Buitinių dulkių siurblių revoliucija prasidėjo lygiai prieš 1912 m. kuomet švedas Axel Wenner-Grenas rinkai pristatė savo pirmąjį dulkių siurblį „Lux 1“. Tai buvo tikra inovacija, nes to meto dulkių siurbliai dideli ir sunkūs – praktiškai neįmanomi pernešti rankomis.
Nors pagamintas iš plieno, medžio ir odos, „Lux 1“ buvo ne tik gerokai lengvesnis ir tylesnis už ligtolinius prietaisus, bet ir demonstravo neprastus išvalymo rezultatus. Laboratoriniai testai rodo, kad „Lux 1“ oro srautas ir siurbimo galia buvo tokia, kokią demonstruoja ir kai kurie šiandien rinkoje esantys paprastesni siurbliai.
Kita reikšminga dulkių siurblių inovacija buvo pristatyta 1921 m., du metai po to, kai A. Wenner-Grenas 1919 m. įkūrė „Electrolux“ kompaniją. Tai buvo modelis V, kuris tapo atspirties tašku šiuolaikinių dulkių siurblių dizainui. Jis buvo nebe vertikalus, o horizontalus ir, nors dar neturėjo ratukų, buvo mobilus.
4-ajame dešimtmetyje „Electrolux“ bendradarbiavo su garsiu industriniu dizaineriu Raymondu Loewy, kuris daug prisdiėjo prie to, kad dizainas taptų varomąja kompanijos jėga. Taip pat nemažai įtakos išradimams turėjo ir dulkių siurblių pardavimas „nuo durų iki durų“ būdu, kadangi tai leido surinkti daug duomenų apie vartotojų įpročius ir poreikius ir šias įžvalgas pasitelkti prietaisų projektavimo užduotims.
Kitas dulkių siurblių dizaino spurtas sutapo su septintojo dešimtmečio pradžia – 1964 m. buvo pristatytas „Luxomatic Z90“, kuris „Electrolux“ konstruktorių dėka įgijo susukamą laidą, uždarus popierinius maišelius ir dulkių indikatorių, kuris rodė, kada dulkių maišelis prisipildo. Šie patobulinti išradimai išliko iki šių laikų.
Kad būtų sukurtas dulkių siurblys robotas prireikė kiek daugiau nei trijų dešimtmečių nuo „Luxomatic“ pristatymo rinkai. 1996 m. BBC laidoje „Electrolux“ parodė pirmąjį savo savarankiškai judantį dulkių siurblį-robotą, pavadintą „Trilobite“ – išnykusio jūrų gyvūno vardu. 2001 m. jis tapo pirmuoju masiškai gaminamu dulkių siurbliu-robotu. „Trilobite“ buvo buvo 35 cm diametro ir 13 cm aukščio, erdvėje orientavosi ultragarso pagalba, sugebėdamas išvengti kliūčių ir grįždamas prie įkrovimo stotelės. Jis tapo naujo amžiaus, kuriame dulkių siurblių patobulinimai vijo vienas kitą, ženklu.
2003 m. „Electrolux“ pirmasis rinkoje ėmėsi spręsti siurblių skleidžiamo garso klausimą, mat tyrimai parodė, kad užimtos moterys namuose nori tvarkytis tuomet, kai jų vaikai miega. Kompanijos inžinieriams pavyko radikaliai sumažinti dulkių siurblio skleidžiamą garsą, ir rinkoje pasirodė tyliausias dulkių siurblys „UltraSilencer“. 2009 ir 2011 m. atlikti specialūs tyrimai garso studijoje bei miego laboratorijoje įrodė, kad šis siurblys ne tik netrukdo kaimynams, bet ir suderinamas su muzikos klausymu ir miegu.
2004 m. atsirado nauja belaidžių baterinių dulkių siurblių kategorija, kurią „Electrolux“ pradėjo nuo puikaus dizaino dulkių siurblio „Ergorapido“, kuris realiai buvo du siurbliai – didelis (šluota) ir mažas (rankinis) – viename, be to, buvo skirtas laikyti matomoje vietoje. Ne vieną tarptautinį dizaino apdovanojimą pelnęs „Ergorapido“ buvo ne kartą techniškai patobulintas, todėl yra nenuostabu, kad jis yra geriausiai parduodamas belaidis dulkių siurblys pasaulyje. „Ergorapido“ yra lengvas (sveria tik 2,5 kg), manevringas (jo antgalis gali judėti net 180º kampu) ir savo kategorijos konkurentus lenkia išvalymo kokybe.
2008 m. „Electrolux“ pristatė „UltraOne“, kuris buvo vadinamas geriausiu iki šiol kompanijos sukurtu dulkių siurbliu. Jame be kompromisų buvo suderintos vartotojams pačios svarbiausios savybės – galia ir tylumas, manevringumas ir puikus dizainas, todėl net 11-oje pasaulio šalių atlikti nepriklausomi vartotojų testai pripažino „UltraOne“ geriausiu rinkoje.
Išaugus susirūpinimui klimato kaita ir vartotojų paliekamais šiukšlių kiekiais, 2008 m. „Electrolux“ pirmasis pasaulyje pasiūlė pilną dulkių siurblių seriją iš perdirbto plastiko ir sumažintu apetitu elektros energijai. Taip pat į šią seriją po ketverių metų įsiliejo pirmasis rinkoje belaidis dulkių siurblys iš perdirbto plastiko „Ergorapido Plus Green“.
2012 m. svarbi inovacija praturtino belaidžių dulkių siurblių kategoriją: „Electrolux“ pristatė „BrushRollClean“ funkciją, kuri reiškia savaime išsivalantį šepetėlį – tiesiog paspaudi pėda ant antgalio ir jo viduje sumontuoti peiliukai nupjauna šepetėlyje susivėlusias gijas.
100 metų dulkių siurblių istoriją vainikavo jaunesnysis geriausiu dulkių siurbliu tituluojamo „UltraOne“ brolis „UltraOne Mini“. Nors jis yra 30 % mažesnis, tačiau pasižymi puikia trauka, prilygstančia daugeliui įprasto dydžio siurblių. Jis taip pat yra tylus ir manevringas ir atitinka šiuolaikinių didmiesčių gyventojų poreikius, kuriems tenka taikytis su mažėjančia gyvenamąja erdve.