Santrauka
Smarkiai išaugus mobilaus ryšio vartotojų skaičiui ir esant kaip niekada didelei mobilios multimedijos paslaugų paklausai, autoriai siūlo ATM technologijos įvadą ateinančios kartos mobiliai tinklų infrastruktūrai, kad būtų galima efektyviai valdyti didžiulius informacijos srautus ir vystyti daugiaterpių sistemų ryšius. Pirmiausia, šis straipsnis paaiškina specifinius reikalavimus ir privalumus taikant ATM mobilios infrastruktūros tinklams. Tačiau tai yra rizikinga tinklų operatoriams pakeisti bendrai priimtą STM’u pagrįstą infrastruktūrą į ATM. Dėl to šis straipsnis parodys sklandų STM pakeitimą mobilioje tinklo infrastruktūroje į ATM evoliucijos kelią. Panašu, kad ateities mobiliuose tinkluose pagrindiniais ryšiais išliks balso perdavimas, kurio duomenų perdavimo greitis yra per mažas efektyviam radijo dažnių juostos panaudojimui. ATM taikymas tokiems labai mažo perdavimo greičio balsą perduodamiems srautams yra neefektyvus dėl vėlinimo užpildant ATM celes kita informacija; toks vėlinimas mažina aptarnavimo kokybę. Ši problema gali būti išspręsta naudojant kelių lygių celės struktūrą mobiliuose ATM tinkluose. Ši celės struktūra leidžia efektyvų balso informacijos perdavimą rikiuojant signalus nuo mažos perdavimo spartos signalų iki aukštos multimedijos perdavimo spartos su mažu vėlinimu. Ši celės struktūra yra standartizuota ITU-T ir ATM forumo. Perdavimo efektyvumas čia įvertinamas modeliuojant.
Mobilūs ryšiai įsiskverbė į mūsų kasdieninį gyvenimą taip giliai, jog jau nieko nebestebina asmuo, kalbantis mobiliu telefonu viešumoje. Pavyzdžiui, Japonijoje 1998 metais mobilaus ryšio vartotojų skaičius išaugo dvigubai – iki 33 milionų.
Bendrų paslaugų augimas ir brendimas mobilaus ryšio tinkle buvo skatinamas patogių ir gerai funkcionuojančių mobilios multimedijos aptarnavimo paklausos. Ši paklausa reikalauja trečios kartos mobilios infrastruktūros tinklo, kuris duotų reikalingą perdavimo spartą.
Kol kas studijos sukoncentruotos į trečios kartos mobilios infrastruktūros tinklą, vadinamą International Mobille Telecommunications 2000 (IMT-2000), kuris tieks multimedijos paslaugas, duosiančias įvairiapusį perdavimą. Papildant tai, prasidėjo ir ketvirtos kartos tinklų pagrindinis tyrimas; tokia sistema leis ypač didelius informacijos perdavimo greičius, ją galima lyginti su plačiajuosčiu integruotų paslaugų skaitmeniniu tinklu (broadband integrated services digital network – B-ISDN).
Asinchroninis perdavimo būdas (ATM) gali efektyviai perduoti nevienalytę ( įvairiapusišką – balsą, televiziją) informaciją fiksuotame tinkle. Autoriai siūlo taikyti ATM technologiją mobiliai tinklo infrastruktūrai efektyviam ne tik multimedijos, bet ir balso perdavimui. Nuo 1995 metų aktyviai diskutuojama ITU-T studijų grupėje Group-13 apie naują ATM celės struktūrą, kuri galėtų pernešti balsą su mažu vėlinimu. Autoriai nagrinėjamą struktūrą vadina „sluoksniuota“ cele. Buvo plačiai pripažinta standartizavimo diskusijų metu, jog vienas iš daugelio programų sluoksniuotai celei yra IMT-2000 tinklai.
Atitinkamai autorių straipsnis aiškina specifinius reikalavimus ATM taikymui mobilios infrastruktūros tinklams ir kaip tai padaryti.
Pirmiausia yra aptariamos mobilios balso ir multimedijos srautai ir „wideband code division multiple access“ (W-CDMA) techninės charakteristikos, kad paaiškinti ATM taikymo mobilios infrastruktūros tinklams privalumus. Po to siūlomas yra evoliucijos kelias nuo STM iki ATM grįstos tinklų infrastruktūros. Tame siūlyme evoliucija vaizduojama nuosekliai etapais, kad pristatyti ATM.
Tačiau ATM taikymas labai mažos perdavimo spartos garso srautams mobilaus ryšio tinkle srautams yra neefektyvus dėl vėlinimo užpldant ATM celes kita informacija; toks velinimas mažina paslaugų kokybę.Kad išspręsti šią problemą autoriai suprojektavo sluoksniuotą ATM celės struktūrą, kuri sutankina (multipleksuoja) mažo tankio balso duomenų srautus į ATM celę, tuo būdu sumažinant paketizavimo vėlinimą.
Perdavimo efektyvumas mažo tankio duomenų srautams naudojant sluoksniuotą ATM celę yra taip pat parodomas modeliuojant.
Pilną suarchyvuotą straipsnį (MS Word) galite atsisiųsti čia [71,97 KB].
Straipsnyje nagrinėjama
Turinys:
Santrauka
ATM taikymo mobiliems tinklams reikalavimai
– Derinimas su mobiliais multimedijos ryšiais
– Derinimas su telefoninio ryšio (balso) mainais
– Derinimas su W-CDMA
Mobilių ATM tinklų evoliucija
– Mobilaus aptarnavimo evoliucija
– ATM technologijos įtraukimas į mobilius tinklus
ATM taikymo mobiliems tinklams techniniai straipsniai
– „Sluoksniuotos“ celės darbas
– AAL2 perdavimo efektyvumo įvertinimas
– AAL2 ryšio komutavimas ir multipleksavimas / demultipleksavimas
Išvados