Turbūt žymiausias fizikas pasaulyje, britų mokslininkas Stevenas Hawkingas, sudrebino žmoniją savo pasvarstymais apie dirbtinio intelekto ir ateivių keliamą pavojų žmonijai. 74 metų mokslininkas yra įsitikinęs, kad tiek dirbtinio intelekto vystymas, tiek ir „kontaktas su ateiviais“ gali turėti katastrofiškų padarinių žmonijai.
Kembridžo universitete kalbėjęs mokslininkas pažymėjo, kad potencialiai dirbtinis intelektas gali patobulinti pats save ir pradėti konfliktuoti su žmonėmis.
„Kartu su galimybėmis dirbtinis intelektas taip pat reikš ir pavojus, pavyzdžiui, galingo ginklo panaudojime arba galimybe mažumai engti daugumą. Dirbtinio intelekto sukūrimas gali būti paskutiniu technologiniu žmonijos išradimu, jeigu mes neišmoksime kontroliuoti rizikų“, – cituojamas mokslininkas.
Tačiau mokslininkas ateityje įžvelgia ir ne tik neigiamus dalykus: jis numatė, kad dirbtinį intelektą būtų galima pasitelkti kovojant su ligomis ir skurdu, o užbaigdamas savo kalbą jis dviprasmiškai pažymėjo, jog dirbtinio intelekto vystymasis bus arba geriausia, arba blogiausia, kas tik yra nutikę žmonijai.
Prognozuoja ateivių puolimą
Anksčiau žymusis astrofizikas pasakojo, kad žmonėms nederėtų veltis į kontaktą su kitų planetų civilizacijomis, o ieškoti verta tik todėl, kad išloštume kažkiek laiko ir tinkamai pasislėpti. Anot S. Hawkingo, po tam tikro laiko žmonijai teks susidurti su kosmoso kolonizatoriais, ateiviais „grobikais“, kurie užgrobia visus pasaulius, kuriuos tik pasiekia.
Fizikas tvirtina, kad jeigu žmonija gautų signalą iš kokio nors dangaus objekto, skubėti su atsakymu nevertėtų, nes susitikimas su itin išsivysčiusia rase gali priminti Kolumbo ir indėnų susidūrimą, pastariesiems pasibaigusiu ne itin sėkmingai. Pernai S. Hawkingas visus perspėjo kuo skubiau palikti Žemę dėl žmonijos „beveik neabejotino susinaikinimo“, ir ieškotis sau naujos planetos.