Į greituosius kreditus visi yra įpratę žiūrėti paviršutiniškai. Atrodytų, kad greitieji kreditai yra kaip eilinė prekė prekybos centre ar kasdienė paslauga – tiesiog neverta gilesnės analizės. Bet toks požiūris yra klaidingas, nes greitieji kreditai gali šį bei tą papasakoti ne tik apie finansų rinką, bet ir apie technologijų pritaikymą platesnėse gyvenimo sferose.
Nereikėtų užmiršti, kad greitieji kreditai yra įmanomi tik dėl technologijų. Akivaizdžiausia technologija šiuo atveju – internetas. Be jo mes vis dar teiktume paraiškas vartojimo kreditams gauti artimiausiuose komercinių bankų skyriuose. Internetas ženkliai supaprastino šį procesą, o pirmieji jo suteikiamomis galimybėmis pasinaudojo būtent greitųjų kreditų tiekėjai. Nors terminas „finansinės technologijos“ (angl. fintech) yra pakankamai naujas, interneto suteikiamų galimybių pritaikymą paskolų išdavime galėtume laikyti pirmuoju, nors ir primityviu, finansinių technologijų pritaikymų praktikoje.
Tačiau internetas yra tik dalis šios istorijos. Prie galimybės suteikti greituosius kreditus smarkiai prisidėjo ir skaitmenizacijos procesas, kuris leido svarbius kreditoriams duomenis pasiekti akimirksniu, darbuotojui nepaliekant savo darbo vietos. Jei atsimenate senesnius laikus, tai dalį tokių duomenų fiziškai surinkti turėjo pats skolininkas, o banko užsakyti dokumentai turėjo fiziškai „suvaikščioti“ naudojantis pašto paslaugomis. Tik internetas ir skaitmenizacija supaprastino šį procesą. Internetu galima ne tik greičiau gauti norimą kreditą; jis dargi suteikė galimybė visus kreditus palyginti vienoje vietoje (žr., pvz., amcredit.lt).
Bet dar ir šiandien bankai negali išduoti paskolų taip greitai, kaip jas išduoda greitųjų paskolų davėjai. Tai susiję su savitais ir vidujiniais bankų komercijos procesais, kurie prailgina paskolos išdavimo procesą. Palyginimui, greitųjų kreditų davėjai šį procesą sutrumpino taip ženkliai, kad kai kurie iš jų paskolą gali išduoti greičiau nei per penkiolika minučių. Tai leido jiems pasiūlyti žmonėms būtent greitąjį kreditą. Tai tapo įmanoma tik dėl skaitmenizacijos ir programinės įrangos, kuri leidžia beveik šimtu procentų automatizuoti paskolų išdavimo procesą.
Šiandien situacija gali pasikeisti dar kartą. Ir ne dėl bet ko kito, bet būtent dėl technologijų kaitos ir jų pritaikymo finansiniame sektoriuje. Tam pasitarnaus naujausia technologinė mada: dirbtinis intelektas. Kai kurie bankai jau jį pritaiko savo veikloje (pvz., „Bremer Bank“) ir tai duoda apčiuopiamų vaisių. Tai leidžia dar labiau sutrumpinti paskolos išdavimo grandinę, patraukiant iš jos paskutinį žmogiškąjį faktorių ir galiausiai pilnai automatizuojant paskolos išdavimo procesą.
Greitųjų kreditų kontekste tai reiškia, kad jau artimiausioje ateityje galima tikėtis, kad jie žmonėms bus išduodami dar greičiau nei iki šiol. Tai taip pat leis išvengti įvairių nesusipratimų ir įstatymo pažeidimų, kuomet, pvz., greitasis kreditas yra išduodamas bedarbiams ar per daug įsiskolinusiems, kuriems įstatymas skolinti draudžia.