Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 8 d. 14:17
Skaitmeninis amžius: kur baigiasi pažanga ir prasideda atskirtis?
Lapkričio 8 d. 11:40
„GreenUp“ įrengė 480 kW saulės parką „Jammi“ restoranų tinklui
Lapkričio 8 d. 08:34
Išmaniojo telefono apsauga: kodėl ultragarsiniai pirštų antspaudų jutikliai yra geresni ir kokius privalumus jie suteikia
Lapkričio 7 d. 20:16
Kaip lietuvius susodinti į elektromobilius?
Lapkričio 7 d. 17:30
„Samsung Galaxy A16“ atkeliauja su ryškiais ekranais ir apsauga
Lapkričio 7 d. 14:37
Kokią bendrą ateitį gali turėti viešasis sektorius ir dirbtinis intelektas?
Lapkričio 7 d. 11:29
Su antrąja puse nesutariate, kur eiti vakarienės? Nuo šiol ginčuose tašką dės „Google Maps“
Lapkričio 7 d. 08:22
Mokėjimai monetomis ir banknotais artėja link išnykimo ribos. Ekspertai pateikia tris scenarijus, kaip bus toliau
Lapkričio 6 d. 20:11
Televizoriai, kurie jums suteiks išskirtinę vaizdo kokybę
Lapkričio 6 d. 17:38
KTU viešėjęs kibernetinio saugumo ekspertas Alessandro Guarino: Italijoje saugumo internete mokomi jau pradinukai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Ryšio technologijos Dalintis | Spausdinti

Labiausiai „reikalingos“ ir „naudingos“ mobiliųjų telefonų funkcijos

Publikuota: 2010-02-02 15:09
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Mobium.lt
Inf. šaltinis: Mobium.lt

Ar jums teko susidurti su tokia mobiliojo telefono funkcija, kad svarstėte, kodėl kūrėjas sugalvojo kažką tokio nenaudingo ir daugumai žmonių nereikalingo? Mes tikrai taip esame galvoję apie kai kurias funkcijas ir šiandien pateiksime jums tokių funkcijų sąrašą, kurių niekas nenori, niekam jų nereikia ir visiškai nerūpėtų jei jų neliktų telefone.

 Rodyti komentarus (17)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Išsamios vartotojo instrukcijos, programinės įrangos CD

Ką pamatote atidarę savo naujutėlio mobiliojo telefono dėžutę? Telefoną, žinoma, bet be telefono ir jo priedų joje būna didelis pluoštas vartotojo instrukcijų, o kai kurios jų tokios storos, kad vartotojas į jas net nežvilgteli.

Kai kurie jas perskaito, bet tik kartą ar galbūt du, o po to jos būna pasmerktos gulėti telefono dėžutėje ir niekada nebūti ištraukiamos į dienos šviesą. Tai koks tikslas kirsti medžius ir rengti instrukcijas, kuriomis mažai kas pasinaudoja?

Išsamios vartotojo instrukcijos, programinės įrangos CD

Gamintojai jau turėjo tai suprasti ir pateikti tik trumpą, greitą gidą, o visą kitą informaciją pateikti PDF formatu ir skelbti įmonės tinklalapyje arba įrašyti į paties telefono atmintį. Pavyzdžiui, „Apple“ būtent taip ir daro. Vis dėlto dauguma gamintojų pateikia tiek instrukcijų vienoje dėžutėje, kad imi svartyti kiek miškų buvo iškirsta tam popieriui pagaminti. Tas pats taikoma ir programinės įrangos CD, kuriuos gauname su telefonais. Paprastai juos panaudojame vieną kartą, o po to jie tiesiog papildo elektronikos atliekų kiekį planetoje. Negi programinės įrangos negalima būtų įrašyti į telefono atmintį, o prijungus telefoną prie kompiuterio ji būtų automatiškai instaliuojama?

Specialios prieigos

Specialios prieigos

Standartinės prieigos mini USB ir „microUSB“ naudojamos jau seniai. Ausinėms yra 3,5 mm jungtis. Vis dėlto gamintojams atrodo nuostabu telefonus gaminti su specialiomis firmos prieigomis, kurios leidžia vartotojui naudotis tik konkrečiam gaminiui skirtais laidais ir priedais užuot prijungus bet kokį USB laidą ar ausines ir neturėti dėl to rūpesčių.

Nokia kurį laiką bandė prastumti savo „Pop-Port“, kol galiausiai susivokė ir ėmė naudoti „microUSB“ ir 3,5 ausinių jungtį. „Samsung“ pasekė „Nokia“ pavyzdžiu, o „Sony Ericsson“, LG ir kiti šiuo požiūriu vis dar nesusipratę.

Mini QWERTY išdėstymo klaviatūros

Mobiliųjų telefonų QWERTY išdėstymo klaviatūros yra sumažinta QWERTY klaviatūros, kurią naudojame su kompiuteriu, versija. Jos yra mažesnės, todėl reikia laiko prie jų priprasti. Klavišai yra mažesni nei standartiniai telefono klavišai, bet kadangi vienai raidei reikia spausti vieną klavišą, šios klaviatūros mėgstamos labiau nei tradicinės T9 klaviatūros. Tačiau tada kažkas ima ir sukuria štai ką:

Mini QWERTY išdėstymo klaviatūros

Nesuprantu logikos. Kam paimti dalyką, kuris ir taip jau yra toks mažas, kad jei būtų nors kiek mažesnis, jo būtų neįmanoma naudoti, ir sumažinti perpus? Jei negalite sukurti telefono, į kurį tilptų pilna QWERTY klaviatūra, kodėl nepripažinti pralaimėjus ir naudoti paprastą T9 klaviatūrą, kuri puikiai veikia ir yra tikrai geresnė nei mini QWERTY klaviatūra?

Autoportreto veidrodėlis

Autoportreto veidrodėlis

Išskyrus tą atvejį, jei gyvenate negyvenamoje saloje, kur niekas negali jūsų nufotografuoti arba esate pernelyg išdidus, kad kieno nors paprašytumėte tai padaryti, veidrodėlio jums neprireiks. Patikėkite manimi.

Skaitmeninis priartinimas

Manau, kad skaitmeninis priartinimas yra vargšas, neįgalus ir ne viso proto optinio priartinimo giminaitis, ir jei norite priartinimo – rinkitės optinį. Vis dėlto mobiliųjų telefonų gamintojai mano, kad būtina diegti šią nenaudingą, niekam tikusią, nuotraukas gadinančią funkciją į telefonus. Ir lyg to būtų negana, jie giriasi jo įdiegimu ir netgi nurodo kiek kartų galite sugadinti savo nuotrauką (2x, 4x, 10 milijardų x, ir t. t.)

Skaitmeninis priartinimas

Pernelyg daug kameros funkcijų

Fotografavimui telefonu pakanka tokių funkcijų, kad būtų galima tiesiog nukreipti kamerą į objektą ir jį nufotografuoti. Jis skirtas tiems atvejams, kai neturite pasiėmę fotoaparato, bet norėtumėte jį turėti. Kamera neturėtų turėti jokių kitų funkcijų išskyrus gebėjimą fotografuoti ir galbūt dar išsijungti, kai baigiate fotografuoti. Tačiau šiais laikais mobiliųjų telefonų kameros turi tiek funkcijų, kad jei fotoaparato išradėjas šiandien dar būtų gyvas, gautų širdies smūgį vien jas skaičiuodamas.

Be standartinių yra ir sudėtingesnių, įmantrių funkcijų, kaip pavyzdžiui, veido atpažinimas, šypsenos atpažinimas, mirksėjimo atpažinimas, atpažinimas, ką žmogus valgė pusryčiams ir dar ko tik nori! Reikalas tas, kad dauguma žmonių šiomis funkcijomis nepasinaudoja, net jei ir giriasi jomis pirkdami telefoną. Panaikinus jas iš telefonų, jie ko gero net nepastebėtų. Taigi, koks tikslas diegti nereikalingas funkcijas ir viską apsunkinti, jei tam yra specialios kameros?

100000000000000000 megapikselių kamera

3 megapikselių mobiliojo telefono kamerai yra daugiau nei pakankamai. Mums nereikia daugiau megapikselių nei tie, su kuriais mokame elgtis. Galbūt geriau vertėtų patobulinti vaizdo kokybę.

100000000000000000 megapikselių kamera

Rašysenos atpažinimas

Trumpa apklausa: suskaičiuokite, kiek pažįstate žmonių, įskaitant jus patį, kurie turi telefoną su lietimui jautriu ekranu ir naudoja rašysenos atpažinimo funkciją rašyti tekstą. Greičiausiai suskaičiuoti pakaks vienos rankos pirštų. Išskyrus Azijos šalis, kur hieroglifą lengviau nupiešti nei surinkti klaviatūra, likusioji pasaulio dalis mieliau klaviatūra renka žodžius, o ne rašo juos ekrane.

Rašysenos atpažinimas

Nors teoriškai idėja atrodo labai gera, yra didžiulis skirtumas tarp rašymo šratinuku ar pieštuku ant šiurkštaus popieriaus paviršiaus ir rašymo specialiu rašikliu ant slidaus ekrano paviršiaus. Kadangi nėra trinties, net dailiausią rašyseną turinčio žmogaus raštas tampa neįskaitomas. Be to, rašysenos atpažinimo programinė įranga reikalauja, kad raidės būtų parašytos itin tiksliai, taigi šia funkcija pasinaudojate vieną kartą kai tik nusiperkate telefoną, o toliau tekstą renkate klaviatūra.

Vaizdo skambučio kameros

Vaizdo skambučio kameros

Labai nedaug žmonių pasaulyje naudojasi vaizdo skambučiais, o Indijoje - dar mažiau, žinant koks „puikus“ 3G ryšys šalyje. Tai dar vienas nenaudingas dalykas, už kurį mokame gamintojui.

Skylutės juostelei prikabinti

Tai nėra toks baisus dalykas, net jei neprikabiname kaklo juostelės prie telefono. Skylutės tiesiog būna kur nors kampe ir niekam netrukdo. Kas man atrodo keista, tai skylutės juostelei ant telefonų, kurie sveria kaip nedidelis šuo. Negi gamintojai tikrai mano, kad nešiosime tuos daiktus ant kaklo?


MMS

MMS

Visi liūdėjome sužinoję, kad „iPhone“ nepalaikys MMS, kai jis buvo išleidžiamas. Bet ar kas nors susimąstė, kiek mūsų iš tikrųjų naudojasi šia funkcija? Pagalvokite.

Su MMS galima siųsti tik ribotą duomenų kiekį, nes ribojamas dydis. Kodėl man tiesiog neišsiuntus e. laiško, ir leidžia pridėti bet kokį duomenų kiekį? Dauguma telefonų šiais laikais palaiko e. paštą, ir jei telefonu turite galimybę siųsti MMS, vadinasi galite siųsti ir e. laišką. Manau, telefonų gamintojai tai irgi supranta, tai kodėl vis dar pardavinėja šią atgyvenusią technologiją?


Žemos kokybės ausinės

Žemos kokybės ausinės

Tai gėdinga. Liūdna, kai gamintojai, giriantys savo telefonų muzikos grotuvų galimybes, tiekia pigias, žemos kokybės ausines prie telefonų. Tik „Sony Ericsson“ nuolat prie telefonų prideda geros kokybės ausines.

Paskutiniu metu, netgi „Nokia“ pradėjo tiekti kai kuriuos kokybiškus priedus prie savo telefonų. Likusieji tiekia Kinijoje pagamintą šlamštą, kurio neduotumėte naudotis net vaikams, ką jau kalbėti pačiam. Tai reiškia, kad jei jums svarbi garso kokybė, turėsite papildomų išlaidų ausinėms.


Mobium.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama