Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius

Publikuota: 2013-04-16 16:08
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Visai neseniai buvo paminėtas pirmojo skambučio mobiliojo ryšio telefonu keturiasdešimtmetis. O kokie įrenginiai per tą laiką daugiausiai pakeitė mūsų suvokimą apie bendravimą, kurie labiausiai įsiminė? Ir kaip telefonas su papildomomis funkcijomis tapo kompiuteriu su skambinimo funkcija?

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Visai neseniai buvo paminėtas pirmojo skambučio mobiliojo ryšio telefonu keturiasdešimtmetis. O kokie įrenginiai per tą laiką daugiausiai pakeitė mūsų suvokimą apie bendravimą, kurie labiausiai įsiminė? Ir kaip telefonas su papildomomis funkcijomis tapo kompiuteriu su skambinimo funkcija? Apie visa tai rašė technologijų leidinys wired.com.

Pradėkime nuo istorijos pamokėlės pakartojimo: 1973 metų balandžio 3 dieną „Motorola“ inžinierius Martinas Cooperis pirmą kartą skambino bandomuoju mobiliuoju telefonu. Aparatas svėrė net 1,15 kilogramo, jo ilgis – 22 centimetrai.

Tiesa, šis prototipas niekada ir nepateko ant gamyklų konvejerių. Pirmasis visuomenei skirtas mobilusis telefonas, kurio kūrime aktyviai dalyvavo ir pats M. Cooperis, buvo išleistas tik po dešimtmečio.

„DynaTAC 8000X“ parduotuvių lentynose pasirodė 1983 metų kovo 6 dieną (kitų šaltinių teigimu – spalio 13 dieną). Jo svoris sumažėjo iki 800 gramų, o kaina buvo 3,5 tūkst. dolerių. Akumuliatoriaus talpos pakako valandai pokalbio, į vidinę atmintį buvo galima įrašyti 30 numerių. JAV spauda rašė, kad turėti tokį telefoną buvo verslininkų prestižo reikalas ir politikų aukštos padėties visuomenėje ženklas. Būtent „DynaTAC“ sėkmė tapo pirmuoju rimtu impulsu, pastūmėjusiu mobiliojo ryšio raidą.

1984 metais, praėjus maždaug metams po to, kai buvo įjungtas pirmasis JAV komercinis mobiliojo ryšio tinklas „Ameritech Mobile“, buvo jau 12 000 mobiliojo ryšio abonentų. Palyginimui – 2012 metais buvo parduota 1,75 mlrd. mobiliojo ryšio įrenginių.

1989 metais pasirodęs „Motorola MicroTAC“ telefonas tapo pirmu pasaulyje įrenginiu su atverčiamu dangteliu. Nors vertinant pagal šiandienos standartu tai yra labai griozdiškas telefonas (20 cm ilgio ir 350 g svorio), tuomet jis populiarizavo kišeninio įrenginio idėją. „MicroTAC“ nustebino ir tuo, kad jame pirmą kartą istorijoje buvo ir kalkuliatorius, valiutų konvertavimo įrankis, telefonų knyga bei garsiakalbis, leidęs kalbėtis laikant telefoną ne tik prie ausies.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Motorola MicroTAC“ mobilusis telefonas

1999 metais pirmą kartą mobiliojo ryšio istorijoje atsirado telefonas, kurio antena buvo paslėpta korpuso viduje. Tai – „Nokia 3210“. Toks Suomijos inžinierių sprendimas leido dar labiau sumažinti įrenginį, o „Nokia 3210“ formos ilgam laikui tapo „klasikinėmis“. Be to, šis telefonas išskirtinis tuo, kad pirmą kartą suteikė galimybę po ekraną pagainioti „gyvatėlę“, kuri tais laikais buvo ne mažiau populiari, nei „Angry Birds“ šiandien. 2000 metais buvo išleistas patobulintas modelis „Nokia 3310“, tapęs pačiu populiariausiu telefonu pasaulyje.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Nokia 3210“ mobilusis telefonas

2002 metais pasirodė pirmas masiškai gaminamas mobilusis telefonas su „Bluetooth“ moduliu, MMS žinučių siuntimo bei gavimo galimybe, WAP naršykle ir elektroninio pašto programa – „Sony Ericsson T68i“. Šis pažangus aparatas garsus ir tuo, jog jį buvo galima pamatyti keliuose Jameso Bondo sagos filmo „Die another day“ epizoduose.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Sony Ericsson T68i“ mobilusis telefonas

Tais pačiais metais pasirodė ir bendrovės „Danger“ aparatas „Danger Hiptop“ (Europoje geriau žinomas kaip „T-Mobile Sidekick“). Tiesa, mūsų šalyje juo nebuvo prekiaujama – jis veikė tik tam tikrų operatorių tinkluose. Daugelio ekspertų manymu, „Danger Hiptop“ buvo pirmasis istorijoje išmanusis telefonas, mat jis užtikrindavo nuolatinę prieigą prie interneto, buvo galima diegtis ir programėles, sukurtas „Danger OS“ sistemai, leido bendrauti siunčiant žinutes kaip interneto duomenis, o ir ekranas jo buvo milžiniškas – net 2,6 colių įstrižainės.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Danger HipTop“ mobilusis telefonas

Vienas iš trijų bendrovės „Danger“ įkūrėjų – buvęs „Apple“ darbuotojas Andrew Rubinas – buvo vienas iš pirmųjų žmonių, pasiūliusių atviros mobiliosios operacinės sistemos koncepciją bei 2003 metais įsteigė startuolį, pavadintą „Android“. Dar po metų šią bendrovę įsigijo „Google“. O bendrovę „Danger“ 2008 metais nupirko „Microsoft“, kai kuriems seniesiems „Danger“ darbuotojams teko vystyti ir žlugusius telefonų projektus „Pink“ bei „Kin“, kurti „Windows Phone“ operacinę sistemą. Nemaža dalis darbuotojų netrukus apleido „Microsoft“ ir grįžo prie draugystės su Andy Rubinu bei „Google“.

2003 metais pasirodęs „BlackBerry 6210“ tapo pirmuoju telefonu, suteikusiu galimybę nuolat turėti prieigą prie elektroninio pašto GPRS ryšiu – apie atsiųstus laiškus būdavo pranešama nedelsiant, o ne tada, kai rankiniu būdu buvo tikrinama pašto dėžutė. Tokia savybė verslininkus tiesiog sužavėjo. O GPRS naudojimas taip pat reiškė iki tol neregėtą galimybę naudotis pilnaverčiu internetu, o ne WAP ribojamu tinklu. Ne mažiau patraukli buvo ir pilnavertę QWERTY klaviatūra, padidinusi trumpųjų žinučių rašymo patogumą „BlackBerry Messenger“ tinkle, kur žinutės nebuvo apmokestintos vienetais. Iki „iPhone“ telefonų pasirodymo pasaulyje nebuvo nieko išmanesnio ir prestižiškesnio nei „BlackBerry“aparatai.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„BlackBerry 6210“ išmanusis telefonas

003 metais dienos šviesą išvydo ir „Palm Treo 600“ - tai buvo pirmasis pasaulyje komunikatorius, kuriame buvo suderintos kišeninio kompiuterio ir mobiliojo telefono savybėmis. Aparate buvo MP3 rinkmenų grotuvas, fotokamera, darbastalis su programėlių piktogramomis. Tiesa, „Palm OS“ sistema buvo labai lėta, todėl jos vartotojai nevertino.

2004 metų „Motorola RAZR“ mobilusis telefonas yra pirmas aparatas pasaulyje, kurį vartotojai rinkosi ne dėl funkcijų, o dėl stiliaus ir elegancijos. „Motorola“ sugebėjo parduoti net 130 mln. įių aparatų.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Motorola RAZR V3“ mobilusis telefonas

Dar po metų „Motorola Rokr“ tapo pirmuoju pasaulyje telefonu, kuris suteikė galimybę atsisiųsti muziką iš „Apple iTunes“ parduotuvės. Telefono reklaminėje kampanijoje dalyvavo ir pats Steve'as Jobsas, tačiau jo žavesio nepakako – „Rokr“ pirkėjų nesudomino. Tiesa, ši nesėkmė paskatino S. Jobsą galvoti apie telefono su „Apple“ ženklu kūrimą.

2007 metų „Nokia N95“ tapo pačiu technologiškai pažangiausiu telefonu pasaulyje – taip pat jis buvo ir stilingas, ir funkcionalus. Šis modelis iki šiol nenusileidžia nemažai daliai šiuolaikinių išmaniųjų telefonų. Aparate buvo labai kokybiškas nuotraukas fiksuojanti 5 MP kamera, GPS navigatorius, FM tiuneris, didelis bei ryškus ekranas bei dvi klaviatūros: skaitinė bei daugialypės terpės.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Nokia N95“ mobilusis telefonas

Tais pačiais metais pasirodė ir kultiniu tapęs „Apple iPhone“, pakeitęs išmaniųjų telefonų savoką bei parodęs, kad techniniu požiūriu tobulas telefonas gali būti ir patogus, ir gražus, ir paprastas naudoti. Po šio telefono pasirodymo visi gamintojai buvo priversti iš naujo apmąstyti, kokius įrenginius reikėtų gaminti.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„Apple iPhone“ išmanusis telefonas

2008 metų „HTC Dream“ – pirmasis telefonas su „Android“ operacine ssitema (1.5 versija) bei pirmasis produktas, metęs iššūkį „iPhone“. Žinoma, šis išmanusis telefonas su pilnaverte QWERTY klaviatūra ir 3,2 colių įstrižainės ekranu gerokai atsiliko nuo „iPhone“, tačiau pirmasis žingsnis iki šiol aršiai tebevykstančiose lenktynėse buvo žengtas.

Mobilieji telefonai, labiausiai pakeitę mūsų įpročius
„HTC Dream“ išmanusis telefonas

Šiandien „Android“ telefonai nelabai tenusileidžia „Apple“ gaminiams, o kai kuriais požiūriais juos ir lenkia. Bet, kaip galima suprasti iš šios sutrumpintos mobiliųjų telefonų istorijos, šioje rinkoje viskas keičiasi labai greitai.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama