Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 27 d. 17:47
Lietuvos inovacijos 2024-aisiais: informacinių ir ryšių technologijų proveržis bei sustiprėjusi startuolių ekosistema
Gruodžio 27 d. 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Išmanusis elektroninių įrenginių žudikas

Publikuota: 2012-08-02 15:29
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Paulius Grinkevičius
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Navigacija, fotoaparatas, kamera, modemas, diktofonas, žaidimų kompiuteris, MP3 grotuvas, radijas, prožektorius ir dar daug tradicinių įrenginių telpa vos viename išmaniajame telefone. Prekybininkai žada, kad išmanusis greit perims ir piniginės funkcijas.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Navigacija, fotoaparatas, kamera, modemas, diktofonas, žaidimų kompiuteris, MP3 grotuvas, radijas, prožektorius ir dar daug tradicinių įrenginių telpa vos viename išmaniajame telefone. Prekybininkai žada, kad išmanusis greit perims ir piniginės funkcijas.

„Motorola DynaTAC 8000X“
„Motorola DynaTAC 8000X“

Tam, kad įkrautumėte 1983 metais pasirodžiusį pirmąjį mobilųjį telefoną „Motorola DynaTAC 8000X“ ir juo pusvalandį pakalbėtumėte, reikėdavo skirti maždaug dešimt valandų. Pamažu telefonai tobulėjo, ėmė atlikti vis daugiau kitiems prietaisams būdingų funkcijų. Vieni pirmųjų įrenginių, įsiliejusių į mobiliuosius ir jau seniai tapusių įprastų, – pranešimų gavikliai, laikrodžiai, žadintuvai. Dabar, praėjus beveik 30 metų nuo pirmojo telefono išradimo, galime suskaičiuoti mažiausiai keliolika prietaisų, kurie integruoti į išmaniuosius telefonus.

Viskas viename

Dauguma telefoninių įrenginių yra prastesnės kokybės nei tradiciniai jų atitikmenys, tačiau kai kurie įrengtieji telefonuose turėtų sėkmingai pakeisti pirmtakus. Pavyzdžiui, kai „Nokia“ šiemet pristatė net 41 megapikselio kamerą turintį telefoną su „Nokia PureView“ technologija, ko gero, nemažai vartotojų vietoj geroms nuotraukoms daryti skirto skaitmeninio fotoaparato ir telefono ateityje įsigis vieną „Nokia“ ir gaus ne tik gerą nuotraukų kokybę, tačiau ir patogumą – nuotraukas telefone galima išsaugoti nedideliu formatu ir greitai persiųsti elektroniniu paštu, MMS ar pasidalyti per socialinius tinklus. Tad kam dar reikalingas papildomas įrenginys, kaip skaitmeninis fotoaparatas?

Dar viena funkcija, kurią turi kiekvienas išmanusis, – garso įrašymo. Diktofonuose esančios garso įrašymo funkcijų galimybės, formatų gausa leidžia garsą įrašyti gerokai kokybiškiau nei telefonu. Tačiau išmanusis turi pranašumų – pavyzdžiui, telefoninį pokalbį nenaudodami laisvų rankų įrangos galite įsirašyti vienu mygtuko paspaudimu be papildomų laidų, be kurių diktofonu pokalbio neįrašysite. O vėliau garsą telefone galėsite apdoroti specialiomis programėlėmis. Pavyzdžiui, „Android“ operacinei sistemai tam sukurta „Sound Recorder“.

Kartkartėmis jau tenka sutikti ir Lietuvos žurnalistų, kurie vietoj diktofono į renginius nešasi tik išmaniuosius telefonus ir sako esantys patenkinti garso kokybe.

Jungdamiesi prie interneto iš išmaniųjų jau retai pamąstome ir apie tai, kad dar visai neseniai norint tą patį padaryti jungiantis iš asmeninio kompiuterio buvo reikalingas modemas. Dabar viskas integruota.

Šių metų liepos pradžioje pasaulyje pradėtas pardavinėti „Samsung Galaxy Beam“ į išmaniųjų telefonų pasaulį atneša ir projektoriaus funkciją. „Samsung Galaxy Beam“ ant sienos projektuoja 50colių vaizdą ir bus pravartus norint su draugais pasidalyti kelionių nuotraukomis ar kita informacija. Bent jau taip sako jo kūrėjai.

Grasina ir kompiuteriams

Mobilieji telefonai perima ir asmeninių ar nešiojamųjų kompiuterių funkcijas. Manoma, kad šie metai gali būti pirmieji, kai išmaniųjų telefonų bus parduota daugiau negu asmeninių kompiuterių.

Kai kurie ekspertai teigia, kad kompiuterizacijos lygis besivystančiose valstybėse niekada nepasieks tokio, koks dabar yra Vakaruose, nes didelę dalį kompiuterių pakeis išmanieji. „The Guardian“ tam pateikia rimtų argumentų: besivystančiosiose valstybėse milžiniškas išmaniųjų pranašumas, palyginti su kompiuteriais, – elektros energijos taupumas. Besivystančiosiose šalyse problema yra elektros stygius, o pakrauti net daugiausiai elektros energijos vartojantį išmanųjį jos reikia gerokai mažiau nei kompiuteriui. Pridėjus gerokai mažesnę išmaniųjų telefonų (ypač pigiausių versijų) kainą jie turi dar daugiau pranašumų.

O interneto ryšį, reikalingą elektroniniam paštui pasitikrinti ar programėlėms atsisiųsti, besivystančiųjų šalių gyventojai gali gauti nemokamai nuėję į kavines – europiniai kavinių tinklai ten vis dažniau įdiegia belaidį internetą.

Ar pakeis korteles?

Išmanusis elektroninių įrenginių žudikas

Ateityje išmanieji telefonai gali pakeisti ir kreditines, lojalumo ar kitokias korteles. Mažmeninės prekybos tinklas „Wall–Mart“ ir „Target“ tyliai ir įtemptai dirba kurdami mobiliąsias mokėjimo sistemasą, kurios leis išmaniuosiuose nešiotis beveik viską, kas telpa piniginėse. Tiesa, mobilusis vietoj kreditinės kortelės pasaulyje nėra naujiena ir dabar. Tokios programėlės, kaip „Google Wallet“, leidžia ne tik pirkinių sąrašą, bet ir kreditines ar lojalumo korteles, dovanų kuponus ir bilietus palikti namie ir mokėti vien mobiliuoju. Pirmiausia tokia sistema įdiegta Niujorke, vėliau turėtų pasiekti ir kitas šalis.

Lietuviškas „Google Wallet“ atitikmuo – mobilioji piniginė „Mokipay“. Ji, be minėtų elektroninės piniginės pranašumų, leidžia naudotis ir elektroninio viešojo transporto bilieto ar miesto gido funkcijomis. Pernai „Mokipay“ buvo pripažinta Lietuvos metų gaminiu.

Panašių paslaugų jau siūlo ir didieji pasaulio bankai – „Barclays“ ir „JPmorgan Chase“.

„Forbes“ skaičiuoja, kad bendrai sudėjus mobiliųjų telefonų atsiskaitymų rinka iki 2015 metų pasieks 670 mlrd. dolerių (1, 88 trln. litų) ir beveik tris kartus padidins dabartinę, o atsiskaitymai naudojantis išmaniaisiais telefonais leis prekybininkams sukaupti dar daugiau informacijos apie pirkėjų įpročius ir pateikti daugiau naujų paslaugų bei prekių.

Kokybės dar trūksta

Kad ir kaip viliotų mobiliųjų telefonų reklamose rodomos naujovės, visų minėtų prietaisų išmanusis neatstos: „Samsung Galaxy Beam“ esantis projektorius greičiau bus laisvalaikio pramoga nei pagalbinis prietaisas per svarbias prezentacijas, o atskirai įsigytas MP3 grotuvas ar filmavimo kamera bus ilgaamžiškesni ir geriau atitiks poreikius. Be to, didelis trūkumas – išmaniųjų baterijos: jei visomis išmaniajame telefone esančiomis funkcijomis pasinaudotumėte tą pačią dieną, vargu ar telefono baterija atlaikytų ilgiau nei pusdienį.

Tačiau pažvelgus į augančią konkurenciją išmaniųjų telefonų rinkoje ir tai, kokiu greičiu bendrovės tobulina telefonus ar kuria ne ką mažiau išmanias programėles, netolimoje ateityje galime tikėtis geresnės įrenginių kokybės.

Ką gali žinoti, gal po penkerių metų telefone esančio projektoriaus puikiai pakaks ir per dalykinius susitikimus, o po susitikimo naudodamiesi tuo pačiu išmaniuoju telefonu galėsite atsiskaityti už pirkinius ir parduotuvėje.

Faktai: Mobilieji telefonai

Pirmasis mobilusis telefonas „Motorola DynaTAC 8000X“ pasirodė 1983 metais. „DynaTAC“ modelis buvo toks populiarus, kad bendrovė jį gamino iki 1993 metų

Maždaug 1,2 mlrd. pasaulio žmonių kasdien prisijungia prie interneto naudodamiesi išmaniaisiais telefonais

Tikimasi, kad mobiliųjų telefonų atsiskaitymų rinka iki 2015 metų pasieks 670 mlrd. dolerių (1,88 mlrd. litų) ir bus tris kartus didesnė negu dabartinė

Straipsnis publikuotas savaitraštyje „Ekonomika.lt“ (nr. 26 (89), liepos 30-rugpjūčio 5 d.), rubrikoje „Skaitmeninė karta“.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama