Po to, kai pernai nauja elektroninė valiuta bitkoinas (dar vadinamas kriptovaliuta) sukėlė nemažai triukšmo finansų pasaulyje, ji iškart patraukė įvairių finansinių ekspertų iš viso pasaulio dėmesį, kurie vienas per kitą puolė teikti savo prognozes apie bitkoino ateitį. Kai kurie net paskelbė jį tikra revoliucija pinigų srityje.
Šiais metais šia tema, tikriausiai, nebus tiek daug triukšmo, bet naujienos, susijusios su šia valiuta, vis tik ypatingai trauks žmonių dėmesį visame pasaulyje. Galima net sakyti, kad šiais metais, tikriausiai, spręsis tolesnis bitkoino likimas.
Pernai šios valiutos vertė krito jau du kartus (balandžio ir gruodžio mėnesiais). Tačiau ir augimas buvo neįtikėtinai spartus. Tuo pačiu bitkoinas įgijo rizikingos investicijos ir labai nepastovios valiutos reputaciją.
Daugelis linkę manyti, kad pagrindinė pastarojo kritimo priežastis buvo JAV vyriausybės pogrindinės svetainės „Silk Road“, kuri nelegaliai pardavinėjo draudžiamus narkotikus tame tarpe ir už bitkoinus, uždarymas.
Manoma, kad 2014 metais bitkoinas susidurs su valdžios institucijų pastangomis siekti jo kontrolės, kad būtų stabilizuotas keitimo kursą, nes kriptovaliuta populiarėja visame pasaulyje.
5 prognozės 2014 metams
Pripažinimo, kaip mokėjimo priemonės laipsnis pasieks kritinę masę
Jau matėme, kaip keletas stambių prekybos kompanijų paskelbė, kad jos sutinka, jog už prekes ir paslaugas būtų atsikaitoma bitkoinais. Tarp jų stambus mažmenininkas Overstock.com Inc. (NASDAQ: OSTK), žaidimų kompanija „Zynga Inc.“ (NASDAQ: ZNGA), pažinčių svetainė „OKCupid“ ir blogų (tinklaraščių) platforma „WordPress“. Šiemet sąrašas plėsis tiek, kiek pardavėjai pradės suprasti bitkoinų privalumus, lyginant su kitų tipų mokėjimais, įskaitant ir kredito/debeto korteles. Kai tendencija pradės įsibėgėti, niekas nenorės likti nuošalyje.
Trečiųjų šalių įmonės supaprastins darbą su bitkoinais
Šiuo metu pagrindinė bitkoinų platinimo kliūtis yra ta, kad asmuo, norintis naudoti bitkoinus, turi būti pakankamai pažangus – mokėti naudotis kompiuteriu. Bet tokia problema gimdo novatoriškus sprendimus ir trečiųjų šalių kūrėjai vienareikšmiškai ims kurti programas ir priiminėti įvairius sprendimus, skirtus supaprastinti ir tobulinti darbą su naująja valiuta. Čia galima paminėti „Coinbase“ ir „Robocoin“ kompanijas (kuri pastatė pirmąjį bitkoinų bankomatą).
Vyriausybės dirbs prie bitkoinų įstatymų
Didelę 2013 metų dalį daugelio šalių valdžios institucijos studijavo daug klausimų, susijusių su bitkoinu. Traktuoti bitkoiną kaip valiutą, ar kaip kitą aktyvą? Ar apmokestinti finansinius srautus šios sistemos viduje? Jei taip, tai kaip? O gal išvis uždrausti bitkoinus? Šiemet dauguma vyriausybių ieškos atsakymų į šiuos klausimus. Ir kuo daugiau klausimų jiems pavyks sureguliuoti ir organizuoti naujai valiutai tvirtą įstatyminę bazę, tuo daugiau žmonių supras, kad ją naudoti tapo gana saugu, o tai valiutai bus tik į naudą.
Volstrytas taip pat nepraleis savo šio skanaus pyrago kąsnio
Bet kokios investicijos, galinčios atnešti tokį mega-pelną, kaip bitkoinai, visada domins stambius investuotojus. 2013 metais vieno bitkoino kaina išaugo daugiau nei 60 kartų! Galite būti tikri, ši valiuta jau patraukė Volstryto dėmesį. Šios valiutos investicijoms JAV jau kuriasi patikos fondai. Net stambūs bankai, tokie, kaip „Wells Fargo & Co“ (NYSE: WFC), jau galvoja apie tai, kaip pradėti dirbti su kriptovaliuta.
Kintamumas mažės
Jau praėjo tos dienos, kai bitkoinų kaina 10 ir daugiau kartų augo kelis mėnesius! Kuo labiau valiuta populiarės, tuo labiau jos kintamumas mažės. Kuo mažesnė jis bus, tuo mažiau bus rūpesčių dėl jos patikimumo ir tuo daugiau žmonių priims ją, kaip teisėtą mokėjimo priemonę.
Nors daugelis „ekspertų“ ir prognozuoja bitkoinų pabaigą, kriptovaliuta toliau didina savo įtaką finansų pasaulyje ...