Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 StraipsniaiSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Įvykiai, visuomenė
 - Pažintiniai, įdomybės
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 24 d. 15:39
Interneto greitis: Kaip suprasti, kokio iš tikrųjų reikia?
Lapkričio 24 d. 11:39
Lietuvos ekranų tendencijos
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Straipsniai » Pažintiniai, įdomybės Dalintis | Spausdinti

„Bitcoin“ milijonieriai, kas jie?

Publikuota: 2013-04-16 08:10
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Ekonomika.lt
Inf. šaltinis: Ekonomika.lt

Daugeliui yra tekę prarasti duomenis valant kompiuterio standųjį diską, tačiau Jeredas Kenna 2010 metais iš savo kompiuterio ištrynė 800 „Bitcoin“ vienetų, kurių vertė prieš kelias dienas būtų siekusi 200 tūkst. JAV dolerių, rašo „Businessweek“. Vaikinas pernelyg nenusimena, nes turi dar daugiau šios virtualios valiutos atsargų. J. Kenna pirmuosius 5 tūkst. „Bitcoin“ vienetų įsigijo po 20 JAV dolerių už vienetą.

 Rodyti komentarus (0)
Įvertinimas:  1 2 3 4 5 

„Bitcoin“ milijonieriai, kas jie?Daugeliui yra tekę prarasti duomenis valant kompiuterio standųjį diską, tačiau Jeredas Kenna 2010 metais iš savo kompiuterio ištrynė 800 „Bitcoin“ vienetų, kurių vertė prieš kelias dienas būtų siekusi 200 tūkst. JAV dolerių, rašo „Businessweek“.

Vaikinas pernelyg nenusimena, nes turi dar daugiau šios virtualios valiutos atsargų. J. Kenna pirmuosius 5 tūkst. „Bitcoin“ vienetų įsigijo po 20 JAV dolerių už vienetą. Šių metų balandžio dešimtą dieną „Bitcoin“ vieneto vertė buvo išaugusi iki rekordinių 258 JAV dolerių. Vėliau jos vertė nukrito žemiau 100 JAV dolerių ribos.

J. Kenna, kaip ir daugelis „Bitcoin“ entuziastų, yra įsitikinę, kad šie svyravimai tėra laikini. Vaikinas neatskleidžia tikrosios turimų pinigų sumos, tačiau sako, kad priklauso „Bitcoin“ milijonierių klubui.

Virtuali valiuta „Bitcoin“ atsirado prieš keturis metus, kuomet ją sukūrė anoniminis programišius arba jų grupė, tačiau tik pastaruoju metu ši naujovė sulaukė itin didelio vertės šuolio ir visuomenės dėmesio.

Dėl sparčiai išaugusios valiutos vertės kai kurie žmonės visai netikėtai tapo milijonieriais, nors dar visai neseniai net nesvajojo apie tokią sėkmę. Daugelis jų save vadina libertarais ir pageidauja kuo mažesnio valstybės kišimosi į ūkinius reikalus bei pasisako už valiutą, nepriklausomą nuo vyriausybės politikos. Kai kuriuos „Bitcoin“ idėja sužavėjo taip, kad nutarė įkurti šios valiutos prekybos biržą, kurioje žmonės gali įsigyti „Bitcoin“ už realius pinigus.

„Bitcoin“ valiuta susidomėjo investuotojai, jų tarpe ir Winklevossų dvyniai, kurie bylinėjosi su Marku Zuckerbergu dėl intelektinės nuosavybės pažeidimų kuriant „Facebook“. „The New York Times“ teigimu broliams priklauso 11 mln. JAV dolerių vertės „Bitcoin“ santaupos.

„Bitcoin“ gamyba vyksta kompiuteriui sprendžiant sudėtingas užduotis. „Bitcoin“ pionieriams šių pinigų gamybai pakako pasitelkti asmeninių kompiuterių išteklius, tačiau gausėjant valiutos kiekiui sudėtingėjo ir užduotys, kurioms išspręsti nebeužtenka vieno paprasto kompiuterio pajėgumų.

J. Kenna, kuris dabar vadovauja biržai „Tradehill“, pasakoja, kad jo draugas buvo pamiršęs, jog įdiegė į savo kompiuterį „Bitcoin“ gamybos programėlę. Prabėgus kuriam laikui paaiškėjo, kad kompiuteris prikaupė 12 mln. JAV dolerių vertės „Bitcoin“ vienetų.

„Bitcoin“ valiuta yra kaupiama skaitmeninėse piniginėse, kurios yra atpažįstamos iš ilgos skaitmenų ir raidžių eilutės. Pavyzdžiui piniginėje 1933phfhK3ZgFQNLGSDXvqCn32k2buXY8a yra sukaupta 111,111 tūkst. „Bitcoin“ vienetų, kurių vertė siekia kelis arba keliolika mln. JAV dolerių, priklausomai nuo to metu esančio kurso, kuris pastaruoju metu svyruoja itin sparčiai.

Kiekvienas gali patikrinti pasirinktos piniginės turinį, tačiau niekas nežino jų savininkų. Balandžio 2 dieną pasaulyje buvo 250 piniginių, kuriose gulėjo daugiau nei 1mln. JAV dolerių vertės „Bitcoin“ atsargos. Dėl sparčiai svyruojančio „Bitcoin“ kurso realių valiutų atžvilgiu šis milijonierių skaičius greitai kinta. Be to, vienas žmogus gali kontroliuoti kelias tokias pinigines todėl niekas nežino tikrojo „Bitcoin“ milijonierių skaičiaus.

„Bitcoin“ vertė ėmė sparčiai kilti šių metų gegužę, maždaug tuo pat metu kuomet ES pasiūlė apmokestinti visus Kipro indėlius. Nors vėliau šio plano buvo atsisakyta, tačiau indėlininkų nerimas neišnyko ir dalis jų nutarė investuoti į „Bitcoin“.

Kylanti „Bitcoin“ vertė patraukė žiniasklaidos dėmesį, o tai savo ruožtu paskatino dar spartesnį valiutos brangimą, nes vis dagiau žmonių ryžosi investuoti į naują finansinį instrumentą. Šiuo metu apyvartoje tėra kiek daugiau nei 11 mln. „Bitcoin“ vienetų, tačiau programinė įranga, kurios dėka yra sukurta ši valiuta neleis sukurti daugiau nei 21 mln. jos vienetų.

23 metų Charlie Shremas su „Bitcoin“ susipažino 2011 metais, studijuodamas Bruklino koledže. Jis nutarė neužsiminėti „Bitcoin“ gamyba ir vietoje to „Tradehill“ biržoje nusipirko 500 „Bitcoin“ po 3 ar 4 JAV dolerius už vienetą. Kuomet „Bitcoin“ kaina perkopė 20 JAV dolerių vaikinas nutarė įsigyti dar kelis tūkstančius vienetų.

C. Shremas įkūrė „Bitcoin“ mainų platformą „BitInstant“. Vienas iš bendrovės investuotojų Rogeris Veras gavo „Bitcoin“ Jėzaus pravardę, nes pagarsėjo nemokamai dalindamas „Bitcoin“ valiutą.

R. Veras tikina vos tik sužinojęs apie šią valiutą praleido daugybę bemiegių naktų ir visą laiką gilinosi į naują projektą. Draugams dėl nemigos ir išsekimo netgi tego nugabenti R. Verą į ligoninę. Jis šventai tiki ilgalaike „Bitcoin“ verte, nes JAV ir Japonija šiuo metu vykdo agresyvią monetarinę politiką ir pumpuoja milijardus naujų pinigų.

R. Veras jau atsikratė visų savo santaupų doleriais ir jenomis. Vyras džiaugiasi, kad nepaisant didžiulio žiniasklaidos ir net priežiūros institucijų dėmesio nė viena pasaulio valstybė nesiėmė priemonių sureguliuoti „Bitcoin“ cirkuliaciją.

JAV Federaliniai rezervai pareiškė, kad „Bitcoin“ neturi visų įprastiniams pinigams būdinųg bruožų, tačiau kai kuriose srityse gali atlikti pinigams būdingas funkcijas. Tuo tarpu Europos centrinis bankas paklaustas apie virtualias valiutas atsakė, kad pernelyg didelis šio pobūdžio valiutų populiarumas pakenktų centrinių bankų reputacijai.

Daugelis „Bitcoin“ milijonierių stengiasi populiarinti šios valiutos naudojimą. Yifu Guo dar studijuodamas Niujorko universitete ėmėsi „kaldinti“ „Bitcoin“ savo kompiuteryje. Dalį pinigų jis parduodavo, kad galėtų apmokėti savo būsto nuomą. Supratęs „Bitcoin“ potencialą vaikinas metė universitetą ir įkūrė bendrovę „Avalon“, kuri pardavinėja įrangą, skirtą vien tik „Bitcoin“ gamybai.

Tony Gallippi vadovauja 2011 metais įkurtai bendrovei „BitPay“, kuri leidžia internetiniams prekybininkams priimti „Bitcoin“ valiutą iš klientų už prekes ir paslaugas. Verslininkas sako, kad savo investiciniame portfelyje greta akcijų bei obligacijų kaupia ir „Bitcoin“.

C. Shremas, kurio santaupas šiuo metu sudaro „Bitcoin“ ir JAV doleriai nėra ideologinis naujos valiutos gerbėjas. Kiekvieną kartą „Bitcoin“ vertei pakilus 20 proc. jis išsigrynina dalį virtualių pinigų. Tuo tarpu J. Kenna kol kas neplanuoja iškeisti savo „Bitcoin“ atsargų į JAV dolerius ir žada toliau kaupti santaupas virtualioje erdvėje.


Ekonomika.lt



Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti
informaciją su nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama