Televizorių rinka nestovi vietoje ir pasaulyje vyksta labai įdomūs procesai, apie kuriuos Lietuvoje sužinome gana vėlai, arba iš viso nesužinome. Pateikiame trumpą televizorių rinkos naujienų apžvalgą.
„Samsung“ nori transliuoti reklamą televizoriaus meniu
Sklando gandai (iš įtakingo leidinio „The Wall Street Journal“), kad „Samsung“ ketina pristatyti naują reklamos formą. Reklaminės antraštės gali būti transliuojamos išmaniojo televizoriaus meniu. Tam, kad reklama pasiektų esamus televizorius, reikės atnaujinti programinę įrangą atsisiuntus iš „Samsung“ puslapio ir įrašius į USB laikmeną arba tiesiai bevieliu ryšiu. Ar ne per daug reklamos televizoriuje? Prie jos gali prisidėti dar viena.
LG televizorius atbaido uodus
Indijoje tūkstančiai žmonių miršta nuo uodų sukeltų ligų. LG išbandė naują apsaugos nuo uodų būdą – sukūrė televizorių, kuris skleidžia ultragarso signalus, atbaidančius uodus. LG 32LH520D televizorius yra gaminamas ir parduodamas tik Indijoje. Tai normalus LED televizorius, tik papildomai jis skleidžia žmogaus ausiai negirdimus, bet uodus atbaidančius garsus. Aišku, jis turi ir kitų tik Indijai reikalingų nustatymų, pavyzdžiui garso nustatymai „Bollywood Mode“ arba „Cricket Mode“, taip pat meniu kalbos vietiniais dialektais. Šis 32 colių įstrižainės televizorius kainuoja apie 275 eurus, bet parduodamas tik Indijos rinkoje. Jei projektas pasiteisins, LG gali svarstyti pardavimus ir kitose šalyse, kuriuose uodų sukeliamų ligų problema yra labai opi.
„Panasonic“ nutraukia TV ekranų gamybą Japonijoje
„Panasonic“ paskelbė, kad ketina nutraukti ekranų gamybą savo fabrike Japonijoje ir atsisakyti šios veiklos. Priežastis – per dideli finansiniai ištekliai, nuostolinga veikla. Ar tai reiškia, kad nebeliks „Panasonic“ televizorių? Tikrai ne, nes „Panasonic“ nutraukia tik ekranų gamybą. „Panasonic“ televizoriai bus ir toliau surinkinėjami „Panasonic“ gamykloje, tik ekranus jiems gamins „Sharp“ kompanija. Jau dabar kai kurių „Panasonic“ televizorių modelių ekranai yra pagaminti LG, tačiau taupant kaštus pasirinktas kitas Japonijos, o ne Pietų Korėjos gamintojas.
Tokia praktika yra gana dažna televizorių rinkoje. Juk pats televizorius turi daugiau komponentų: ekranas, rėmas, stovas, kolonėlės ir garso sistema, jungtys, programinė įranga ir t. t. Kaip ir kompiuteriai, taip ir televizoriai gali būti komplektuojami iš skirtingų gamintojų detalių.
Televizorius bėgimo takelyje?
Televizoriui vis dar surandama neįtikėtinų panaudojimo būdų. Vieną tokį prototipą pademonstravo „iFit“ kompanija. Į savo bėgimo takelį „NordicTrack Escape Treadmill“ jie įstatė lenktą 60 colių įstrižainės OLED 4K televizorių. Jis paverstas statmenai, tačiau atrodo labai įspūdingai. Aišku, gali rodyti ir paprastas TV programas, kaip ir kiti bėgimo takeliai su nedideliais ekranais, tačiau vienas iš pagrindinių jo tikslų – imituoti apylinkes, po kurias galėtumėte bėgioti. Jei nustatote ramų pasivaikščiojimą, ekrane gali būti rodomas paprastas miško takelis. Jei statų bėgimą – bėgimas į kalnus. Toks bėgimo takelis kainuotų apie 10 000 JAV dolerių priklausomai nuo ekrano gamintojo. Ir tai ne balandžio 1 dienos pokštas – toks aparatas buvo pristatytas CES parodoje Las Vegase šiais metais.
Kompiuterinių žaidimų mėgėjai paplonins kišenes
Kompiuterinių žaidimų rinka šiais metais bus sujaukta negrįžtamai. Du pagrindiniai rinkos žaidėjai „Microsoft“ ir „Sony“ pristatė savo naujausias žaidimų konsoles, kurios pasirodys šį rudenį ar kitais metais. Tiek „Xbox“, tiek „PlayStation“ turės vieną svarbų bruožą, kuris privers tikrus žaidimų mėgėjus paploninti kišenes ir gana smarkiai – 4K/ ULTRA HD palaikymas. Tai reiškia, kad žaidimus bus galima žaisti ir matyti 4K raiška. Reikia tik pakankamai galingo televizoriaus. Naujausia konsolė kainuos 350–399 JAV dolerius, tuo tarpu naujam dideliam 4K televizoriui gali tekti pakloti dar daugiau. Jau dabar aktyviausi žaidėjai visame pasaulyje pradėjo taupyti naujam televizoriui, kuris kainuoja 1000–1500 JAV dolerių.
Kompiuteriniai virusai persikelia į TV
Išpirkos prašantys (ransomware) kompiuteriniai virusai jau televizoriuose! „FLocker“ viruso atmaina pastebėta „Android“ išmaniuosiuose televizoriuose. Televizorius pakimba, rodomas vienas ekranas, kuriame rašoma, kad jūs galimai žiūrėjote nelegalų turinį, dėl to televizorius užrakintas ir reikia sumokėti kelių šimtų dolerių baudą. Tik tada televizorius bus atblokuotas. Tai gudrusis „FLocker“ virusas, kuris vargina daugelio kompiuterių savininkus. Iš tiesų mokėti nereikia nieko, tačiau ir išsivalyti šį įkyrų virusą iš išmaniojo televizoriaus gana sudėtinga pačiam, be specialisto pagalbos.
Įdomu tai, kad virusas neveikia Kazachstane, Azerbaidžane, Bulgarijoje, Gruzijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Armėnijoje ir Baltarusijoje. Apkrėsdamas televizorių jis patikrina jo vietovės nustatymus ir į šias šalis kažkodėl nelenda. „Android“ sistema yra kur kas labiau apsaugota, nei kompiuterio „Windows“, todėl patekti į programinę įrangą reikia administratoriaus prieigos. Virusas pirmiausiai turi priversti vartotoją pasinaudoti administratoriaus teisėmis, kad galėtų perimti administratoriaus kontrolę ir įdiegti savo klastingą programėlę. Todėl TV savininkams patariama atsargiai dirbti su administratoriaus teisėmis ir įvertinti, ar iš tikrųjų jų reikia. Kol kas apsikrėtimo atvejų nėra labai daug, tačiau daugėjant išmaniųjų televizorių su „Android“ operacine sistema skaičiui, jų gali padaugėti.
Kas mėnesį pasirodo vis nauji televizorių modeliai, tačiau reiktų gerai apsvarstyti, ar verta pirkti pačius naujausius, ar palaukti šiek tiek ir įsigyti geros kokybės bet pigesnius modelius.