Naujausi tyrimai pažėrė blogų naujienų mėgstantiems nuolatos dirsčioti į išmaniojo telefono ekraną – toks elgesys erzina kolegas ir viršininkus, rašo forbes.com. Pietų Kalifornijos universiteto verslo mokyklos tyrimo duomenimis, vyresni profesionalai bei aukštesnes pajamas gaunantys asmenys neigiamai vertina nuolatos tikrinančius išmaniojo ekraną.
Tyrimo metu buvo apklausti 554 savo srities profesionalai, uždirbantys daugiau nei 30 tūkst. JAV dolerių (75 tūkst. litų) per metus bei dirbantys kompanijose, samdančiose daugiau nei 50 darbuotojų. Tyrimo dalyviams buvo pateikiami klausimai dėl šių požiūrio į mobiliųjų įrenginių naudojimą formaliuose ir laisvalaikio susitikimuose, atsakymą į elektroninius laiškus ir teksto žinutes, rašo forbes.com.
Išanalizavus atsakymus paaiškėjo, kad 86 proc. respondentų neigiamai vertino asmenis, kurie atsiliepia į skambutį oficialaus susitikimo metu – tiek pat tyrimo dalyvių neigiamai vertino atsakymą į SMS žinutes ir elektroninius laiškus.
Trys ketvirtadaliai tyrimo dalyvių tikino manantys, kad lygiai taip pat nemandagu susitikimo metu skaityti žinutes ir elektroninius laiškus. 66 proc. respondentų manymu, gyvai bendraujant su kolegomis reikėtų vengti žinučių rašymo telefonu. 22 proc. tikino, kad išmanieji telefonai neturėtų būti naudojami jokių susitikimų metu.
Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai daro išvadą, kad neigiamas mobiliųjų prietaisų naudojimo vertinimas atsiranda dėl to, kokios akių nuo ekrano atitraukti negalinčio asmens savybės atskleidžiamos.
Išskiriamos keturios esminės įžvalgos:
Pagarbos stoka. Naudojantis išmaniaisiais prietaisais parodoma, kad informacija ekrane yra svarbesnė už pašnekovą. Kitaip tariant, žmonėms, nesantiems susitikime teikiama didesnė svarba, nei sėdintiems prie stalo.
Dėmesio stoka. Parodoma, kad nesugebama susikaupti ties vienu procesu. Forbes.com priduria, kad žmogaus daugiafunkciškumas yra mitas.
Negebėjimas išklausyti. Nesugebama aktyviai dalyvauti pokalbyje ir išties išgirsti informaciją, kuri pateikiama susitikime.
Valios stoka. Nesugebėjimas susivaldyti neatsakius SMS žinutės parodo valingumo stoką.
Forbes.com priduria, kad mobiliųjų telefonų naudojimo vertinimui didelę įtaką darė respondentų amžius. Jaunesni respondentai net triskart mažiau sureikšmino mobiliųjų telefonų laikymą rankose, nei tie, kuriems virš 40.
Tačiau forbes.com ragina per daug nesidžiaugti – dažnai jaunesnieji specialistai pasitiki vyresnių profesionalų priedanga, tuo tarpu šiems pasitraukus, gali kilti rimtų sunkumų tvarkantis su kasdieniu spaudimu.