Šiuolaikinės technologijos nepavejamos, kiekvieną dieną gausu naujovių ir technologinių atradimų, todėl tikrai įdomu, kas gali mūsų laukti ateityje. Kokiais telefonais mes naudosimės ateityje ir kokie bus jų išskirtinumai? Manau, visų pirma tai bus tikrai išskirtinis ir kiekvienam savas dizainas. Čia apžvelgsime keletą rinkoje jau esančių, bet tik koncepcinių modelių.
Pirmasis – LG kompanijos išleistas koncepcinis telefonas – laikrodis. Visi, manau, jau žinote šių metų pradžioje pasirodžiusį GD910 kuris, žiūrint į ateitį, tikrai yra pažangus gaminys. LG sukūrė dar vieną tikrai įdomų ir kartu funkcionalų mobilųjį telefoną, kuris bus lankstus, turės 14 mygtukų klaviatūrą ir mažą tik tekstą ir skaičius išvedantį ekranėlį. Viską galite suprasti iš fotonuotraukų pateiktų žemiau.
Antrasis mobilusis telefonas, kuris gal pasieks mus ateityje, yra „BenQ-Siemens Transformer“, turintis visas pagrindines telefono funkcijas, taip pat integruotą kamerą ir atminties kortelių palaikymą. Manau, visi pritartų tam, kad šis modelis atrodo įspūdingai ir prilygti jam kol kas niekas negali.
„Motorola“ taip pat nesnaudžia, pristačiusi savo mobilųjį telefoną KRE8. Jis atrodo kaip nešiojamas muzikinis grotuvas, bet tai iš tikro lietimui jautrų ekraną turintis mobilusis telefonas, kuris taip pat turi 3G, GPS ir daug kitų šiuolaikiniams prietaisams jau įprastų funkcijų. KRE8 turi kelis darbo veikimu komplektuojamus variantus, kuriuos galima pasirinkti naudojantis tikrai dideliu ekranu. Taip pat šis prietaisas turi išskirtinę savybę – pasidalijimą į dvi dalis ir gausią muzikinių instrumentų biblioteką. Dvi dalys turi akcelerometrus, kurių pagalba galima simuliuoti atskirus instrumentus ir kurti muziką, ją po to išsaugant MIDI aukštos kokybės formate.
Ar kada matėte telefoną kuris butų tikrai neįprastas? Vienas iš jų – „Pilotfish Ondo“, taip pat skirtas muzikos mėgėjams. Jis pagamintas iš lietimui jautrių ir lanksčių medžiagų, taip pat jame įdiegtos įvairios muzikos redagavimo savybės, kurias galima naudoti lankstant ir sukant mobilųjį telefoną. Šio prietaiso ekranas yra jautrus OLED tipo. Pagamintas iš trijų dalių, kurias galima naudoti gyvo garso įrašymui, tiesiog prikabinus prie instrumento.
Dar vienas modelis, gal mums šiek tiek įprastesnis ir panašesnis į šiuolaikinius mobiliuosius telefonus – tai „T3 01“. Jis turi įdiegtą 5 megapikselių kamerą, palaiko 3G ryšį ir net 32 GB integruotos atminties. Išsiskiria tuo, kad komplektuojamas su papildomu stoveliu, kuris atstoja pilną QWERTY klaviatūrą. Tai lazerių pagrindu veikianti sistema, leidžianti laisvai ir patogiai rinkti tekstą. Tikrai gražus ir funkcionalus modelis, o atsižvelgus į panaudotas technologijas gal sulauksim ir kitokio lazerių pritaikymo.
Pasaulyje tikrai gausu įvairių idėjų ir technikos pasiekimų rezultatų. Vienas iš jų – tai mažas telefonas su paslepiamu ekranu. Ekranas nespalvotas ir išveda tik pagrindinę informaciją. Klaviatūra tikrai minimali ir tik pagrindiniai simboliai. Baterija yra lengvai pakeičiama, o budėjimo rėžime gali išbūti net iki metų.
Įsivaizduokite NOKIA susijungimą su IPOD, gautume tikrai gražų ir technologiškai pažengusį prietaisą. Vienas iš jų „Aeon“, tai mobilusis telefonas turintis pilnai lietimui jautrų ekraną, visas standartines mobiliojo telefono funkcijas bei tikrai patrauklų dizainą. Išskirtinumas tame, kad telefono temos keitimas keičia ir visą telefono išvaizdą, tai – individualumo viršūnė.
Įvairios kompanijos stengiasi sukurti kuo patogesnį telefoną, skirtą naršyti internete, žiūrėti filmus ir turintį daug kitų privalumų. Vienas iš modelių, kuriame tai pavyko puikiai padaryti tai „Intel-based MID“. Tai koncepcinis modelis turintis tikrai didelį ekraną. Telefono ekranas gali būti išlankstytas net iki 21 x 21 cm dydžio ir jis tilptų kišenėje. Jei jis būtų pasirodęs rinkoje, daugelis šiuolaikinių telefonų tikrai net neišvystų dienos šviesos.
Išvadas priimti ganėtinai paprasta. Atsižvelgus Į tai, kokie koncepciniai modeliai kuriami, galima teigti, kad ateityje dauguma telefonų bus su lietimui jautriais ekranais, turės patogią QWERTY klaviatūrą, palaikys visus duomenų perdavimo kanalus, turės talpias atminties mikroschemas o taip pat juos galima bus visiškai padaryti individualius ir skirtus tik mums asmeniškai. Įdedame dar keletą nuotraukų su įvairiais dizaino ir technologijų junginiais, kuriuos ateityje gal mes ar mūsų palikuonys laikysime kasdienybe.