Jeigu nusprendėte įsigyti kinietišką išmąnųjį telefoną – už pristatymą jums mokėti nereikės. Dauguma mobiliųjų pardavėjų siūlo nemokamą pristatymą visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą.
Tačiau tai, kas nemokama, turi ir trūkumų. Dažniausiai savo pirkinio jums teks palaukti dvi ar tris savaites, o kartais pasitaiko atvejų, kai laukti tenka mėnesį.
Nuolatos atnaujinama „Android“ versija
Dar vienas trūkumas, kuris pašalintas lyginant su ankstesniais laikais – Android versija. Anksčiau, nusipirkus telefoną su tam tikra operacinės sistemos versija nebuvo galimybės jos atnaujinti.
Pastaruoju metu kiniškų telefonų gamintojai itin akcentuoja tai, jog jų siūloma produkcija siūloma su naujausia „Android“ versija. Net jeigu ir įsigyjote įrenginį su senesne versija, dauguma tiekėjų savo puslapiuose patalpina atnaujinimus į naujesnę arba naujausią galimą versiją.
Puiki produkcijos kaina
Kinijoje gaminami telefonai yra žymiai pigesni nei didžiųjų kompanijų siūlomos produkcijos, nepaisant to, jog daugumos jų parametrai yra panašūs, o kartais net geresni.
Kiniškuose telefonuose montuojamos didžiųjų kompanijų, tokių kaip „Sony“ ar „Samsung“, kameros, kurių kokybė yra tokia pati arba labai panaši kaip šių kompanijų išleistuose modeliuose.
„Mediatek“ procesoriai, kurie naudojami Kinijoje pagamintuose įrenginiuose, niekuo nenusileidžia žymiai brangesniems „Qualcomm“ procesoriams, o baterijos montuojamos į telefonus tampa vis geresnės ir geresnės.
Tai nebūtinai „Samsung“ ar „iPhone“ kopija
Tikriausiai dauguma išgirdę apie Kinijoje pagamintą išmanųjį telefoną pasakys, jog tai kopija. Tačiau geriau pasidomėjus galima drąsiai teigti, kad kinai nebesistengia pagaminti telefonų panašių į „Samsung“, „iPhone“ ar „HTC“.
Žinoma, sunku yra pakeisti nusistovėjusią žmonių nuomonę, tačiau dauguma naujausių išmaniųjų modelių išties nebėra didžiųjų kompanijų kopijos ir dažnai pateikia ne tik įdomių dizaino, tačiau ir funkcijų pasiūlymų.
Itin sparčiai tobulėjanti Kinijos mobiliųjų industrija ne tik siūlo išmaniuosius telefonus, tačiau jau pradėjo gaminti ir išmaniuosius laikrodžius, todėl drąsiai galima iškelti klausimą, kada didžiosios kompanijos pradės kopijuoti Kinijos produkciją?