2012-ieji buvo puikūs metai technologinėms inovacijoms ir įrenginiams. Šiais metais išleistos stipriai patobulintos išmaniojo „Samsung Galaxy S III“ bei planšetinio kompiuterio „iPad Mini“ versijos. Būta ir daugiau panašių atnaujinimų ir sparčiai kylančios išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių rinkų…
Tačiau šiandien aš nenoriu kalbėti apie tai, kas mums pažįstama ir ką dažnai aptarinėja žiniasklaidos portalai bei internetiniai tinklaraščiai. Šiandien nusprendžiau pasižvalgyti į tuos veiklos sektorius, kurie mums yra mažiau žinomi – iš dalies todėl, kad jie sąlyginai neseniai susikūrę. Taigi, pradedam!
Vaizdo kamera „The Lytro“. Su šiuo įrenginiu galima fotografuoti keletą fokusavimo taškų vienu metu. Galimi du „The Lytro“ pasirinkimai – 8 GB ir 16 GB. Objekai pritraukiami 8 kartus, o speciali blykstės funkcija sugeba identifikuoti 11 mln. šviesos diodų. Įrenginiu galite išgauti „gyvas nuotraukas“ (angl. living pictures). Kaina: 399 JAV dolerių.
Rankinis laikrodis „The Pebble E-Ink“. Šiais metais bendrovė pritraukė 10 mln. JAV dolerių investicijų, kas leidžia eksperimentuoti laikrodžių gamybos srityje. „The Pebble E-Ink“ yra laikrodis, kuris sinchronizuojasi su išmaniuoju telefonu „Bluetooth“ ryšiu. Galite matyti, kas skambina, tikrinti SMS žinutes, kontroliuoti muziką ir kitką. Kaina: 150 JAV dolerių.
Vaizdo kamera „The GoPro Hero 3“. Nepaprastai kompaktiškas, sveriantis vos 900 gramų, 11 megapikselių ir neatsparus vandeniui 60 metrų gylyje. Produktas orientuotas labiau į ekstremalių sporto šakų mėgėjus, antai slidinėjimas ar vandenslidžių sportas. Įrenginyje taip pat įmontuota bevielio interneto („Wi-Fi“) galimybė. Kaina: 299 JAV dolerių.
Trimatis spausdintuvas „The Markebot Replicator 2“. Tai jau ketvirtos kartos bendrovės „Markebot“ trimatis (3D) spausdintuvas. Produktas įdomus tuo, jog turi didžiulį potencialą jau kitais metais tapti naudojamas plačiosios auditorijos (angl. mainstream). Daugelis rinkos ekspertų tvirtina, jog tai tėra laiko klausimas. Kaina: 2199 JAV dolerių.
Bevielės kolonėlės „Bang and Ofulsen Beolit 12“. Puikią reputaciją turinti Danijos bendrovė leidžia transliuoti muziką iš „iPad“, „iPhone“ bei „iPod“ įrenginių. Tiesą pasakius, tinka beveik bet kuris muzikos grotuvas. Didžiausias privalumas – nuostabi garso kokybė, tarytum, klausytumėtės gyvo pasirodymo. Patogus nešiotis! Kaina: 799 JAV dolerių.
Nešiojamasis projektorius „3M Streaming Projector By Roku“. Tai – bevielis ir itin mažas įrenginys, kuris turi galimybę transliuoti „Netflix“, „Amazon Prime“, „Hulu Plus“ ir kitas populiarias vaizdo transliacijos paslaugas. Vaizdo raiška – 800×480. Baterija laiko 2,5 valandos, todėl užtenka filmo peržiūrai. Kaina: 299 JAV dolerių.
Žaidimų konsolė „Nintendo Wii U“. Būtent „Nintendo“ buvo vienintelė konsolių gamintoja šiemet pateikusi naują sistemą. Nors naujojo „Wii U“ pardavimai nebuvo tokie rekordiniai kaip pirminės „Wii“ versijos, šis įrenginys po truputį keičia rinkos „žaidimo taisykles“. Pagrindinis privalumas – unikalus valdiklis. Kaina: 299 JAV doleriai.
Termostato prietaisas „Nest Learning Thermostat“. Tai nėra pirmo būtinumo prekė, tačiau labai žavi tuo, kad sinchronizuota su išmaniuoju telefonu. Galima nustatyti, kad pasiekus tam tikrą kambario temperatūrą, ji nebekiltų. Yra ir atostogų režimas. Be to, antroji „Learning Thermostat“ versija turi daugiau kalbų. Kaina: 249 JAV doleriai.
Elektroninių knygų skaityklė „Amazon Kindle Paperwhite“. Jau „Kindle Touch“ buvo puikus įrenginys, tačiau elektroninės komercijos milžinė sukūrė dar geresnį variantą – „Kindle Paperwhite“. Patogu naudotis reguliuojamu švietikliu skaitymui tamsoje. Tai geriausia el. knygų skaityklė pasaulyje. Kaina: 119 JAV dolerių.
Nešiojamasis kompiuteris „Retina MacBook Pro“. Tikriausiai, tai geriausias nešiojamasis kompiuteris šiemet. Lengvas, plonas ir galingas! Plius, turintis neįtikėtinai aukštos raiškos ekraną. Rekomenduoju didesnio ekrano – 15 colių, o ne 13 colių – versiją dėl keturių branduolių procesoriaus. Kaina: 2199 JAV dolerių.