Pasaulinė IT inovacijų taikymo lyderė „Intel“ ir tinklo paieškos sistema „Yahoo!“ pristatė bendro darbo rezultatą – „Intel“ techninės įrangos architektūra grįstą sprendimą „Informacinių priedų kanalas“ (angl. Widget Channel). Jis suteiks vartotojams galimybę stebint televizijos programas tuo pat metu ekrane sekti dinamiškai internetu atnaujinamą informaciją. Informaciją kanalui teiks „Yahoo! Widget Engine“ sistema – penktos kartos informacijos pateikimo platforma, televizijos žiūrovams leisianti ekrane matyti papildomą internetu atsiunčiamą informaciją, valdomą nuotolinio valdymo pulteliu.
Siekiant užtikrinti platų kompiuterinių programų ir televizijos bei elektroninės technikos suderinamumą, informacinių priedų kanalas bus pritaikytas „Javascript“, XML, HTML ir „Adobe Flash“ kodais grįstoms programoms. Taip pat „Yahoo! Widget Engine” sistema leis informacinių priedų kanalus pritaikyti asmeniniams vartotojo poreikiams.
Televizijos informaciniai priedai įtrauks vartotojus į video stebėjimą, akcijų kursų, palaikomų sportinių komandų, nuolatinį naujausių žinių bei informacijos sekimą, bendravimą su draugais. Žiūrovai galės panaudoti informacinius priedus televizijos transliacijos pateikiamos informacijos praplėtimui. Televizijos informaciniai priedai gali būti individualizuoti – jie paremti populiariomis žiniatinklio paslaugomis „Yahoo! Finance“, „Yahoo! Sports“, „Blockbuster“ ir „eBay“, kuriomis žiūrovai naudojasi kasdieniame gyvenime.
„Televizija iš esmės pakeis tai, ką mes kalbame apie žiniatinklį, kaip jį įsivaizduojame ir patiriame“, – teigė Erikas Kimas (Eric Kim), „Intel“ vyresnysis viceprezidentas ir Skaitmeninių namų grupės vadovas. „Tai jau nebėra pasyvi patirtis, nebent pats žiūrovas to norėtų – „Intel“ ir „Yahoo!“ siūlo sprendimą, kur televizija ir žiniatinklis yra kiek įmanoma interaktyvūs ir vientisi. Mūsų kruopštaus darbo rezultatas – įdomi taikomoji struktūra. Tai tik nedidelė dalis priemonių, skirtų interneto paslaugų integravimui į namo elektronikos sprendimus, tačiau jos puikiai atskleidžia ateities, kurios vartotojai gali nekantriai laukti, potencialą“.
„Yahoo!“ yra pradinis naršymo po žiniatinklį asmeniniuose kompiuteriuose ir mobiliuose įrenginiuose taškas milijonams vartotojų visame pasaulyje. „Yahoo!“ siekia išplėsti šią lyderystę į atsirandančią prie žiniatinklio prijungtos televizijos sritį, vadinamąją „Cinematic Internet“.
„Intel“ vyresnysis viceprezidentas ir Skaitmeninių namų grupės vadovas Erikas Kimas kartu su „Yahoo!“ atstovu Patriku Barriu demonstruoja „Informacinių priedų kanalo“ galimybes. |
---|
„Bendradarbiaudami su tokiais lyderiais kaip „Intel“ mes planuojame interneto vertybes – laisvą žiniatinklio vartotojo pasirinkimą, bendruomenes ir personalizaciją – pritaikyti našiam ir platesniam naudojimui. Taip tradicinę televiziją tikimės paversti kažkuo svarbesniu, geresniu ir labiau stebinančiu nei kada nors anksčiau“, – teigė antrinės „Yahoo!” bendrovės „Connected Life“ vykdomasis viceprezidentas Marco Boerries.
Anot M. Boerries, naudojant populiarųjį „Yahoo!“ informacinių priedų variklį, suderinamą su informacinių priedų kanalu, ketinama suteikti visiems plėtotojams ir leidėjams progą milijonams vartotojų pasiūlyti naują patirtį.
„Yahoo!“ planuoja palaikyti „Cinematic Internet“ sistemą, kuri teiks naudą vartotojams, įrenginių gamintojams ir plėtotojams, reklamos srities atstovams bei leidėjams.
Informacinių priedų kanalai pritaikomi bendram vystymui
Informacinių priedų kanalo struktūra panaudos jau žinomas žiniatinklio technologijas, kad televizijai pritaikytų programų plėtojimas būtų nesudėtingas. „Intel“ ir „Yahoo!“ kompanijos, siekdamos padėti plėtotojams kurti naujus televizijos informacinius priedus, planuoja sukurti „Informacinių priedų vystymo komplektą“. Jis bus pasiekiamas plėtotojams, namų elektronikos gamintojams, paslaugų teikėjams, turinio paslaugų teikėjams bei reklamos srities atstovams.
Informacinių priedų kanalas taip pat apims informacinių priedų galeriją, kurioje plėtotojai galės publikuoti savo televizijos informacinius priedus. Tuo tarpu vartotojai galės šioje galerijoje apžiūrėti ir išsirinkti sau patinkančius informacinius priedus.
Pasaulinė IT inovacijų taikymo lyderė „Intel“ ir „Yahoo!“ dirba su lyderiaujančiomis bendrovėmis „eBay“, „ABC“, „CBS“, „Viacom“, „Blockbuster”, „CinemaNow“, „Comcast“ ir „Group M“, „Sony“, „Samsung“ ir „Toshiba“, planuojančiomis vystyti televizijos informacinius priedus. Išsamesnė informacija apie informacinių priedų kanalo struktūrą ir „Yahoo!“ informacinių priedų variklį pateikta tinklalapiuose http://www.intel.com/go/consumerelectronics ir http://connectedtv.yahoo.com/newsroom.
„Intel“ architektūra
„Intel“ sprendimai yra milijonų prie interneto prijungtų asmeninių kompiuterių, mobilių įrenginių ir tarnybinių stočių pagrindas, lemiantis žiniatinkliu grįsto turinio ir paslaugų plitimą. Siekdama pagreitinti žiniatinklio integravimą į televiziją „Intel“ pristatė namų elektronikai – televizoriams, jų priedėliams, optinių diskų grotuvams – skirtą daugialypės terpės procesorių „Intel Media Processor CE 3100“.
Anksčiau darbiniu „Canmore“ vardu žymėtas lustas pasižymi suderinamumu su pažangiausiomis technologijomis, HD vaizdo raiška, namų kino kokybės garsu ir pažangia trimate grafika. Informacinių priedų kanalo platforma yra suderinama su „CE 3100“ procesoriumi grįstais namų elektronikos įrenginiais. Efektyvų vaizdinės ir internetu grįstos medžiagos pateikimą užtikrina ir kitos „Intel“ architektūros programinės bei techninės savybės.
„Intel“ taip pat rengiasi pristatyti sistemą „Innovation Platform“, kuri padės techninių „CE 3100“ lustu grįstų sprendimų kūrėjams ir informacinių priedų autoriams efektyviai keistis informacija, įsitikinti produktų suderinamumu.
Atvira sistema
„Intel“ ir „Yahoo!“ kompanijos, siekdamos skatinti atvirų ir nuoseklių standartų vystymą, būtiną televizijos informacinių priemonių ekosistemos augimui, bendradarbiauja su rinkos dalyviais.
Kompanijos stengiasi dalintis ankstyvąja informacinių priedų vystymo priemonių komplekto versija, skirta informacinių priemonių kanalui su pasirinktais televizijos informacinių priemonių plėtotojais.