Elektronika.lt
 2025 m. sausio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 15 d. 19:31
„SpaceX“ į kosmosą paleido du Lietuvos įmonės „NanoAvionics“ pagamintus palydovus
Sausio 15 d. 14:45
Kaip tinkamai suplanuoti namų apšvietimą? Ekspertas pataria, į ką atkreipti dėmesį
Sausio 15 d. 11:51
LG pristatė naujus garso produktus: pademonstruoti „xboom by will.i.am“ garsiakalbiai ir „xboom Buds“ ausinukai
Sausio 15 d. 08:26
Socialiniuose tinkluose plinta suklastotos bankų reklamos: patikėję gali skaudžiai nudegti
Sausio 14 d. 20:25
Kas penktas lietuvis patiria nemigą: ar tai susiję su naršymu soc. tinkluose?
Sausio 14 d. 17:36
Iš gerų – į geriausius: atskleidė, ko reikia norint tapti geriausiu programuotoju
Sausio 14 d. 14:19
Skaitmeninė rinkodara 2025-aisiais: DI ir toliau triumfuos, verta susirūpinti klientų duomenų apsauga
Sausio 14 d. 11:18
„Samsung“ demonstruoja savo technologinę pažangą
Sausio 14 d. 08:26
„Apple“ naujienos: kaip nauja greitesnės paieškos funkcija keičia jūsų nuotraukų privatumo taisykles?
Sausio 13 d. 20:15
Ekspertas: parama energijos kaupikliams įsigyti prisidės ir prie mitų apie šią technologiją išsklaidymo
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Technologijų dešimtmetis: ruso įkurtą svetainę vadino interneto ateitimi – viską sugadino nuogybės

Publikuota: 2019-12-20 16:18
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Prieš dešimtmetį startavusi 4G mobiliojo ryšio technologija atnešė milžinišką pažangą, tačiau anaiptol ne visos panašiu metu atsiradusios technologinės inovacijos pasiteisino – vienos tiesiog neprigijo, o kitos patyrė visišką fiasko.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Prieš dešimtmetį startavusi 4G mobiliojo ryšio technologija atnešė milžinišką pažangą, tačiau anaiptol ne visos panašiu metu atsiradusios technologinės inovacijos pasiteisino – vienos tiesiog neprigijo, o kitos patyrė visišką fiasko. Apie tai – ši „Telia“ tinklo vadovo Arūno Strolios apžvalga.

Technologijų dešimtmetis: ruso įkurtą svetainę vadino interneto ateitimi – viską sugadino nuogybės
3D TV. Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

„Kai 2009-ųjų gruodžio 14 dieną „TeliaSonera“ paleido pirmąsias komercines 4G ryšio stotis Osle ir Stokholme, apie šią technologiją taip pat tvyrojo skepsio debesis. Operatoriai aktyviai plėtojo 3G tinklus, kurie taip pat leido naršyti internete, nors ir mažesne sparta. Kam diegti dar vieną technologiją, naujinti įrangą, jungti naujas antenas? Juo labiau, kad 4G ryšys leido tik naršyti internete, tradicinių balso ir SMS paslaugų jis net nepalaikė, nebuvo ir 4G telefonų – tik interneto modemai. Vis dėlto 4G pasiteisino su kaupu, o šiandien be spartaus ir visur veikiančio interneto daugelis jau sunkiai įsivaizduoja savo kasdienybę“, – pranešime spaudai sako A. Strolia.

Taigi 4G šiandien galima priskirti prie vienos didžiausių pastarojo dešimtmečio technologinių pergalių, atnešusių esminius pokyčius žmonėms ir verslams. Tačiau kam pasisekė prasčiau? A. Strolia pristato 10 technologijų, įrenginių ir tendencijų, kurios startavo kartu su 4G, bet liko tik istorijos metraščių paraštėse:

1. „Netbook“ kompiuteriai. Maži, lengvi, pigūs nešiojamieji kompiuteriai turėjo užkariauti pasaulį – ir pirmaisiais metais iš tiesų atrodė, kad taip gali įvykti. Tai pranašavo ir įspūdinga „Asus Eee“ serijos tinklinukų sėkmė. Visgi kelią jiems pastojo planšetiniai kompiuteriai, kurie buvo tokie pat lengvi ir pigūs, tik dar turėjo liečiamus ekranus. Tuos pirkėjus, kurie pirmenybę teikė klaviatūrai, pavergė liekni ir patrauklūs „ultrabook“ tipo kompiuteriai.

2. „Windows Phone“. Naujos kartos mobiliąją operacinę sistemą „Microsoft“ pristatė 2010-aisiais, dar po metų kompanija sukirto rankomis su „Nokia“ ir „Windows Phone“ tapo pagrindine „Nokia“ telefonų operacine sistema. Kol jos išriedėjo į išmaniųjų lenktynių trasą ir šildė padangas, „Android“ ir „iOS“ joje jau suko ne pirmą ratą. Kaip pastebi A. Strolia, „Microsoft“ prireikė penkerių metų ir 5,4 milijardo dolerių (tiek kainavo „Nokia“ ir jos patentų įsigijimas), kad suprastų, jog šios lenktynės ne jai.

3. 3D namų kinas. 2009 metų 3D filmo „Įsikūnijimas“ sėkmė televizorių gamintojams pakišo mintį, kad žmonės trimačius filmus nori žiūrėti ne tik kino teatruose, bet ir namuose. „Rinką užplūdo 3D televizoriai, tačiau paaiškėjo, kad namuose žmonės visai nenori žiūrėti televizoriaus su papildomais akiniais vien tam, kad juose matytų šiokius tokius iškilumus ir įdubimus. O tuo labiau – už tai papildomai mokėti“, – sako specialistas.

4. „Facebook“ žaidimai. Prieš dešimtmetį žmonės trumpam buvo pametę galvas dėl „Facebook“ žaidimų, tokių kaip „Farmville“ ir „Mafia Wars“. Visgi virtualių daržovių sodinimo ir nusikaltėlių gaujų karai baigėsi taip pat greit, kaip ir prasidėjo, o šiandien tokie žaidimai užima tik smulkią nišą.

5. „Wolfram-Alpha“. A. Strolia primena, kad ši paieškos sistema vietoje raktažodžius atitinkančių nuorodų į kitus tinklalapius žmonėms pateikė atsakymus į jų klausimus. Ji ne tik žino faktus, bet ir sugeba skaičiuoti, braižyti, analizuoti... Nepaisant didelio pirminio susidomėjimo, „Wolfram-Alfa“ taip ir nesulaukė pasisekimo. Tiesa, smalsuoliai ja vis dar gali naudotis adresu Wolframalpha.com.

6. „Google Wave“. Tai buvo vienas pirmųjų „Google“ bandymų žengti į socialinių tinklų rinką. „Google Wave“ vienoje erdvėje apjungė el. paštą, susirašinėjimą, socialinius tinklus, kalendorių ir kitas funkcijas. „Visgi žmonėms naudotis „Google Wave“ buvo pernelyg painu ir nepatogu, taigi dėl menko susidomėjimo jau po metų, 2010-aisiais, „Google“ sustabdė jos vystymą, o netrukus ir visiškai ją uždarė“, – sako ekspertas. Beje, nesėkme baigėsi ir dar du interneto milžino bandymai atgnybti socialinių tinklų pyrago – „Google Buzz“ mirė dar 2011 metais, o „Google+“ kryžius pastatytas šių metų balandį.

7. „Chrome OS“. Įkvėpta „Android“ sėkmės, „Google“ sukūrė kompiuteriams skirtą operacinę sistemą „Chrome OS“ – greitesnę, paprastesnę ir saugesnę nei kiti. Ji tokia ir yra, problema ta, kad ir šios sistemos galimybės kur kas kuklesnės. Nepaisant didžiulių „Google“ pastangų, „Chrome OS“ rinkos dalis siekia vos apie 1 proc. pasaulinės rinkos.

8. „Chatroulette“. Paauglio iš Rusijos įkurta svetainė, vaizdo pokalbiui automatiškai sujungianti su atsitiktiniu pašnekovu, sulaukė milžiniško susidomėjimo, jai pranašauta didi ateitis, o kai kurie apžvalgininkai ją net vadino „interneto ateitimi“. Tačiau entuziazmui atslūgus užklupo realybė: mažai kas nori bendrauti su nepažįstamaisiais, be to, reputaciją gadino nestabdomos nuogybės ir kiti rodomi šlykštūs dalykai. A. Strolia pastebi, kad šiandien „Chatroulette“ dar veikia, bet ją sukioja jau tik pavieniai entuziastai.

9. „Klout Score“. Tai – visų internete esančių žmonių įvertinimas taškais nuo 1 iki 100, atsižvelgiant į jų draugų ir sekėjų skaičių, aktyvumą socialiniuose tinkluose, indėlį į „Vikipediją“ ir kitus dalykus. 2009-ųjų rugsėjį pristatyta idėja buvo palankiai priimta, o po dvejų metų į kompaniją investavo „Microsoft“, tačiau ši taškų sistema masiškai taip ir neprigijo, o 2018-aisiais „Klout“ buvo uždaryta.

10. „Path“. Nuotraukoms ir susirašinėjimui dedikuotas socialinis tinklas startavo 2010-aisiais ir per kelerius metus pritraukė per 60 mln. dolerių investicijų, tačiau krito konkurencinėje kovoje su „Instagram“ ir 2018 m. galutinai nutraukė veiklą.

Šis dešimtukas atspindi skaudžias ir, kartais, labai brangiai kainavusias pamokas. Bene svarbiausia jų ta, kad technologijos nuolat ir labai sparčiai juda į priekį. Tie, kurie stovi vietoje, iš tiesų juda atgal.


Delfi.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama