Pasaulis tobulėja taip greitai, jog net sunku susigaudyti kas jau išrasta, o kas dar tik pakeliui. Šiuolaikinėje visuomenėje turbūt sunkiai beįsivaizduotumėte gyvenimą be technologijų: jau nekalbant apie buities prietaisų, tokių kaip mikrobangų krosnelės, indaplovės, skalbimo mašinos ar dulkių siurblio svarbą, mūsų pagrindiniais bendravimo ir darbo įrankiais tapo išmanieji telefonai, nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai. O ką jau bekalbėti apie interneto prieigos neturėjimą daugiau nei trims valandoms – jaučiamės atskirti nuo pasaulio.
Nebeįsivaizduojame gyvenimo be technologijų
Atrodo, gi ne taip ir senai džiaugėmės mobiliojo telefono išradimu, ne kiekvienas galėdavo sau leisti įsigyti „Nokia 5“ telefoną, kuris sunkiai tilpdavo į galinę džinsų kišenę. O štai, per pastaruosius metus išmaniųjų telefonų tendencijos taip greitai kito, jog net buvo sunku susigaudyti, kuris modelis šiuo metu užima rinkos lyderio pozicijas.
Štai, vienu svarbiausiu pastarųjų metų išradimu laikomas „Google Glass“ – išmanieji akiniai arba dar kitaip – dėvimas kompiuteris. Jais galima fotografuoti, filmuoti, prisijungti prie interneto ir naudotis socialiniais tinklais, el. paštu ir t. t. 2013 metais JAV buvo atlikta chirurginė operacija, kurios metu naudoti „Google Glass“. Manoma, jog tai itin svarbus išradimas padėsiantis tiek medicinoje, tiek moksle, tiek ir kitose srityse. Šis produktas turi privatumo teises, ir jį yra draudžiama dėvėti ten, kur draudžiama fotografuoti ir filmuoti (bankuose, lošimo namuose, oro uosto patikros zonose ir pan.).
Įsivaizduokite, kaip nuostabu būtų turėti šiuos akinius su savimi žaidžiant pokerio turnyrus kazino – viskas būtų daug paprasčiau.
„Google Glass“ – itin pažangi pastarųjų metų naujovė
Jei manėte, jog 2014 metais netrūko naujų išradimų technologijų srityje, tai pažvelkite, kas laukia mūsų 2015 metais:
„Intel“ žada pristatyti savaime besimokančius kompiuterius. Jau pradėta kurti technologija, kuri leis pagaminti tokius kompiuterius, kurie savaime imituos žmogaus smegenis ir prisitaikys prie savo šeimininkų. Manoma, jog šie kompiuteriai atvers milžiniškas galimybes, praktiškai žinos viską apie savo šeimininką. Pavyzdžiui, jeigu namuose paliksite raktus – kompiuteris Jums primins apie tai. Pirmąją savaitę jis bandys įsiminti kur juos visuomet paliekate, o vėliau jau pats Jums siųs priminimą.
Kitas panašus prietaisas, įsimenantis duomenis apie Jus – tai „Belty“ diržas. Jis stebi šeimininko apimtis, reaguoja į aplinką – Jums prisėdus išsitempia, pailgėja, o atsistojus vėlgi susiveržia. Padidėjus šeimininko apimtims – „Belty“ diržas pataria pasportuoti. Beje, šio diržo dizainas – visai neblogas.
Greitu metu rinkoje bus pristatytas įtampą mažinantis prietaisas – „Melomind“. Tai tam tikros ausinės, kurios sugebės vartotoją nuraminti labai greitai – vos per keletą minučių. Tiesiog tereikės atsisiųsti į savo telefoną kompanijos programėlę, išsirinkti vieną iš siūlomų audio įrašų, atsipalaiduoti ir rezultatai bus pastebėti netrukus – teigia įmonės atstovė.
Taip pat jau yra sukurtas išmanusis dviračio pedalas – „Connected Cycle“, kuris gali būti įmontuotas prie bet kurio dviračio.Šis pedalas turės GPS ir GPRS imtuvus, kurie įkraunami minant dviratį. Jo pagalba įmanoma fiksuoti kelionės informaciją, nuvažiuotus kilometrus, sudegintas kalorijas ir pan., o vagystės atveju – surasti dingusį dviratį. Vėlgi, reikalinga atsisiųsti „Connected Cycle App“ į išmanųjį telefoną, jog galėtumėte mėgautis šiuo prietaisu.
„Terariumas Green Box“ – atmaina neturintiems daržo. Šiame terariume galima užauginti daržoves vos per tris savaites.
Taip pat ateinančiais metais rinkai bus pristatytos tokios naujovės kaip garsiakalbis kybantis ore; „Smart house“ (išmaniųjų namų technologija); išmanioji spyna, atrakinanti duris tiesiog jas palietus; maisto spausdintuvas piešiantis šokoladu; patobulintas 3D spausdintuvas; vaikams skirtas laikrodis su GPS imtuvu, padėsiantis tėvams sužinoti, kur yra jų atžala bei kitos technologijos, leidžiančios patobulinti mūsų buitį bei kasdienį gyvenimą.