Medžiagos, apie kurias bus kalbama šiame straipsnyje – dar vienas priminimas, kad gyvename XXI amžiuje. Skystį atstumiantis purškalas ar substancija, sugerianti neįtikėtinai daug vandens – tai ne magija, tai tiesiog mokslas.
Nepaprastai hidrofobiškas purškalas
Šis purškalas atstumia bet kokį skystį (taip pat ir alyvą). Pakanka nupuršti juo bet kokį paviršių (cemento bloką, avalynę, drabužį, elektronikos prietaisą), ir jis suformuoja barjerą, pro kurį skystis negali prasisunkti. Jis paprasčiausiai nuteka, nepalikdamas nė pėdsako.
Neįtikėtinai daug skysčio absorbuojanti medžiaga
Nauja įstabi medžiaga, pavadinta „upsalitu“, gali būti nepakeičiama, jeigu reikia, tarkime, likviduoti avariją, kurios metu išsiliejo nafta, ar surinkti nuodingus chemikalus. Ši medžiaga buvo sukurta laimingo atsitiktinumo dėka. 2011 metais švedų mokslininkai atsitiktinai paliko medžiagą reakcijos kameroje. Grįžę į laboratoriją po poilsio dienų jie aptiko substanciją, kurią mokslininkai šimtą metų laikė „neįmanoma“ – netoksišką magnio karbonatą nepaprastai akytu paviršiumi. Jis turi rekordinį paviršiaus plotą: masės gramas – apie 800 kv.metrų.
Skystis, kurį traukia magnetas
Magnetinis skystis – nuostabus išradimas. Tai skystis su kai kuriomis kietosios medžiagos savybėmis – magnetu jį galima pakelti į orą, ir jis įgaus ežį primenantį pavidalą, jį galima priversti judėti aukštyn siena ir apskritai padaryti kaip gyvą.
Minkšta kaip plastilinas ir stipri kaip plienas
Ši unikali apsauginė medžiaga iš pažiūros panaši į oranžinį plastiliną – minkšta, lipni, plastiška ir tąsi. Bet jeigu ją apsuksime, tarkime, aplink pirštą ir iš visos jėgos trenksime plaktuku, tai pirštui absoliučiai nieko nenutiks.