Trimačiai spausdintuvai šiandien yra atpigę nuo 30 iki 1 tūkst. JAV dolerių ir gali kardinaliai pakeisti gamybą. Ši rinka prieš dvejus metus buvo vertinama 1,7 mlrd. JAV dolerių, tačiau iki 2019 metų šis skaičius gali išaugti iki 6,5 mlrd. JAV dolerių.
3D technologija leidžia iš naujo kurti įprastus dalykus. CNBC pateikia neįtikėčiausių trimačių gaminių pavyzdžius.
Žmogaus ausys. Prinstono universiteto mokslininkai sukūrė bioninę ausį, kuri gali atskirti platesnį garsų spektą nei žmogaus ausis. Trimatis spausdinimas pasirinktas todėl, kad įprastos technologijos nesugeba atkurti biologinių struktūrų.
Mokslininkai ausį pagamino iš veršelio ląstelių, hidrogelio ir sidabro dalelių, kurios buvo panaudotos signalų perdavimui. Ateityje tokią ausį bus galima prijungti ir prie elektroninių prietaisų.
Maistas. NASA tobulina technologijas, kad būtų įmanoma maistą spausdinti kosmose. Taip bus parenkamas norimas skonis ir maistinės sudedamosios dalys. Maistas maišomas su vandeniu ir aliejumi gamybos metu, taigi jo galiojimo laikas galės būti neribojamas iki jo pagaminimo. Žemėje toks atradimas galės pasitarnauti norintiems priaugti arba numesti svorio.
Namai. Olandai pirmieji sukūrė trimačiu spausdintuvu statomą namą. Kompanijos DUS architektai kurs namą iš plastiko polimerų. Bus kuriamos atskiros dalys arba ištisi kambariai. Šis pastatas kitais metai išdygs prie Amsterdamo kanalo, o jame žmonės galės daugiau sužinoti apie trimatį spausdinimą.
Automobiliai. „Urbee“ yra automobilis trimis ratais. Gamintojų teigimu, tai bus žaliausias automobilis Europoje. Jis bus varomas elektra ir etanoliu. Automobilio kėbulas atspausdintas trimačiu spausdintuvu, po jo gamybos beveik nelieka atliekų.
Bepiločiai lėktuviai. Southemptono universiteto laboratorijose buvo sukurtas bepilotis lėtktuvas. Jo visas korpusas buvo atspausdintas trimačiu spausdintuvu. Varomas elektros varikliu jis gali pasiekti 160 kilometrų per valandą greitį.
Gitaros. Naujojoje Zelandijoje jau gaminamos spausdinamos gitaros. Gamyba leidžia formą ir dizainą pritaikyti pagal užsakovo norus ir patogumą. Kainos svyruoja tarp 3 ir 4 tūks. JAV dolerių, priklausomai nuo formos ir spalvos.
Žmogaus audiniai. Teksaso valstijoje biotechnologijų „startupo“ „TeVido“ laboratorijoje dabar kuriamos krūtys iš žmogaus audinio. Jos bus pritaikomos pacientėms po krūtų pašalinimo operacijos. Audiniai yra atkuriami iš gyvų ląstelių mikstūros.
Ančių kojos. Trimačio spausdinimo kompanija „NovaCopy“ liepą išgarsėjo, kai padėjo vienai ančiai. Ši gimė su koja be pelekų. Pagal kitos anties koją buvo sukurta kopija ir uždėta šiai nelaimėlei. Dabar antis gali vaikščioti ir plaukti. Operacija užtruko 13 valandų ir kainavo 50 JAV dolerių.