Atlikus reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, nustatyta, kad 80,3 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog numerio perkeliamumo paslauga skatina konkurenciją viešųjų telefono ryšio paslaugų rinkoje.
Reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, 8,8 proc. gyventojų planuoja pasinaudoti numerio perkeliamumo paslauga, iš jų 94,3 proc. nurodė ketinimus keisti judriojo telefono ryšio paslaugų teikėją ir 5,7 proc. – fiksuoto telefono ryšio teikėją. Kaip pagrindines operatoriaus keitimo priežastis respondentai nurodė palankesnes kainas, geresnę ryšio kokybę, įvairias nuolaidas bei tai, kad naujai pasirinkto teikėjo paslaugomis naudojasi kiti šeimos nariai, pažįstami. 10 proc. planuojančių keisti operatorių respondentų numato tai atlikti per artimiausią mėnesį, 20,5 proc. laukia palankių pasiūlymų, 20,5 proc. laukia, kol pasibaigs galiojanti sutartis su operatoriumi. Tai rodo, kad numerio perkeliamumas yra viena iš efektyviausių priemonių, skatinanti konkurenciją viešojo telefono ryšio paslaugų rinkoje.
Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad 62,4 proc. Lietuvos gyventojų žino apie numerio perkeliamumo paslaugą. Iš jų 62,5 proc. respondentų apie numerio perkeliamumą sužinojo iš žiniasklaidos, 31,1 proc. informaciją gavo iš telefono ryšio operatorių, 7,2 proc. numerio perkeliamumo paslauga domėjosi RRT tinklalapyje. 47 proc. respondentų mano, kad informacijos apie numerio perkeliamumą yra pakankamai, 27,8 proc. – kad mažai, 6,9 proc. apklaustųjų mano, kad tokios informacijos visiškai nėra.
Numerio perkeliamumo paslauga Lietuvoje visiškai funkcionuoti pradėjo nuo 2006 m. sausio 1 d. RRT duomenimis, liepos 5 d. numerio perkeliamumo paslauga buvo pasinaudoję 90,8 tūkst. judriojo telefono ryšio abonentų ir 3,9 tūkst. fiksuoto telefono ryšio abonentų.
Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą dėl numerio perkeliamumo paslaugos žinomumo RRT užsakymu 2006 m. gegužės 5–8 d. atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „VILMORUS“. Buvo apklausta 1000 respondentų, kurių amžius nuo 16 iki 74 metų. Tyrimas atliktas 19-oje Lietuvos miestų ir rajonų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Visagine, Druskininkuose; Alytaus, Šakių, Plungės, Pakruojo, Šilutės, Kėdainių, Utenos, Tauragės, Rokiškio, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose. Tyrimo rezultatai yra paskelbti RRT tinklalapyje adresu www.rrt.lt skiltyje „Numeracija ir domenai/Numerio perkeliamumas“.
Išsami informacija apie telefono ryšio paslaugų teikėjo pasirinkimo galimybes, vartotojui išlaikant turimą telefono ryšio numerį, yra skelbiama RRT tinklalapio www.rrt.lt skiltyje „Informacija ryšių paslaugų vartotojams“. Čia taip pat skelbiama kita aktuali informacija, susijusi su vartotojo teisėmis.