Naujų technologijų era – būtent dabar. Kiekvieną dieną mokslininkai išranda vis įdomesnių formų, įvairesnių funkcijų ir paskirčių elementų. Tačiau kai kurie technologiniai išsišokimai ne tik funkcionalūs, bet dar ir labai originalūs.
„Machine à Turlute“ muzikinis išradimas
„Machine à Turlute“ – mobilus muzikinis vienetas, skirtas mokytis tradicinės liaudies muzikos dainavimo ypatumų. „Turlute“ – liaudies dainavimo stilius, kurį pirmąjį kartą panaudojo Kanados liaudies muzikos karaliene tituluojama dainininke „La Bolduc“. Būtent jos garbei 2011 metais buvo sukurta ši muzikinė mašina, kuria buvo siekiama iš naujo atrasti senąją „Turlute“ dainavimo manierą.
„Drawing tool“ piešimo mašina
„Drawing tool“ – konceptualus meno kūrinys, skirtas ugdyti žmogaus asmenines piešimo galias ir skatinti originalias idėjas. Visa tai bandoma padaryti interaktyvią patirtį ir fotografijas paverčiant piešimo įrankiu. Pavyzdžiui, kaip kamera yra naudojama įamžinti įsimintinoms scenoms, taip piešimo mašina gali būti naudojama norint atvaizduoti tam tikrą anksčiau nustatytą modelį. Kai mašina kontroliuoja didesnio masto kompoziciją, naudotojas gali išlaisvinti vaizduotę ir dėlioti detales kaip tik nori.
„Wall-Ye“ robotas
Prancūzų inžinierius Chirstophone Millot „Pouilly Fuisse“ vynuogyne kovo mėnesį vykusioje konferencijoje pristatė „Wall-Ye“ prototipo robotą, skirtą genėti vynmedžius. Šis 50 centimetrų pločio ir 60 centimetrų ilgio robotas varomas keturiais ratais ir turi dvi metalines žnyples. Taip pat prancūzo išradime įmontuotos šešios kameros ir veikia GPS ryšys. „Wall-Ye“ gali važinėti po vynuogynus ir tikrinti vynuoges. Manoma, kad šiek tiek pamokytas, robotas galės per dieną nugenėti maždaug 600 vynmedžių. „Wall-Ye“ išradėjas prie šio projekto dirbo net trejus metus.
„Pathfinder“ radijo teleskopas
Neseniai Australijoje buvo pristatytas jautriausias pasaulyje radijo teleskopas „Pathfinder“. Šiuo teleskopu mokslininkai tikisi pažinti dangaus kūnus ir įminti galaktikoje slypinčias paslaptis. „Tai yra CSIRO suprojektuota technologija, kuri kelia šiokią tokią sumaištį tarptautiniu mastu, – teigė Australijos mokslo ministras Chrisas Evansas. – Ši naujovė leis apžvelgti dangų 100 kartų greičiau nei bet kuris kitas teleskopas.“ „Pathfinder“ teleskopas dydžiu prilygsta trijų aukštų gyvenamajam namui, įrenginio skersmuo – 12 metrų.
Virtualūs persirengimo kambariai
Lauri Mihkels, atstovaujantis estų kompanijai Fits.me, pristatė reguliuojamų formų manekeną. Dėl tokių manekenų mados mylėtojai drabužius galės pasimatuoti virtualiuose persirengimo kambariuose internete. Lankytojams tereikės nustatyti manekeno formą ir pasirinkti drabužį, o tada liks tik išsirinkti tinkamiausią variantą. Robotas gali transformuotis į 100 tūkstančių skirtingų formų, tačiau tik 2 000 taikomi komerciškai.
Štai tokiomis naujovėmis mus stebina genialūs inovacijų išradėjai.