Jeigu norėtumėte ką nors papasakoti ateiviams – dabar tam pats tinkamiausias laikas. Žmonija galų gale prisiruošė atsakyti vadinamajam „Wow!“ – paslaptingam 1977 metais užfiksuotam radijo signalui, kuris galbūt yra pasiųstas nežemiškų protingų būtybių. Ir savo trigrašį į signalo turinį gali įkišti kiekvienas – pasiūlydamas 140 simbolių ilgio „Twitter“ žinutę, rašo lifeslittlemysteries.com.
Visos „Twitter“ žinutės, sukurtos nuo šeštadienio (liepos 30 d.) 3 val. nakties iki tos pačios dienos 10 valandos ryto su ženklinimu #ChasingUFOs, bus sujungtos į vieną didelę žinutę. Žinutes sujungs televizijos kanalas „National Geographic“, jų rašymo laiką derinantis su naujo serialo „Chasing UFOs“ premjera.
O rugpjūčio 15 dieną, praėjus lygiai 35 metams po „Wow!“ signalo gavimo, visos žmonijos žinutė bus pasiųsta į kosmosą, ta pačia kryptimi, iš kurios atkeliavo paslaptingoji žinutė.
„Kartu su Arecibo observatorija kuriame geriausią būdą koduoti perduodamai žinutei. Anksčiau žinučių pagrindas buvo paprastumas, o šiuo atveju daugiau dėmesio bus skiriama sudėtingos, tačiau nesunkiai pastebimos struktūros sukūrimui – tikimės, kad taip signalas lengviau išsiskirs iš atsitiktinio triukšmo fono. Beveik neabejotinai naudosime dvejetainį kodą“, – sakė „National Geographic“ kanalo atstovė spaudai Kristin Montalbano.
„Wow!“ – per keturis stebėjimo dešimtmečius vienintelis iš išorės radijo dažniu atkeliavęs signalas, kuris išsiskyrė iš foninio triukšmo. Signalą užfiksavo astronomai, stebėję dangų ir ieškoję gyvybės požymių – šis jų projektas buvo pavadintas „Search for Extra-Terrestrial Intelligence“ (SETI). Ohajo valstijos universiteto radijo observatorija „Big Ear“ 1977 metais užfiksavo intensyvų 72 sekundžių trukmės radijo signalą, atkeliavusį iš Šaulio žvaigždyno krypties. Piko metu signalas už fono triukšmą buvo „garsesnis“ 30 kartų – dėl to savanoris astronomas Jerry Ehmanas ant lapo, kur buvo išspausdinta signalo koduotė, užrašė „Wow!“ ir taip netyčia suteikė jam oficialų pavadinimą.
Kol kas niekas nežino, ar iš pirmo žvilgsnio nenatūralų signalą mums atsiuntė protingos nežemiškos būtybės, o mokslininkai, nepaisant jų pastangų ir padidėjusio dėmesingumo, niekada daugiau nebeužfiksavo jokio kito signalo iš to paties dangaus plotelio. Prabėgus 35 metams „Wow!“ signalas vis dar yra neįminta mįslė. Tikimasi, kad nežemiškų būtybių mokslininkams – jei tokie egzistuoja – sugebės iškoduoti žmonijos atsakymą.
„Atpažinę žinutės struktūrą, kitame gale esantys mokslininkai teoriškai turėtų spręsti uždavinį, kaip iškoduoti signalą ir suprasti mūsų kalbą. Tai nelengva užduotis, tačiau be jokios abejonės protingų būtybių iš kitos kosmoso vietos atsiųsta žinutė jiems būtų labai svarbus įvykis – jei manytume, kad jie anksčiau mūsų nėra aplankę ir apie mus dar nieko nežino. Ir nestebi mūsų žinučių „Twitter“ tinkle“, – sakė K. Montalbano.
O jeigu „Wow!“ signalą iš tiesų pasiuntė ateiviai, labai tikėtina, kad tai bus itin pažangi civilizacija. Mokslininkai teigia, kad tokiam signalui perduoti reikėtų 2,2 gigavato siųstuvo – kur kas galingesnio už bet kurios Žemės radijo stoties siųstuvus.