Prasidėjus naujiems mokslo metams, namuose vėl užvirė ginčai su vaikais dėl nepadarytų namų darbų ar neperskaitytų knygų? Ar žinojote, kad puikus būdas motyvuoti, ugdyti bei lavinti vaikus gali būti ir išmaniosios technologijos? Išmanieji įrenginiai žaidimo forma gali padėti ne tik greičiau suprasti naują temą, išmokti daugybos lentelę, bet ir skatinti mokytis naujų dalykų. Štai keletas būdų, kaip motyvuoti vaikus mokytis išmaniųjų įrenginių pagalba.
Edukacinės programėlės
Tikriausiai nė vienas šių laikų mokyklinukas neįsivaizduoja savo laisvalaikio po pamokų be išmanaus telefono ir jame esančių įvairių programėlių. Tačiau išmaniosios programėlės vaikams gali būti ne tik laisvalaikio pramoga, jei prieš diegiant jos kruopščiai atrenkamos tėvų.
Mobiliųjų programėlių parduotuvėse galima rasti ne vieną įdomią programą, skirtą lavinti vaikų atmintį ir mąstymo įgūdžius, skatinti kūrybiškumą, ugdyti bendravimo gebėjimus, empatiją ir atsakomybės jausmą. Leiskite vaikui išmaniuoju žaisti įvairius mokomuosius žaidimus, pavyzdžiui, atminties žaidimus, dėlioti dėliones, atlikti erdvinio mąstymo užduotis, piešti, kurti muziką ir net auginti virtualius gyvūnėlius.
Nemažai tėvų baiminasi savo vaikams pirkti brangius išmaniuosius telefonus, nes atžalos neretai savo daiktų nesaugo ir juos pameta. Tokiu atveju, geriausia rinktis biudžetinės klasės telefoną, kurie kai kada savo išvaizda, dizainu ir techniniais parametrais nedaug tenusileidžia flagmanams, tačiau paprastai kainuoja net per pus mažiau.
Kūrybiškumo lavinimas
Tinkamai naudojamos išmaniosios technologijos lavina vaiko reakciją, atmintį, dėmesį, akių ir rankų motorikos koordinaciją, skatina kūrybiškumą. Nesiūlome atsisakyti tradicinių žaislų, popierinių knygų ar mokytis skaičiuoti mintinai, tačiau protingai naudojamos technologijos atneš naudą.
Išmaniąją planšetę galima taip pat puikiai panaudoti kaip ir telefoną, joje įdiegiant edukacines ir kitokias programėles vaikams. Duokite vaikui planšetę ir leiskite jam piešti, spalvinti, rašyti bei pasinerti į spalvų meditaciją. Tokios technologijų kompanijos, kaip „Samsung“, vartotojams jau kelerius metus siūlo planšetes su išmaniaisiais daugiafunkciniais rašikliais, kuriais galima rašyti ir piešti, neprarandant tikro rašiklio jausmo.
Kūrybiniai užsiėmimai vaikams padeda lavinti vaizduotę, todėl meditacinis piešimas nebūtinai turi būti popierinėje knygelėje pieštukais ar flomasteriais, šiais laikais tai galima atlikti ir išmaniuoju įrenginiu. Jūsų vaikų dėmesį papildomai pritrauks gausybė įvairių piešinių ir spalvų, kuriuos jie galės išsirinkti patys tiesiog paspaudę ant mėgstamiausio.
Išmanus knygų skaitymas
Išmaniosios technologijos daug labiau traukia vaikų žvilgsnius ir dėmesį, nei vyresniajai kartai įprasti dalykai. Todėl jei jūsų vaikas nemėgsta skaityti įprastų knygų, atsiųskite knygų į planšetę.
Išmanus įrenginys be abejonės patrauks jūsų vaiko dėmesį. Šiuolaikinės planšetės gali būti ypač lengvos ir kompaktiškos, todėl lengvai tilps į vaiko kuprinę, o keliones į ir iš mokyklos bus galima išnaudoti naudingai. Svarbu nepamiršti prieš vaikui duodant planšetę, joje įjungti skaitymo režimą, kuris pritaiko ekrano nustatymus ir parenka tinkamą apšvietimą bei ryškumą, todėl tausoja jūsų atžalos akis. Taip pat, vertėtų nepamiršti saiko – neleiskite vaikui knygos planšetėje skaityti visą dieną.
Vaikui pabodus skaityti, jį galima sudominti dar vienu nauju būdu – audio knygomis. Audio knygos ypač naudingos tiems vaikams, kurie pasižymi girdimąja atmintimi. Taip pat nepamirškite to fakto, kad pagal daugelį mokyklai privalomų knygų yra sukurti filmų pastatymai. Paskatinkite vaiką perskaityti knygą, o vėliau kartu surenkite filmų vakarą.