Kol kas dar viešai žmogiškos medicinos reikmėms neišleista „iPhone“ skirta programėlė „AliveCor“, kurios veikimui reikia ir specialaus telefono dėklo, šį „Apple“ gaminį pavers mobiliuoju kardiografu.
Telefono dėklas, tinkantis „iPhone“ 4 ir 4S modeliams, yra medicininės diagnostikos įrankis, kuris vertina širdies elektrinį aktyvumą. Skirtingai nei asmeninis širdies dažnio matuoklis, skaičiuojantis širdies susitraukimų dažnį, elektrokardiografas (EKG) matuoja elektrinius impulsus, sukeliančius širdies susitraukimą, rašo wired.com.
Siekiant įrašyti kardiogramą, „AliveCor“ vartotojas turėtų įsijungti programėlę, prisidėti „iPhone“ prie krūtinės ir trisdešimt sekundžių palaukti, o vėliau įkrauti duomenis į „AliveCor“ debesį. Visa tai galima atlikti būnant namie, darbe ar bet kokioje kitoje vietoje, o sveikatos apsaugos profesionalai galėtų atsisiųsti ir išanalizuoti surinktą informaciją.
Pacientai, kuriems nustatyta padidinta širdies ligų rizika, galėtų bet kada ir bet kur įrašyti kardiogramą, bei ją nusiųsti savo kardiologui, kuris pasitaikius pirmai laisvai akimirkai galėtų pranešti, ar pacientui reikėtų nerimauti dėl savo būklės. Kalifornijos universiteto Los Andžele (JAV) kardiologijos skyriaus direktoriaus pavaduotojas dr. Greggas Fonarowas sakė: „Ši programėlė galėtų pagerinti slaugos kokybę ir sumažinti išlaidas sveikatos priežiūrai. Puiki idėja“.
Grėsmingų būklių ankstyvas atpažinimas gali sumažinti sveikatos apsaugos sistemos išlaidas, nes širdies ligos yra vienas aštriausių giltinės dalgių išsivysčiusiose valstybėse, nusinešantis daugiausiai gyvybių.
Natūralu, kad produktą pirmiausia bus siekiama pasiūlyti amerikiečiams, bet kol kas JAV Maisto ir vaistų administracija nepatvirtina „AliveCor“ įrenginio oficialiam medicininiam naudojimui su žmonėmis. Nors susidomėję jau gali įsigyti programėlę ir dėklą už 200 JAV dolerių šuns širdies stebėjimui. Kaip teigė kardiologas dr. Ericas Topolis, kai kurie medikai prisistato veterinarais, kad galėtų įsigyti medicinos naujovę.
E. Topolis, pusantrų metų naudojęs bandomąjį „AliveCor“ rinkinį žmonėms tirti, sakė, kad telefoną naudojo savo pacientų širdies elektrinės veiklos tyrimui įprastinių apsilankymų metu ir lygino programėlės pateikiamus rezultatus su tuo pačiu metu įrašomais įprastinio elektrokardiografo duomenimis – medikas pastebėjo, kad ir telefono, ir tradicinio tyrimo instrumento duomenys kuo puikiausiai sutampa.
Jo manymu, įrenginį saugu naudoti kaip preliminarų duomenų šaltinį, tačiau prieš skiriant kokį nors gydymą vertėtų atlikti tyrimą paprastu elektrokardiografu. Įprastinis EKG aparatas prie žmogaus kūno jungiamas 12 skirtingų kūno vietų. Medikams šis tyrimas suteikia tiek informacijos, kad jie netgi sugeba pasakyti, kurioje tiksliai širdies vietoje įvyko veiklos sutrikimas. Nešiojamas EKG aparatas su viena kontakto vieta nebūtų toks informatyvus. Bet už tai gydytojai galėtų gauti bent kažkiek visiškai naujos informacijos apie namie esančio paciento širdies būseną.
Naudojant telefono resursus veikiantys medicininės paskirties įrenginiai nėra visiška naujovė – kai kuriuose telefonuose galima rasti žingsniamačių, pardavinėjami rinkiniai gliukozės kiekiui kraujyje išmatuoti telefonu, telefonai gali stebėti žmogaus miegą.