Bevielė „Bluetooth“ technologija, leidžianti naudotis laisvų rankų įranga skambinant, greitai gali įspėti pagalbos tarnybas apie pacientą ištikusį širdies smūgį, pranašauja „Ofcom“.
Ryšių reguliuotoja teigia, kad žmonėms, kuriems gresia infarktas ar diabetinis kolapsas, gali būti įsodinti jutikliai, leisiantys gydytojams stebėti pacientus nuotoliniu būdu.
Jutiklis, užfiksavęs asmenį ištikusį priepuolį, per jo namuose esančią stotelę pasiųstų aliarmo signalą į greitosios pagalbos skyrių ar ligoninę.
Tačiau „Ofcom“ savo pranešime „Rytojaus bevielis pasaulis“ (Tomorrow’s Wireless World), dar teigia, kad tokios technologijos įtaka asmens privatumui dar turi būti aptarta.
Technologija, dabar tikrinama „Portsmute“ (Portsmouth), galėtų būti panaudota ir tada, kai pacientas neišgeria vaistų. Tablečių buteliukas galėtų automatiškai apie tai priminti pacientui o jei tabletės nebūtų išgeriamos per tam tikrą laiką, pasigirstų pavojaus signalas ir būtų pasiunčiama žinutė paciento giminėms ar globėjams.
Tačiau sveikatos ekspertai sako esą skeptiškai nusiteikę implantuojamų sensorių atžvilgiu, kol vyksta bevielio ryšio įrangos spinduliavimo galimo poveikio tyrimai.
„Ofcom“ pranešime rašoma ir tai, kad GPS pozicionavimo ir trumpos aprėpties bevielio ryšio technologija galėtų „padaryti perversmą mūsų kelionėse ir jų saugume“. Sumaniosios transporto sistemos, kuriamos automobilių gamintojų, leidžia automobiliams bendrauti tarpusavyje ir siųsti perspėjimus apie staigų stabdymą. Įvykus susidūrimui, automobilio sistemos galėtų automatiškai iškviesti gelbėjimo tarnybas. Ši technologija galėtų automatiškai stabdyti automobilį, jeigu nustatytų, kad du automobiliai pernelyg priartėjo vienas prie kito.
Įvykio vieton vykstantys gelbėtojai turėtų nedidelį kompiuterį, kuris nuskaitytų informaciją iš vairuotojo nešiojamos identifikavimo apyrankės, įmontuotos į laikrodį. Taip būtų galima operatyviai pasiekti vairuotojo medicinos istoriją
Europos Komisija svarsto galimybę leisti naudoti „e-Call“ automatinį pagalbos kvietimo įrenginį, kuris galėtų pasirodyti iki 2011-ųjų. Tyrimas nustatė, kad ši technologija galėtų pagalbos tarnybų atvykimo laiką sutrumpinti dešimčia minučių ir 15 procentų sumažinti mirtinų atvejų skaičių.
Bevielio ryšio technologijos leistų maisto prekėms turėti mikrolustus, kuriuose būtų informacija apie jų sudėtį. Taip būtų galima įspėti, tarkim, alergiškus riešutams žmones apie jų netyčia pasirinktą produktą, kuriame gali būti riešutų.
„Ofcom“ daro išvadą, kad bevielės komunikacijos „įsiliejo į mūsų gyvenimą“ ir valstybė turėtų pasiruošti ateities poreikiams, suteikdama radijo dažnius, naudojamus bevielių ryšio priemonių — neleistina, kad „susigrūdę“ dažniai trikdytų potencialiai gyvybes gelbstinčius ryšius.
„Ši ataskaita rodo daug išradingų radijo dažnių teikiamų galimybių panaudojimo būdų piliečių gerovei kelti. Bet reikia nuspręsti ar asmeninių duomenų perdavimas, kurį šie įrenginiai vykdys medicinos srityje, yra pateisinamas“, – sako Peteris Ingramas, „Ofcom“ vyriausiasis technologas.