Elektronika.lt
 2024 m. spalio 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
Spalio 9 d. 11:20
„Portathon 2024“ sprendimai – alternatyviai energijai įdarbinti uostuose ir jūriniame sektoriuje
Spalio 9 d. 08:26
BMW pristatė laukiamiausią sezono motociklą „BMW R 1300 GS Adventure“
Spalio 8 d. 20:20
Kam elektromobiliui gali reikėti vidaus degimo variklio?
Spalio 8 d. 17:45
Superkompiuteris – galingas įrenginys, galintis pasitarnauti ir moksle, ir kine
Spalio 8 d. 14:29
Ličio jonų baterijos tarp mūsų: kaip saugiai prižiūrėti namuose turimus prietaisus?
Spalio 8 d. 11:38
Kodėl elektromobiliai dažniau patenka į avarijas? (1)
Spalio 8 d. 08:35
„iOS 18“ pasiūlė ne tik lietuvių kalbą, bet ir daugiau įvairių naujovių
Spalio 7 d. 20:19
Wi-Fi 7 – ateities belaidis internetas
Spalio 7 d. 18:24
Galvojate, kad elektriniai automobiliai atsirado tik dabar? Jūs labai stipriai klystate
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Belaidžio ryšio technologijos – ir patogesnei komunikacijai, ir gyvybių gelbėjimui

Publikuota: 2012-10-21 10:04
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: el. paštas TELE2, UAB

Belaidžio ryšio technologijas naudojame kasdien. Jų pritaikymas labai platus – tai ir belaidžio ryšio interneto tinklas („Wi-Fi“), ir programos, kuriomis galime prisijungti prie palydovo nuotraukų ar nuotolinio valdymo pultelis, kuriuo perjunginėjame televizijos kanalus. Belaidžio ryšio technologijos šalia patogesnės ir greitesnės galimybės bendrauti turi gyvybiškai svarbią funkciją – naudojamos medicinoje jos leidžia efektyviau stebėti sveikatos būseną ir netgi gelbsti gyvybes.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Belaidžio ryšio technologijos – ir patogesnei komunikacijai, ir gyvybių gelbėjimuiBelaidžio ryšio technologijas naudojame kasdien. Jų pritaikymas labai platus – tai ir belaidžio ryšio interneto tinklas („Wi-Fi“), ir programos, kuriomis galime prisijungti prie palydovo nuotraukų ar nuotolinio valdymo pultelis, kuriuo perjunginėjame televizijos kanalus. Belaidžio ryšio technologijos šalia patogesnės ir greitesnės galimybės bendrauti turi gyvybiškai svarbią funkciją – naudojamos medicinoje jos leidžia efektyviau stebėti sveikatos būseną ir netgi gelbsti gyvybes.

Belaidės technologijos medicinoje pradėtos naudoti daugiau nei prieš devyniasdešimt metų – nuo 1920 m., kuomet JAV karinė pramonė išrado belaidį stetoskopą, leidžiantį krante esantiems medikams sekti laivuose tarnaujančių kareivių širdies dūžius ir taip nustatyti galimus sveikatos sutrikimus. Šiandien belaidės technologijos pritaikomos medicinoje labai plačiai. Praktikoje jos skirstomos į kelias atskiras grupes: belaidžio ryšio inventorių, medicinos programėles (angl. applications) bei išmaniuosius medikamentus.

Nuotolinis stebėjimas gelbsti gyvybes

Medicinos inventorius, kuriame pritaikomos belaidžio ryšio technologijos vadinamas nuotolinio stebėjimo įrenginiais. Šie įrenginiai leidžia nepertraukiamai stebėti paciento būseną, laiku ir tiksliai nustatyti diagnozes. Tradiciškai nuotolinio stebėjimo, dar vadinamo „telemonitoringo“ įrangą sudaro maži, prie kūno tvirtinami davikliai, kurie fiksuoja žmogaus siunčiamus elektrinius impulsus. Informacija į kompiuterį ar specialią stebėjimo įrangą siunčiama „Bluetooth“ ryšiu arba radijo bangomis. Tokiu būdu gydytojas ar už stebėjimą atsakingas medicinos personalas net nebūdamas šalia paciento gali gauti duomenis ir taip sekti paciento būklę.

Belaidžio ryšio įrenginiai naudojami ir moderniose šalies gydymo įstaigose. Viena iš jų – Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius, vienintelis Lietuvoje atsakingas už vaikų, sergančių širdies ligomis, gydymą. Vaikų chirurgijos centras bendradarbiauja su telekomunikacijų bendrove „Tele2“, kurios dėka įrengta nuotolinio mažųjų pacientų stebėjimo sistema.

Santariškių Vaikų chirurgijos centre naudojama nuotolinio stebėjimo įranga skirta stebėti širdies veiklą – jos susitraukimo greitį ir reguliarumą. Tokia įranga leidžia medikams visą parą nepertraukiamai stebėti vaikų, atsigaunančių po širdies operacijų, būseną ir operatyviai reaguoti į būklės pokyčius. Be to, nuotolinis stebėjimas suteikia daugiau laisvės ir motinoms, nes vaiką galima laisviau nešioti, mat jo būsena stebima ne tik palatoje, bet ir vystymo kambaryje, vonioje ar vaikščiojant po ligoninės patalpas.

Nuotolinio stebėjimo įranga medicinoje taip pat naudojama stebėti:

  • raumenų veiklą, kai elektrodai tvirtinami prie tam tikros kūno dalies. Taip raumenų ląstelėse generuojamas elektrinis potencialas t. y. ląstelės skleidžia elektrinius signalus, pagal kuriuos galima nustatyti ląstelės aktyvumo ir veiklos lygius bei kitus rodmenis.
  • smegenų veiklą, kai elektrodai tvirtinami galvos zonoje. Šis būdas leidžia stebėti galvos smegenų bangas ir pagal jų siunčiamus impulsus nustatyti paciento sveikatos būklę.
  • kraujospūdį – jis nustatomas pagal pulso dažnumą.
  • gliukozės kiekį kraujyje. Jis nustatomas pagal audinių skysčio sudėtį, todėl daviklis dažniausiai implantuojamas poodiniame audinyje.
  • Hemoglobino lygį kraujyje, kvėpavimo ir kitų gyvybiškai svarbių organizmo pokyčius.

Programėlės – ir gydymui, ir edukacijai

Belaidės technologijos vis dažniau pasitelkiamos paciento ligos istorijos aprašymui bei duomenų kaupimui. Gydytojams nebereikia nešiotis su savimi specialių formų, skirtų užrašyti ligos istoriją. Informacija kaupiama interneto duomenų bazėse, todėl gydytojas reikiamą informaciją gali gauti čia ir dabar, ir papildyti ją kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Tam skirtos specialios programėlės, pavyzdžiui „SwiftPayMD“, kuri leidžia balsu sudiktuoti paciento diagnozę ir kitus būtinus duomenis. Duomenys nusiunčiami į serverį, kur juos gali peržiūrėti medicinos personalas.

Programėlės vis plačiau taikomos ir gydytojų edukacijai. Užsienio valstybėse plinta programėlių naudojimas medicinos universitetų programose. Jų tikslas – knygose išdėstytą teoriją papildyti vizualine informacija. Pavyzdžiui, viename Čikagos universitetų yra specialus kursas apie medicinai skirtas „iPad“ programėles ir jų panaudojimą ligoninėse.

Programėlės pritaikomos ne tik gydytojų, bet ir pacientų švietimui. Vienas iš pavyzdžių yra programėlė „DrawMD“, kuri leidžia gydytojui aiškiau ir vizualiai paaiškinti pacientui, kokia procedūra ar operacija jam bus atliekama. Programėlės dėka gydytojai gali braižyti ir rašyti tiesiai ant nuotraukos, vėliau paveikslėlį nusiųsti pacientui į elektroninį paštą. Panaši programėlė yra „Visible Body“, leidžianti pažvelgti į žmogaus anatomiją iki smulkmenų 3D formatu.

Mobiliųjų telefonų programėlės ir kita belaidė įranga yra taikoma namuose sveikstantiems ar besigydantiems ligoniams bei konsultacijoms su gydytoju. Pavyzdžiui, astma sergantiems pacientams skirta programėlė „AsthmaSense“ leidžia pacientams suvesti pikmetro (prietaiso, skirto kvėpavimo funkcijai matuoti, naudojamo ir namuose) rodmenis, nustatyti priminimus, kada ir kokius vaistus reikia gerti, žymėti ligos požymius ir simptomus bei sukauptą informaciją siųsti gydytojui.

Išmaniosios piliulės – jau realybė

Medicina aplenkė visas kitas sritis, nes pirmoji belaides technologijas pritaikė stebėti žmogų iš vidaus. Kompanija „Proteus Digital Health“ sukūrė išmaniąsias tabletes, kuriose įtaisyta mikroskopinio dydžio, natūraliai suvirškinama mikroschema. Pacientui prarijus tabletę, gydytojas gali stebėti organizmo reakciją.

Išmaniosios tabletės tikslas – padėti gydytojams sekti vaistų poveikį ir pacientų būklę. Pagrindinis tabletėje įmontuotos mikroschemos jutiklis yra pagamintas iš mažyčio silicio lusto, kuris turi magnio ir anglies. Praryta tabletė reaguoja su skrandžio sultimis ir išskiria mažą įtampos kiekį, kurio signalas siunčiamas į paciento dėvimą prietaisą, o iš jo – į gydytojo mobilųjį telefoną.

Kol kas ši technologija taikoma tik kaip placebas gydymui, tačiau planuojama artimoje ateityje ją pritaikyti plačiau.


Tele2.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama