Elektronika.lt
 2024 m. spalio 10 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 10 d. 20:33
„Logitech“ pristatė POP piktogramų klavišus
Spalio 10 d. 18:23
Su savo balso klonu bandė išvilioti pinigų: įspėja, kad ateityje šia technologija gali pasinaudoti sukčiai
Spalio 10 d. 16:25
Veiklą pradėjo didžiausias Baltijos šalyse saulės energijos parkas
Spalio 10 d. 14:25
„Renault Emblème“ koncepcija verčia naują lapą automobilių istorijoje
Spalio 10 d. 12:18
Nuo motociklų iki NASA teleskopų ir juodųjų skylių: „Caltech“ profesorius Jonas Žmuidzinas apie Visatos principus
Spalio 10 d. 10:13
„Nivel System“: moderni matavimo įranga jūsų projektų sėkmei
Spalio 10 d. 08:11
Šilumos siurbliai: nauda ir privalumai
Spalio 9 d. 20:50
Lietuvių įrengta 375 kW saulės elektrinė aprūpins elektra pabėgėlių stovyklą Sakartvele
Spalio 9 d. 17:30
Iš tekstų į transliacijas ir „Snapchat“ vykdoma „TikTokizacija“: kas vyksta su dabartiniais socialiniais tinklais?
Spalio 9 d. 14:09
SAP papildo DI asistentą „Joule“ bendradarbiavimo galimybėmis
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

Ką slepia „Google X“ laboratorija?

Publikuota: 2013-05-24 20:19
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Vienoje iš „Google“ laboratorijų gimsta beprotiškos idėjos, kurios labiau žavi mokslinės fantastikos gerbėjus, o ne bendrovės akcininkus, trokšančius greito pelno. Laboratorijoje „Google X“ sąmoningai tyrinėjamos idėjos, sprendimai ir inovacijos, kurios turi mažai bendro su tradiciniu „Google“ verslu.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

Ką slepia „Google X“ laboratorija?Vienoje iš „Google“ laboratorijų gimsta beprotiškos idėjos, kurios labiau žavi mokslinės fantastikos gerbėjus, o ne bendrovės akcininkus, trokšančius greito pelno. Laboratorijoje „Google X“ sąmoningai tyrinėjamos idėjos, sprendimai ir inovacijos, kurios turi mažai bendro su tradiciniu „Google“ verslu, rašo „Businessweek“.

Laboratoriją bendrovė įkūrė 2010 metais ir gana akylai saugojo nuo pašalinių akių. „Google X“ laboratorijos tyrėjai padovanojo bendrovei savarankiškai vairuojančių automobilių programą ir „Google Glass“ akinius. Laboratorijoje gimsta ir miršta idėjos iš kurių tik vienetams pavyksta išgyventi iki kito vystymo etapo. „Google X“ – tai „Google“ bandymų poligonas.

Praėjusį vasarį „Google X“ laboratorijos direktorius Astro Telleris kreipėsi į „Google“ vadovą Larry Page'ą, prašydamas leisti įsigyti bendrovę „Makani Power.“ Ši bendrovė kuria inovatyvias vėjo jėgaines, pritaisytas prie nepilotuojamų lėktuvų, kurie yra pritvirtinti prie žemės tarsi aitvarai.

Anot A. Tellerio, ši bendrovė sėkmingai atliko bandymus ir ateityje gali tapti itin sėkminga. Tarp A. Tellerio reikalavimų buvo ir poreikis artimiausiu metu bandymų tikslais sudaužyti bent penkias tokias jėgaines. L. Page'as patvirtino sandorį ir „Google“ už neatskleistą sumą įsigijo „Makani Power“.

„Mes imamės spręsti bet kurią žmonijai aktualią problemą, jei tik randame tinkamą sprendimo priemonę“, – sako A. Telleris.

„Google X“ siekia tapti tokių laboratorijų kaip „Manhattan Project“, kuri sukūrė pirmąją atominę bombą, ir „Bletchley Park“, kurioje britai įveikė nacių šifravimo sistemą, įpėdine.

Po antrojo pasaulinio karo šių projektų dvasią perėmė bendrovės „AT&T“ „Bell Labs“ ir korporacijos „Xerox“ laboratorija PARC. Šiose laboratorijose gimė XX amžiaus antros pusės inovacijos.

Tačiau padėtis nuo to laiko ženkliai pasikeitė. NASA finansavimas nuo 1990 metų sumažėjo 11 proc., o technologijų gigantų laboratorijos grįžo prie tradicinių, greitą pelną nešančių tyrimų. Šiandien bendrovės yra linkusios nusipirkti perspektyvią inovaciją iš startupo, o ne pačios investuoti į naujų idėjų tyrimus bei vystymą.

„Google X“ yra išimtis, kurios darbuotojai nebijo svajoti drąsiai.

Chrisas Urmsons vadovauja „Google“ savarankiškai vairuojančių automobilių projektui. Anot jo, „Google“ bendraįkūrėjų L. Page'o ir Sergėjaus Brino netenkina vien tik kosmetiniai produktų patobulinimai, jų manymu sėkmę garantuoja beprotiškų idėjų įgyvendinimas.

S. Brino įsitikinimu pirmieji savarankiškai vairuojantys automobiliai rinkoje pasirodys jau po ketverių metų.

„Google X“ laboratorija turėtų būti dėkinga autonomiškai vairujančių automobilių projektui, nes būtent jo dėka gimė ši idėjų kalvė.

Mintis sukurti tokį automobilį gimė 2005 metais, kuomet L. Page'as „Darpa Grand Challenge“ čempionate pirmą kartą susitiko su informacinių technologijų mokslininku Sebastianu Thrunu. Pastarasis drauge su savo studentais varžėsi kuriant autonomiško valdymo automobilį, kuris galėtų įveikti 7 mylių kliūčių ruožą. Po poros metų „Google“ įkalbino S. Thruną prisidėti prie „Street View“ projekto.

Ilgainiui mokslininkui pabodo akademinė veikla ir 2009 jis pradėjo įgyvendinti savarankiškai vairuojančių automobilių projektą bendrovėje „Google“.

L. Page'as su S. Brinu iškėlė S. Thrunui užduotį: sukurti automobilį, kuris galėtų savarankiškai įveikti 1000 mylių Kalifornijos greitkeliais ir miestų gatvėmis. Prabėgus 15 mėnesių S. Thruno automobilis sėkmingai susidorojo su šia užduotimi be GPS pagalbos.

Įsisbėgėjus šiam projektui trijulė panoro įkurti įvairiapusišką tyrimų laboratoriją, kuri suteiktų „Google“ bendraįkūrėjams galimybę vysyti projektus nesusijusius su pagrindine „Google“ veikla – internetine paieška. Pastaroji praėjusiais metais bendrovei garantavo 44 mlrd. JAV dolerių pajamas.

2010 metų vasarį „Google“ valdyba nutarė įsteigti laboratoriją. „Google X“ tikslas – gilintis į inovacijas techninės įrangos srityje. „Google X“ biuždeto dydis lieka paslaptyje. Vis dėlto žinoma, kad tyrimams ir vystymui 2012 metais „Google“ skyrė 6,8 mlrd. JAV dolerių. Ši suma lyginant su 2010 metais išaugo 79 proc.

Antruoju „Google X“ projektu tapo „Google Glass“. „Google“ įkūrėjų dėmesį patraukė Vašingtono universiteto profesorius Babakas Parvizas, kuris užsiiminėjo elektroninių kontaktinių lęšių tyrimais. Pirmasis „Google Glass“ prototipas svėrė 4,5 kilogramo. Tuomet tai tebuvo ant galvos tvirtinamas monitorius su gausybe laidu kurie buvo prijungti prie ant diržo dėvimos dėžutės.

Šiadien „Google Glass“ sveria beveik tiek pat kiek ir tradiciniai akiniai. Bandomasis įrenginys kainuoja 1,5 tūkst. JAV dolerių, suteikia galimybę matyti HD kokybės vaizdus, filmuoti, fotografuoti ir prisijungti prie interneto.

„Google Glass“ jau spėjo sulaukti aršios kritikos, kai kurie jį vadina „Seagway“ atitikmeniu veidui, tačiau B. Parvizas siūlo į šį produktą pažvelgti „Google X“ kontekste.

Anot jo, „Google Glass“ fundamentaliai pakeičia mūsų suvokimą apie žmogaus žinių ribas ir išplečia individo galimybes nepastebimai bei greitai rasti atsakymą į daugybę klausimų.

A. Telleris lygina „Google“ akinius su pirmuoju „Apple“ kompiuteriu. Tuo metu kompiuteriai buvo reikalingi tik buhalteriams ir įvairiems profesionalams. „Apple“ panoro, kad šis įrenginys atsidurtu ant kiekieno vartotojo stalo ir pritaikė jį neprofesionaliam naudojimui.

A. Tellerio įsitikinimu „Google Glass“ pagrindu bus sukurta visiškai nauja produktų niša.

Pirmaisiais „Google X“ metais projektą į priekį stumė S. Thruno intuicija ir S. Brino smalsumas, tačiau šiandienę laboratorijos misiją suformulavo A. Telleris: „Google X“ tikslas – savo pasiekimais prilygti skrydžiui į Mėnulį.

A. Telleris ambicijų semiasi iš savo senelių, kurie abu gavo Nobelio premijas. Vienas jų – garsus ekonomistas, kitas – pirmosios vandenilinės bombos kūrėjas.

Anot mokslininko, „Google X“ galimybės yra kone beribės. „Pasaulį riboja ne IQ, o drąsa ir kūrybiškumas“, – sako A. Telleris.

Pernai jis drauge su viena iš „Google“ vadovių Megan Smith įkūrė dvi dienas trunkančią konferenciją „Solve the X“, į kurią galima patekti tik su asmeniniais kvietimais. Konferencijos metu maždaug 100 mąstytojų dalijasi savo idėjomis.

Vasarį įvykusioje konferencijoje kalbėtojai apžvelgė tokias temas kaip pripučiami robotai, išankstinis Alzhaimerio nustatymas tiriant akis bei naujos kartos atominiai reaktoriai.

A. Tellerio teigimu, „Google X“ laboratorijoje yra svarstomos net ir tokios idėjos, kurios daugeliui skamba absurdiškai. Anot jo, laboratorijos darbuotojai daug laiko skyrė aptarti levitaciją bei teleportaciją. Kita tyrimu sritis – alternatyvi energetika.

Vienas iš „Google X“ tikslų – priartinti trečiojo pasaulio gyventojus prie interneto. Prieš dešimt metų Jorko universiteto mokslinis bendradarbis Davidas Grace'as siūlė Europos Komisijai įrengti internetinio ryšio stotis aukštuminiuose oro balionuose, tačiau projektas taip ir nebuvo įgyvendintas. Šiandien panašią idėją tyrinėja „Google X“.

Praėjusį mėnesį „Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas pareiškė, kad iki dešimtmečio pabaigos visi pasaulio gyventojai turės prieigą prie interneto. Šiuo metu tokių tėra tik 40 proc., tad pareiškimas buvo sutiktas skeptiškai.

A. Telleris atsisako komentuoti ar „Google X“ yra susijusi su šiomis ambicijomis, tačiau pripažįsta, kad siekis aprūpinti visą pasaulį internetiniu ryšiu patenka į laboratorijos interesų lauką.

2011 metais L. Page'as perėmė „Google“ vairą. Tuo tarpu S. Brinas atsidavė tyrimams „Google X“ laboratorijoje. Labai retai galima sutikti aukščiausio lygio vadovą, kuris kaip žuvis vandenyje jaustųsi tyrimų laboratorijoje ir tarsi lygus su lygiu galėtų diskutuoti su mokslininkais techniniais klausimais.

Pernai prie „Google X“ komandos prisijungė MIT profesorė Mary Lou Jepsen, kuri vystys naują ekranų rūšį, skirtą tokiems įrenginiams kaip „Google Glass“. Pavasarį į „Google X“ gretas įsiliejo buvęs kraujo tyrimų bendrovės „LabCorp“ vyriausias mokslininkas Andrew Conradas, kuris darbuojasi anoniminiame projekte. Buvęs „Google“ komercijos ir žemėlapių departamentų vadovas Jeffas Huberis taip pat pasuko link „Google X“, tačiau bendrovė neatskleidžia jo tyrimų srities.

„Google X“ gretos sparčiai plečiasi, tačiau A. Tellerio įsitikinimu laboratorija tebėra pirminėje vystymosi stadijoje.

„Turime sutelkti dėmesį į geresnio pasaulio sukūrimą, o įgyvendinus šią užduotį pinigai patys suras kelią į mūsų bendrovės sąskaitą“, – sako „Google X“ vadovas.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama