Kitą kartą, kai pakuositės daiktus išvykai į gamtą, neapsiribokite vien išmaniuoju telefonu, o pasiimkite ir seną, bet gerą fotoaparatą. Šiame straipsnyje pateiksime penkis aspektus, pagal kuriuos jūsų fotoaparatas greičiausiai yra pranašesnis už išmaniojo telefono kamerą.
ISO
Akronimas, reiškiantis tarptautinį standartą (International Standards Organization). ISO – jutiklo jautrumas šviesai. Fotografuojant su fotoaparatu rekomenduojama pasirinkti kuo mažesnį ISO, kokį tik leidžia situacija. Kuo didesnis ISO, tuo jautriau aparatas reaguoja į šviesą, tačiau nuo to nuotraukose atsiranda akį rėžiantis „triukšmas“. Kad ir kaip būtų, daugumoje išmaniųjų telefonų šio nustatymo nėra, tad esant ne itin palankioms fotografavimo sąlygoms, be skaitmeninio fotoaparato nuotraukos gali ir nepavykti.
Diafragma
Diafragmos būvimas ant fotoaparato objektyvo leidžia reguliuoti skylės dydį, per kurį ant sensoriaus patenka šviesa. Didesnis šviesos pralaidumas leidžia daryti ryškesnes nuotraukas net ir prietemoje. Deja, bet tokio privalumo nėra nė viename išmaniajame telefone.
Fotografavimo greitis
Norint nufotografuoti judantį objektą jums greičiausiai teks padaryti keletą kadrų per sekundę, tačiau dauguma išmaniųjų telefonų geba padaryti vos vieną kadrą per skundę ar net lėčiau. O štai geram skaitmeniniam fotoaparatui nėra jokio vargo per tą patį laiką padaryti ir 10 kadrų.
Priartinimas
Nors beveik visose telefonų kamerose yra vaizdo priartinimo funkcija, tas priartinimas nėra optinis. Kai telefono ekrane priartinate fotografuojamą vaizdą, jūs tiesiog jį išdidinate, o ne priartinate pridėdami papildomų taškų. Todėl nuotraukoje atsiranda daug „triukšmo“. Su skaitmeniniu fotoaparatu taip neturėtų nutikti, nes artindamas vaizdą jis „prideda“ papildomų taškų, kurie leidžia nuotraukas padaryti kokybiškai.
Apšvietimas
Nors į daugumą naujų išmaniųjų telefonų integruojamos blykstės, tačiau jos nė iš tolo neprilygsta skaitmeninių fotoaparatų blykstėms, kurios vienu blyksniu išskiria kur kas daugiau šviesos ir leidžia daryti kokybiškas nuotraukas net ir aklinoje tamsoje.
Nenorime pasakyti, kad išmanusis telefonas, palyginti su fotoaparatu, nieko vertas. Jei jums tereikia nuotraukų, kurias greitai galėtumėte įsikelti į „Facebook“ ar kokį kitą socialinį tinklalapį – tuomet tai puiki išeitis. Tačiau jei norite pasidaryti kokybiškas nuotraukas, kurias po 20 metų be gėdos galėtumėte parodyti ir anūkams – į keliones būtinai pasiimkite fotoaparatą.