Elektronika.lt
 2025 m. sausio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
Sausio 8 d. 20:27
„L'Oréal Groupe“ CES 2025 parodoje pristatė „L'Oréal Cell BioPrint“
Sausio 8 d. 17:14
„Škoda“ pristatė naująjį dar efektyvesnį „Enyaq“
Sausio 8 d. 14:23
Interneto slapukai, kurių kaina – jūsų privatumas: ką iš tikrųjų reiškia mygtukas „Sutinku“? (2)
Sausio 8 d. 11:25
Elektros stotelių vystytojai su viltimi žvelgia į 2025-uosius: tikisi daugiau elektromobilių gatvėse ir valstybės paskatų
Sausio 8 d. 08:36
Robotizacija versle: kur tie kolegos-robotai?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Reali virtualybė. Kokiai ateičiai mus ruošia slaptas startuolis iš Floridos

Publikuota: 2016-04-25 17:18
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Magic Leap“ – keistoka kompanija. Ji vadinama slapčiausiu virtualiosios (papildytosios arba sumaišytosios) realybės technologijų startuoliu, nes apie jį beveik niekas beveik nieko nežino. Težinoma, kad, nepaisant iki šiol nepristatytos savo produkto beta versijos (ir netgi nepateikia terminų), į ją investuoja žinomiausi technologijų investuotojai – „Google“, Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins ir kiti.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Magic Leap“ – keistoka kompanija. Ji vadinama slapčiausiu virtualiosios (papildytosios arba sumaišytosios) realybės technologijų startuoliu, nes apie jį beveik niekas beveik nieko nežino. Težinoma, kad, nepaisant iki šiol nepristatytos savo produkto beta versijos (ir netgi nepateikia terminų), į ją investuoja žinomiausi technologijų investuotojai – „Google“, Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins ir kiti. Floridoje įsikūrusi „Magic Leap“ šių metų pradžioje finansavimui iš karto pritraukė 793,5 mln. dolerių, o iš viso į kompaniją jau investuota 1,4 mlrd. dolerių. Vienas iš „Wired“ įkūrėjų, anksčiau buvęs leidinio vykdančiuoju redaktoriumi, o dabar – Vyriausiuoju Maveriku, Kevinas Kelly'is susitiko su „Magic Leap“ įkūrėju, stengdamasis nušviesti slaptus jo kūrinius.

Reali virtualybė. Kokiai ateičiai mus ruošia slaptas startuolis iš Floridos
Nevadinkite to lęšiu: Magic Leap įkūrėjas Rony Abovitz rodo savo kompanijos paslaptingąjį fotoninį šviesos lauko lustą

Kaip konkrečiai atrodys ar veiks produktas, gigantiškame „Wired“ straipsnyje, kaip ir anksčiau, nepranešama, tačiau suteikiamas šioks toks supratimas, ko galima tikėtis. Pavyzdžiui, slapčiausias VR-startuolis rengia nuosavą „Microsoft HoloLens“, versiją, kuri, beje, skirsis nuo konkurentų, nes „Magic Leap“ įkūrėjas Rony Abovitz pasuko nuo kitų pasirinkto kelio. Turėdamas darbo su biotechnologijomis patirties (pirmoji jo kompanija kūrė robotus chirurginėms operacijoms), jis nusprendė, kad sumaišytoji realybė (būtent šį terminą – „mixed reality“ – mieliau naudoja „Magic Leap“) turi naudoti ne tik laidus ir jutiklius, bet ir žmogaus biologiją. Abovitzui dirbtinė realybė – simbiotinė technologija, iš dalies mašina, iš dalies kūnas, nes ši realybė „įsilaužia į smegenis dešimtimis būdų“ ir panaudoja ne tik regą, bet ir kitas jusles. Žmogus su VR-akiniais ar šalmu turi galėti pasisukti, eiti nekliudomas bet kuria kryptimi ir jausti, ką daro.

Siekdamas įgyvendinti šią mintį, Abovitzas savo prietaise nutarė savo prietaisą ne tik išvaduoti nuo laidų (užkliuvus už laido, realybė įsibrauna į virtualų pasaulį ir iliuzija dingsta),bet ir regėjimą apgaudinėti teisingai: jeigu turite išvysti skraidantį banginį už 50 metrų, jūsų žvilgsnis ir turi būti nukreiptas į būtent už 50 metrų esantį tašką, o ne išmaniojo telefono ekraną po nosimi.

Kaip konkrečiai „Magic Leap“ planuoja tai atlikti, tebėra paslaptis, tačiau sprendžiant pagal vieną kompanijos patentą, jos produktas gali sukurti kažkokią optinių gijų projekciją, simuliuojančią šviesos patekimą į žmogaus akį ir padeda susifokusuoti į artimus arba tolimus objektus. Kelly, bandęs technologiją, virtualų vaizdą apibūdina kaip „ypatingai tikrovišką“, daug tikslesnę už kitų kūrėjų siūlomą. Vaizdo įraše, kuriame demonstruojama, ką išvys naudotojas, „Magic Leap“ įkėlė į „YouTube“ kartu su straipsnio pasirodymu.

Verta paminėti, kad „Wired“ straipsnis įdomus ne tik pasakojimu apie tai, ką veikia vienas iš įdomiausių virtualiosios realybės startuolių, tačiau ir prognozėmis, kurias daro Kelly'is, garsus žurnalistas ir kelių knygų apie technologijas autorius. Jo nuomone, virtualioji sfera jau pakankamai reali, kad vertintume ją rimtai. Šioje srityje darbuojasi 230 kompanijų, kasdien samdančių inžinierius, ir bendromis pastangomis jie pakeis mums pažįstamą pasaulį. Štai pagrindinės Kelly'io prognozės.

  • Pasaulis be ekranų. Vienas iš Abovitzo startuolio tikslų – visiškai atsikratyti ekranų. Po metų kompanijoje planuojama dirbti ne kompiuterių monitoriuose, o virtualiuose ekranuose, kuriuos papildytosios realybės akiniais galima „pakabinti“ bet kurioje tikro pasaulio vietoje. Verta į šį tikslą pažvelgti plačiau: ši technologija potencialiai galėtų užmarštin pasiųsti visus mus supančius ekranus, – kompiuterių, išmaniųjų telefonų, televizorių. „Apple“, „Samsung“ ir kitiems metas sunerimti – tai gryniausia revoliucinė inovacija, kaip iš vadovėlio.
  • Nauja interneto rūšis. Dabartinis internetas – informacijos tinklas. Milijonai elektroninių laiškų per sekundę, 60 trilijonų interneto svetainių, 4 zetabaitai duomenų ir taip toliau.Tačiau dabar minėtosios 230 kompanijų kuria įspūdžių ir patirties internetą. Virtualiojoje realybėje pabuvoję žmonės prisimena ne tai, ką jie matė, o tai, kas jais nutiko. Pasak „Wired“, patirtis – nauja valiuta ir nauja platforma, ne daugiau ir ne mažiau. Pabuvoti ant veikiančio ugnikalnio krašto, žygiuoti su Irano revoliucionieriais, pasikeisti lytų, išvysti, kaip plaka tavo paties širdis, ar pabūti omaru – visa tai patirtis, ir būtent iš jų susidės ateities internetas.
  • Virtualioji realybė siūlo naują dimensiją kino pramonei. Anot režisieriaus Peterio Jacksono, dalyvaujančio „Magic Leap“ konsultacinėje taryboje, sumaišytoji realybė nebus 3D filmų išplėtimas ar papildymas. „Tai visai kas kita, – tvirtina Jacksonas. – Jei galite sukurti konkrečių objektų iliuziją bet kurioje supančios erdvės vietoje, sukuriate naujas galimybes pramogų sferoje“. Be to, režisieriaus nuomone, sumaišytoji realybė bus perspektyvesnė už grynai virtualią, nes joje stipresnė „tikrumo“ iliuzija. Prognozė: „Po 10 metų sumaišytosios realybės technologijos, panašios į kuriamas „Magic Leap“, bus naudojamos taip pat dažnai, kaip išmanieji telefonai, jei ne dažniau“.
  • Teks iš naujo išrasti internetinių žaidimų taisykles. Tyrėjai išsiaiškino, kad žaidimo virtualiojoje realybėje emocinis krūvis toks intensyvus, kad žmonėms reikia poilsio jau maždaug po valandos. Be to, virtualiame pasaulyje teks mažinti smurto lygį – įprastinės pirmo asmens šaudyklės su žmogžudystėmis ir tyškančiais kraujais pernelyg slegia.
  • Virtualioji realybė taps nauja socialine aplinka. Ji bus didesnė už dabartines socialines medijas, prognozuoja „Wired“, nes bendravimo su kitais žmonėmis įspūdžiai toje realybėje ryškesni už bet kokius skrydžius su paukščiais ar žaidimus, – bent jau tokiais įspūdžiais dalinasi žurnalistas.
  • > Virtualioji realybė – žmogaus sekimo svajonė. Viskas, ką darome, dėvėdami virtualiosios realybės šalmą ar akinius, standartiškai sekama ir įrašoma, nes kuo nuodugniau programa įsimins kiekvieną aspektą: kaip elgiamės, ką liečiame, kur einame ar skrendame, kokia tuo metu būna nuotaika, – tuo geresnis bus kitas naudotojo gautas potyris. Tačiau visiškai akivaizdu, kad toks informacijos masyvas apie mus, mūsų elgesį ir interesus viliojamas kąsneli prekių gamintojams ir paslaugų teikėjams. Kol kas virtualiosios realybės technologijų kūrėjams labiau rūpi technologijų sukūrimas ir tobulinimas, tačiau klausimas apie surinktų duomenų komercializavimo galimybes iškils neišvengiamai – ir greitai.

Technologijos.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama