Prieš keletą mėnesių prasidėjęs koronaviruso protrūkis per labai trumpą laiką sugebėjo neatpažįstamai pakeisti mūsų kasdienybę. Įprastas puodelis kavos mėgstamoje kavinėje virto utopiška svajone, veido kaukė tapo pagrindiniu stiliaus aksesuaru, o namai transformavosi į biurą, mokyklą ar net kino teatrą. Nors daugelyje šalių karantino suvaržymai pamažu laisvėja, o gyvenimas grįžtą į įprastą ritmą, „Huawei Technologies“ vadovo Baltijos šalyse Ricky Chen, teigimu, kai kurie pandemijos metu pritaikyti technologiniai sprendimai ne tik nenukeliaus užmarštin, bet ir pakeis tam tikras mūsų gyvenimo sritis.
Į klases ir biurus grįš ne visi
Pradėjus plisti koronavirusui, dauguma mokyklų ir biurų kompleksų buvo priversti ilgam užverti duris ir pasitelkti telekonferencijų įrangą. Žinoma, netrukus paaiškėjo, jog to nepakanka, nes vaizdo skambutis negali visiškai atstoti gyvai rengiamo pasitarimo ir pamokos, todėl atsirado poreikis profesionalioms interaktyvioms lentoms ir specializuotai programinei įrangai. Vis dėlto įdiegus šiuos sprendimus, atsirado didelė tikimybė, jog dauguma mokinių ir studentų taip ir nebegrįš į klases ar biurus. Sumažėję patalpų išlaikymo kaštai ir išspręsta infrastruktūros problema paskatins švietimo įstaigų ir įmonių vadovybę priimti sprendimą tęsti veiklą nuotoliniu būdu, net ir pasibaigus pandemijai.
Karantino metu renesansą išgyveno ir dauguma turinio kūrėjų. Šiuo laikotarpiu smarkiai augo įvairių filmų ir serialų transliavimo platformų prenumeratorių skaičius, o prieš tai lankytojų trūkumu besiskundę teatrai, pradėję transliuoti savo repertuarą internetu, vėl galėjo džiaugtis išaugusiu susidomėjimu. COVID-19 pandemija lėmė ir maisto pristatymo programėlių klestėjimą, kurios taip pat padėjo vartotojams atrasti mažiau žinomus restoranus. „Spartus internetas ir karantino metu išpopuliarėję nuotolinio darbo bei pramogų sprendimai greičiausiai lems tai, kad ateityje visuomenė dar daugiau laiko praleis namuose“, – svarsto Ricky Chen.
Sveikatos apsauga taps dar prieinamesne
Dideli sergančiųjų COVID-19 skaičiai, sparčiai plintantis virusas ir išaugusių poreikių patenkinti negalinti sveikatos apsaugos infrastruktūra privertė vyriausybes ieškoti išmanių technologijų, padedančių spręsti šią ekstremalią situaciją. Nors dauguma sprendimų buvo skirti kovai su koronavirusu, jie galimai bus pritaikyti ir kitų ligų gydymui.
Užsikrėtimo koronavirusu grėsmė apribojo ir daugumos ligoninių darbą, todėl siekdamos ir toliau tęsti gydymo procesą vyriausybės pradėjo sparčiai diegti pagrindus telemedicinai. Gydytojo konsultacijos daugeliui pacientų persikėlė iš balta spalva nudažyto ligoninės kabineto į jų namus, taip pat šalyse išpopuliarėjo nuotoliniu būdu išrašomi receptai. „Visuomenė pripras prie šių technologijų suteikiamo patogumo, todėl išmanūs medicinos sprendimai išliks net ir pasibaigus pandemijai“, – įsitikinęs Ricky Chen.
Turizmas patirs revoliuciją
Atšaukti skrydžiai, sudėtingos patikros procedūros pasienyje ir apribotas žmonių judėjimas sudavė stiprų smūgį turizmo industrijai. Jau neabejojama, kad šis sektorius privalės vykdyti reformas ir keisti veiklos modelį.
Vis dar baiminantis koronaviruso plitimo ir galimos antros jo bangos, turistų pamėgtose vietose turės būti pritaikyti įvairūs išmanūs sprendimai. Daiktų interneto sistemai priklausanti įranga skaičiuos vienu metu besilankančių žmonių skaičių, stebės, ar jie laikosi saugaus atstumo, o užsikrėtimo atveju padės surasti asmenis, turėjusius kontaktą su užsikrėtusiuoju. Taip pat bus daug investuojama į skaitmeninių turų kūrimą, kad žmonės, naudodami virtualios realybės akinius ar tiesiog savo išmanųjį telefoną, galėtų virtualiai pasivaikščioti po įvairius muziejus ar žinomus objektus ir taip galimai susigundytų juose apsilankyti pasibaigus pandemijai.