Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ – viena didžiausių elektroninių prietaisų gamintojų ir penktas vertingiausias prekės ženklas pasaulyje (pagal „Interbrand Corp“ tyrimų duomenis). Kovo 1-ąją šiam prekės ženklui sukanka 83-eji. Nors pirmuosius žingsnius pradėjo nuo prekybos maisto prekėmis, šiandien „Samsung“ asortimente – buitinės ir pramoninės elektronikos flagmanai.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi „Samsung“ prekės ženklo istorija ir rinkoje daugiausiai dėmesio sulaukusiais gamintojo prietaisais.
Istorija prasidėjo maisto prekių parduotuvėje
1938 m. kovo 1 d. Lee Byung-Chull įkūrė mažą, su vos keturiasdešimt darbuotojų, prekybos įmonę „Samsung“. Joje buvo prekiaujama džiovintomis žuvimis, vietinėmis maisto prekėmis ir makaronais.
Korėjiečių kalboje žodis „Samsung“ reiškia „trys žvaigždės“. Įkūrėjas Lee šiuo pavadinimu tarsi norėjo užkoduoti viziją, kad įmonė taptų galinga ir amžina, tarsi dangaus žvaigždės.
Pradininkas turėjo dideles ambicijas ir norėjo, kad įmonė plėstųsi bei apimtų kuo daugiau pramonės šakų. Panašu, kad ši vizija išsipildė – ilgainiui „Samsung“ pradėjo veiklą tekstilės gamyboje, draudime, vertybiniuose popieriuose.
Pirmieji „Samsung“ elektronikos prietaisai
1969 m. sausio 19 d. „Samsung“ įžengė į elektronikos pramonę – kaip „Samsung“ grupės pramoninė dalis įsteigta „Samsung Electric Industries“. Pirmasis rinkai pristatytas produktas buvo nespalvotas televizorius, o 1983 m. įmonė pradėjo gaminti kompiuterius.
Tuo tarpu pirmąjį mobilųjį telefoną Pietų Korėjos rinkoje „Samsung Electronics“ išleido 1988 m. Iš pradžių pardavimai sudarė vos 10 proc. vietinės rinkos. O štai 2000-aisiais pristatytas „Samsung SPH-M100“ buvo pirmasis mobilusis telefonas, turintis MP3 muzikos galimybes. Žurnale „Times“ telefonas buvo pavadintas vienu iš 100 visų laikų įtakingiausių įrenginių nuo 1923 m. iki 2010 m.
Nuo 2006 m. įmonė nesitraukia iš geriausiai parduodamų televizorių gamintojų sąrašo, o praėjusiais metais „Samsung“ užėmė didžiausią mobiliųjų telefonų rinkos dalį pasaulyje.
Be to, „Samsung“ yra pagrindinė elektroninių komponentų, tokių kaip ličio jonų baterijos, vaizdo jutikliai, fotoaparatų moduliai ir ekranai, gamintoja pasaulyje. Šiuos komponentus kompanija tiekia kitoms rinkos lyderėms – „Apple“, „Sony“, „HTC“ ir „Nokia“.
„Samsung“ indėlis technologijų revoliucijoje
„Samsung“ istorijoje įvyko daugybė technologinių proveržių, o praėjusiais metais, pagal registruotus patentus, kompanija buvo antra pasaulyje.
Savo istorijos pradžioje,1986 m., „Samsung“ pristatė tuo metu pasaulyje mažiausią ir lengviausią vaizdo grotuvą, o po penkių metų – pirmąją pasaulyje 64 MB DRAM talpos skaitmeninę atmintį.
„Samsung“ žengė ne vieną revoliucinį žingsnį ir televizorių rinkoje, pavyzdžiui, 2010 m. pristatydamas pirmąjį pasaulyje 3D LED, o 2014 m. – pirmąjį rinkoje išlenktą televizorių.
Tarp naujausių ir dėmesio sulaukusių gamintojo įrenginių – vienas pirmųjų pasaulyje sulankstomų išmaniųjų telefonų „Samsung Galaxy Z Fold“ bei paveikslą primenantis televizorius „Samsung The Frame“ – su meno režimu ir keičiamais televizoriaus rėmeliais, pristatyti 2019 m. Taip pat 2021-aisiais pasirodęs išmanusis „Samsung Galaxy S21“.
Žvelgiant į ateitį, „Samsung Display“ paskelbė apie planus masiškai gaminti pirmuosius pasaulyje OLED ekranus su 90 Hz atsinaujinimo dažniu, skirtus nešiojamiesiems kompiuteriams. Tokiuose ekranuose judantis vaizdas atrodys dar tikroviškesnis ir sklandesnis. Teigiama, kad kelios pasaulinės IT kompanijos šiemet išleis modelius su šiais ekranais. Gamyba planuojama kovo mėnesį ir, kaip rašoma bendrovės pranešime, „labai dideliais kiekiais“.